Všem lovcům pokladu pozdravení z Mladé Boleslavi

Kategorie: Pozvánky

Rád bych vás pozval na výstavu Mladoboleslavských pokladů která potrvá jenom pár týdnů a myslím že stojí za shlédnutí. Určitě je zajímavé,že většina (skoro všechny) exponáty byli nalezeny detektory, některé i našimi členy (Bedlos,Harymar). Takže budete mít možnost se pokochat nějakou tou zeleninou okořeněnou špetkou goldu a jako příloha několik hrnečků silveru raženého i neraženého. Doprovodní cedule něco napoví a pomocí QR kódů si majitelé chytrých telefonů odnesou nejenom dojmy ale i pojmy :-) . Jako malou ochutnávku vám nabízím několik fotek a za naše archeology i za sebe srdečné pozvání.

Pozvánka pro hledače s detektory kovů

Pozvánka pro hledače s detektory kovů

Pozvánka pro hledače s detektory kovů

Pozvanka pro hledače s detektory

Pozvánky pro hledače s detektory kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pánové, i když to je težký vydržet ty různý jiný divný názory a vyhraněný postoje, tohle má smysl, držim palce! Tohle je to proč mě to baví, a uceleně s koncem na výstavě, to je opravdu nádhera. Vim, není to zadarmo, a jsou za tím řady schůzek a tříbení vzájemné důvěry s archeoobcí. Dojedu se podívat.

Krása co litrfree máš pravdu :-)

Pokusím se někoho přemluvit na cestu,MB je dost z ruky :-)

škoda že to mám tak daleko a jsem v práci od rána do večera fotky moc pěkný i výstava určitě, ta sekera na poslední fotce vpravo ypadá hodně zajímavě, takovou jsem ještě neviděl :-)

Jsou v podstatě dvě cesty, kterými se hledač může vydat. Já i Harymar jsme zvolili tu jedinou správnou - spolupráci s archeologem.
Když potom člověk vidí ty svoje nálezy v muzeu, po konzervaci, nasvícený a vzorně zdokumentovaný, tak se jenom ujistí, že se rozhodnul správně.
Neměl jsem to rozhodování vůbec jednoduchý, ale dneska z toho mám obrovskou radost. A vím, že se můžu všem podívat do očí a tenhle krásnej koníček má smysl ...

zajdu mám to kouda

Dnes ráno cestou do práce jsem slyšel na radiožurnálu poměrně podrobnou upoutávku na tuto výstavu, ovšem o tom, že některé z těchto nálezů jsou od obce detektorářské ani slovo! :-O

Jak píše Bedlos, takle to má prostě smysl :-) Dobrá práce kluci :-)

Docela zajímavá je i virtuální procházka výstavou. Na stránkách muzea ji najdete vlevo. Docela mě dostaly hlášky typu, “nalezeno občanem s kočárkem na procházce” .... se mu asi docela drsně zaryly kolečka do jílů. Je to ale velice hezky zpracované a pro ty kdo se do Boleslavi nedostanou určitě stojí za to se na stránky podívat. :-D

Ahoj výstava se fakt povedla doporučuju :-)

Byl jsem, skutečně dobrý. Místní archeolog je dobrej, a je to velmi, ale velmi smysluplně pojaté. Doporučuji nelitovat cesty, je to skutečně dobré.

Ahoj kluci,čtvrt století jsem jezdil s náklaďákem po zemích českých i ne-českých a věřte mi že východočeši jsou srdeční lidé tímto zdravím do Mladé Boleslavi a přeji hodně úspěchů v hledání všem a to i ve spolupráci s obcí archeologickou.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru