Umění z času lovců ve fotografiích Martina Frouze

Kategorie: Pozvánky

28. 6. – 5. 8. 2018

Vzájemné propojení výstavní činnosti na dvou místech ve městě, které bude spojovat tematika pravěké historie, přichystaly Kulturní a informační služby města Přerova. Velká letní fotografická výstava fotografa a historika Martina Frouze v Galerii města Přerova a zároveň v Městském informačním centru v Předmostí  přiblíží návštěvníkům Umění z času lovců, jak ostatně zní její  název.   

Vzájemné propojení výstavní činnosti na dvou místech ve městě, které bude spojovat tematika pravěké historie, přichystaly Kulturní a informační služby města Přerova. Velká letní fotografická výstava fotografa a historika Martina Frouze v Galerii města Přerova a zároveň v Městském informačním centru v Předmostí  přiblíží návštěvníkům Umění z času lovců, jak ostatně zní její  název. „Tentokrát jsme se nezaměřili  na soudobé umění, ale chceme malým i velkým zájemcům zprostředkovat prázdninový výlet do pravěku, proto pokračování výstavy povede z Horního náměstí do Předmostí a tamějšího Památníku lovců mamutů,“ uvedla vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.

Pokud příchozí, kteří během července zamíří k prohlídce fotografií do Galerie města Přerova, budou chtít spatřit některé prezentované artefakty z dob lovců mamutů  in natura, mohou pokračovat  do informačního centra a Památníku lovců mamutů v Předmostí. „Snímky Martina Frouze, který je historik, archeolog, vysokoškolský pedagog a zároveň nadšený fotograf, dokumentují archeologické objevy z Předmostí,  Moravské brány, Pavlova nebo Dolních Věstonic,“ zmínila Galová.

Část snímků bude také k vidění Městském informačním centru a Památníku lovců mamutů v Předmostí. „Mezi nejzajímavější nálezy z pravěku, které budou v Předmostí k vidění, určitě patří zlomek mamutí kosti, plastická řezba mamuta nebo rytina ženy na mamutím klu,“ uvedla vedoucí Městského informačního centra Jolana Plšková. Návštěvníky určitě upoutají i ukázky z deníku Karla Mašky, který byl na přelomu 19. a 20. století významným badatelem v Moravském krasu a založil cenné archeologické sbírky v Moravském zemském muzeu v Brně. „Výstava v Předmostí bude přístupná až do konce prázdnin,“ doplnila Plšková.

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru