Tradiční hledačka na druhý svátek vánoční

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Tak jako každý rok, jsme sezónu zakončili společným hledáním. Navíc již po třetí to bylo s Honzou Víznerem, archeologem místního muzea.

Sraz byl v Jílovém na náměstí a tentokrát jsme museli kousek popojet. Šly se dělat plužiny a vinice jedné zaniklé vesničky na Vltavou, což ale znamenalo výstup na docela slušný kopec. Dva dny požírání řízků, salátu a cukroví se v kopci docela slušně projevil a mančaft do kopce slušně sténal.

Na hoře se rozdělujeme po lokalitě a jde se na to. Nálezů muzejní povahy je tedy pomálu, ale přesto padají nějaké nožíky a také hezká ostruha, datovatelná do cca 12.století, kterou dal Křema. V poledne Tačudek rozdělí vánoční nadílku řízků a cukrovinek a Honza nás odvádí na spodní část plužin. Cestou se snaží tu naší bandu vzdělat výkladem u jedněch z nejvíce zachovaných základů trojprostorového domu.

Ve dvě to balíme a mažeme z kopce pryč. Ag padlo pouze jedno a to 6 krejcárek, který nám lokalitu tedy moc nedatuje. Ale alespoň někdo -  Harymar toho dnešního Štěpána postříbřil :-). Přesto se sem ještě s Honzou určitě vrátíme, jelikož by se tady měly vyřizovat papíry na plnohodnotný výzkum. Tudíž bysme si nakonec měli mít možnost, co by neplacení brigádnici, také trochu škrábnout motyčkou.

Odpoledne u Floriána probíhají tradiční diskuze o nálezech v letošním roce. V rytířském sále u zapáleného krbu to má svojí atmosféru.

Tak zase za rok na Štěpána :-)

Elmara

Detektory kovů v praxi
Pod kopcem


Výstup na horu byl pro mnoho borců vysilující :)


Občas vykouklo i sluníčko


Honza s Danem odhadují stáří kosíře


Asi nejlepší věc, která se našla, ostruha by měla být datovatelná do 12. století


Tacudek naděluje


Honza se probírá hromádkami želízek


Krátká přednáška u trojprostorového domu


Krátká přednáška u trojprostorového domu


Florián


Tradiční výřad nálezů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Hezky se na Vás kouká v teple :-D

;-)

Honza už nějaký ten rok s hledači dělá a tak je zvyklí, že výklad je třeba vést tak, aby pochopil každý :-)

TOP byl obecní rybník ;-) :-D Díky moc a příště se zas budu těšit :-)

Jo,jo moc hezké to bylo fajn parta,počasí super a něco také padlo,tak to má bejt,zdravím všechny a zase někdy ahoooj ;-)

Od Dubna bude akcí hodně. Pravidelně je budeme avizovat v klubu. Všechny budou určené především pro fanoušky archeologie. Ve všech případech se bude jednat o "záchrané" dohledávky. ;-)

Jj,počasí přálo,bylo to fajn vyvenčení... 8-)

Bylo to fajn hledání ale do toho krpálu od auta jsem zhubnul nejméně tři kila což po zdravotní stránce je O.K. Tak se těším na další hledání a pozdrav všem přítomným.

Dorazil jsem sice pozdě ale i tak jsem si to užil a také něco málo našel a tím přispěl něčemu dobrému.
Už se těším na další akce ;-)

Akce super. Poděkování Elmarovi za super přípravu, panu archeologovi za poučný výklad, Tačudkovi za malé občerstvení a samozřejmě cobrovi za zapůjčení náhradního detektoru ;-) Bez cívky Tejon prostě nehledá :-D Určitě se zase rád zúčastním další akce. :-)

A já jsem nevěřil počasí :,-(

Zajimavy, pekny. Uz je to skoro jako Klub českých turistů - at zije popularita tohoto hobby ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru