Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab Vanquish 340, 440, 540

Návod pro detektor kovů Vanquish 340: Návod Vanquish 340

Návod pro detektory kovů Vanquish 440 a 540: Návod Vanquish 440 a 540

Testy detektorů kovů Minelab Vanquish: Testy Vanquish

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 3.10.2019 16:14

Zravim všechny, jsem úplnej začátečník co drží detektor poprvé a koupil jsem si pro začátek 440. Zatím se snažím otrkat, tak chodím na pole a do lesa za chalupou, ale jsem z toho úplnej jelen.. Používám nastavení které už se v diskuzi objevilo, ale detík mi lítá neustále od -9 do 25 ID a to i pro hřebík v hloubce cca 20cm. Spolehlivě mi to zatím reaguje jen na hliník do 20cm. Navíc mi přijde, že mi to hází falešné signály. No abych to zkrátil, bohužel nemám žádného známého, co se tomu věnuje a tak se obracím sem pro nějaké rady a postřehy zejména od lidí co Vanquish mají.. Samozřejmě nečekám, že po těch 4 výpravách co jsem byl budu mít truhlu plnou zlata, ale upřímně tahám samí železo. Předem díky za rady!

Vždy pokud se ti zahlásí vysokým tónem cíl a je u toho i brum železa (například brum-píp-brum), jedná se s největší pravděpodobností o železo . POkud se ti zahlasí cíl čistým tónem (je jedno, jestli ti na displeji svítí ID7, 13, 21 atd. , zkus přejet cíl křižmo o 90°. Pokud i v tomto směru hlasí cíl čistý signál, kopej. Ale takto je to popsáno i v návodu k detektoru. Je to jen zvrubný návod, časem získáš cit a naposloucháš cíle sám, ale aby tě hledání hned z počátku neodradilo, je toto jednoduchá rada, jak hledat .

Řekl bych že ne já mám nastaveno od -4 a hřebík nekopu program šperky :-P

Teda -3 sorry

A teď si nejsem jistý píšu to z práce tak se nemohu podívat při -9 to furt brble želízka chce to trochu ubrat all metal mě to tak sedlo takže už mám 2ag a mnoho měďáků sem tam knofl samo že i podkovy a alobaly hliníkové dráty spodky patron atd :-P

Pěný,díky za info chlape.Tohle nastavení taky zkusím.

Nazdárek kolegové.Dovolte abych i já přispěl svými postřehy.Byl jsem dnes potřetí s V-440 s určitostí mohu říct že jsem z něj dost zklamanej.Nevím co dělám špatně, ale od počátku hází falešné signály a vpár případech kdy to bylo jakž takž jistá barva byla prázdná díra.Faktem zustává že dnešní můj první kop byl stříbrný RU 20ti KREJCAR 1870. ale během pár hodin jsem měl jenom několik kopů protože jsem absolutně netušil co kopat.Když byl signál z jedné strany jasný z druhé nic.Zatímco kamarád TEKNETIKCSem EUROTEK nakopal za stejnou dobu hrst sice jenom mědáku cca 25 ja jenom 3.Ke konci hledání jsem stáhnul citlivost tak na 1 čtvrtinu a jakž takž se zklidnil ,ale hloubkový dosah bude zřejmě stát za prd.Zítra to ještě se staženou citlivostí zkusím jak hluboko půjde.Další věc, která mě zaskočila tak již zmíněný stříbrný 20ti krejcar o průměru 2cm mi hlásilo ID15 a měděný 2 halíř o průměru 1 cm ID 20.Tak nevím co si mám myslet.Baterie mi vydržely 8 hodin.2X po dvě hodiny A dnes necelé 4 hodky. :-/

S určitostí děláš úplně jednoduchou chybu. Vždy dost nechápu, jak je možné takto něco hodnotit, když máš detektor poprvé v ruce a evidentně to děláš špatně. :)

Tudíž, detektor nastav do režimu šperky, zmáčkni podkůvku, aby jsi byl v All metalu. Citlivost jednu nebo dvě čárky pod maximum. Tím se zbavíme těch prozvuků a taky jednostranných signálů, kdy ti to jednou pípne, protože je to velké železo, pak by to rádo bručelo, ale ty si to zavřel a tak neslyšíš nic.

ID které jsi napsal je správně. Tedy ten 20 krejcar je už dost stříbra, tak proto je to ID tak vysoko. Jinak klasické drobné AG se hlásí od 8 do cca. 12. Ty větší pak prostě záleží na tom kolik toho je. Velký kus, velká vodivost. Dvouhalíř je také správně.

V podstatě jsem neměl v ruce klidnější detektor s takovým výkonem. Viz opravdu legendárně pekelná místa jako třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=I5qBraIt9fQ&t=12s

Podle toho co píšeš předpokládám že jsi chodil v diskriminaci se zavřeným železem.. Ono než se na vyhodnocení nějak zvykne je vhodné chodit v allmetalu ,aby hledač poznal "prozvuk" od patvarovaného nebo velkého železa od signálu. Zaskočení od ID nechápu ...Každá ta mince má jinou povrchovou vodivost! ;-)

Tak dnes jsem byl na opravdu čistých polích s kamarádem 6 hodin cca, jen 32 kopaných signálů... z toho 9x olovený projektil, 1x poltura Marie Terezie, 1x 3 krejcar (ten velký), 1x 1 krejcar, taky ten velký, 1x odznak mickey mouse (zřejmě staršího data), 1x opasková spona ( asi WW2, ale vyhodil jsem, nebyla úplná), zbytek drobounké předměty a plíšky, jen 1x jsem vykopal železo.. ais si začínáme sedat

Díky tomuto detektoru si spíš rozumím s lesem. Lepší odhad nálezů, něco jako je stopařství. S funkcí All metal vím, že je "živý", tak nějak jako když mě táhne francouzský buldoček s tím jeho chrochtáním. Už mám 3 podkovy koňské a mnoho volských. Za Ag budu muset na pole či louky.

Dnes poprvé venku s Rudou bestií 340 . A je to fakt pecka. Jsem z ni uplne unesenej. 8-) :-D Co jsem s predeslým detikem Bounty Hunterem prechazel, tak ted to kopu. Neuverielna masinka . Pomer cena/vykon je bezkonkurencní.

PS: nevite někdo, jaký sroub na primontovaní civky mohu pouzit? Omylem jsem ho totiž vyhodil :a tak pouzivam zatím sroub s Bounty Hunteru :(

Super taky sem si ji chtěl koupit 340 je to mašina ,ale nakonec sem koupil 540 ta i baterie na dobití ,ale ty sem asi dobil dneska špatně ,to je mě zahadou stroj sem nenakopnul .Tak sem použil uplně nový vartky a stroj mě vydržel jen 1h 15minut což mě totálně zklamalo :-( Mam nastavenej All metal šperky a citlivost jednu ubranou dolu.Je pravda ze mě to pořád ševelí železo ,ale i tak aby mě to takhle žralo baterie.No uvidíme zítra :-(

Ta výdrž by mě zajímala, nemá ještě někdo nějaký poznatek? Je sice pořád zima, ale hodina a kousek je fakt bída. Na léto si planuju koupit Van 440, tak snad to nebudu muset ještě přehodnotit. Jinak s Vartou nemám vůbec dobré zkušenosti, baterka v autě mi nevydržela ani dva roky, 9V v detektoru měla horší výdrž než no name baterka od nás z potravin za 28.

Některé druhy baterií si s detektorem nerozumí. Používám alkalické, nebo nabíjecí. Nejčastější benzínkové Zinkovo-Karbonové (Heavy Duty) nefungují.

Ty baterie jsem při prvním použití vybil za 3hod tak sem je nabil přes noc a málo to 7hod jinak náhradní z Lidlu to samé a mě to stačí hlavně je mít záložní :-P

Chodím v nastavení zde popsaném. All metal a z ulity jedna carka ubrat. Po cca 2 hodinách mne jedna carka ze tří zmizela. Použil jsem stěrky, které byly přibaleny k detektoru. To železo jde do mínusu - jestli jsem to dobře pochopil a děti si jakoby prdne :-D jinak planuju používat baterie z Lidlu.. Vyhrály testy a nebo pak z Kiku. Super cena

Nech v allmetalu jen 2čárky zbytečně reaguje na prťave želízka ono to trochu pomůže s baterií a dej si tam iron bias řebíček tak je to ideální :- :-P

jak to myslíš nech dvě čárky?? jedu Allmetal šperky a mam ubranou jednu čárku na citlivosti.

Vpořádku ale ten allmetal trochu uber no prostě neměj ty segmenty do konce -9 a umaž to směrem k 10 nech 2 plička allmetallu v vyzkoušej a uvidíš a když to bude vyhovovat ulož to ve svém nastavení ten panáček co je poslední zůstane to v paměti :-P

díky o víkendu to zkusím

Nemáš zač mám to přesně tak a vyhovuje i ten zvuk a je více v klidu jak si na to zvykneš nic jiného nebudeš nastavovat leda že by si chtěl hledat železo tak zmáčkneš podkovu a si bez diskriminace jo a ten hřebík tam nech svítit filtruje lépe barvu překrývající železem ale to už je buď a nebo že to kopneš nato si ještě zvukově počkáš nějaký ten čas než si ho naposlouchaš taky v tom lítám ale lépe než na začátku měj se ať se daří :-P

Ještě maličkost vše detekovat do kříže velmi napoví :-P

Co máš na mysli tím "uber all metal"? Bavíme se o citlivosti nebo diskriminaci? Jestli ubrání citlivosti šetří baterky, tak to je dobře.

Ubráním citlivosti omezíš zesílení vstupního zesilovače, to na akumulátor nemá prakticky žádný vliv. :-D :-) ;-)

No tak ubrany all metal u Vanquishe je pak rezim sperky ;) citlivost nevim, chodim sneka o 1 az 2 urovne mene.

Píšu z mobilu.. A nějak mne to nejde. o:-) :-D. Mělo to být, že jsem teď použil baterie, které byly k detektoru přibaleny a při železu si detik prdne.. 😉 😂 A to mne to jeden čas prdelo docela hodně. Zvuk mám na minimum a nebo dvě carky.pokud by to pipalo jako dnes, tak na ty přibaleny baterie bych 6 hodin dal. Na ty z Lidlu určitě 8 až 10 hodin. Ty jsou vzhledem k poměru cena/výkon asi nejlepší nákup 🛒 Navíc teď mají akci XXL.. V balení jsou dvě navíc 🔝

sakra ja snád rano zajedu do Lidlu i kdyz to mam 18km :-)

Přesně tak to mám i já a takove nastavení se i doporučuje i na instruktážním videu. All metal a jedna carka z ulity ubrat. Alespoň u té 340 to tak bylo jestli se nepletu :-P :-D

Ahoj tech 8-10hodin dají alkalické určitě a nabíjecí ja mam Panasonic Eneloop Pro AA 2550mAh a ty vydrží ještě déle.

Tak baterky dneska vydrželi a spadli jen o jednu čárku za 5,5 hodiny tak snad to byla včera jen nějaka vyjímka nebo moje chyba.Tak na louce kousek za městem asi i prochozené od jinejch detíku si myslím sem našel za těch 5,5hodiny 11 knoflíku,jedna pečet,jedno zavažíčko,1 psí známka,8 mincí ,stoho nejlepší 1 gresle 1760.Tak že za mě spokojenost asi to vážně chce čas a nepanikařit :chvilku trvá než si člověk z detíkem sedne. ;-) jo mám 540 pro upřesnění a su uplnej amater byl sem po 4 v životě dneska na hledačce. ;-)

Tak to je super opravdu to chce čas a ta malá cívka je též dobrá hlavně v nepropustném a v oraništi :-P

Naposlouchávání zvuků si kontroluji u NOXařů, ikdyž mají třeba 50 zvuků a my jen 3 až 5. Je plno videí, kde to ukazují co je co. Také rozlišují kulatost zvuků. Něco jako je legáto, stacato v notách pro housle. Dá se podle toho zjistit mnohé, třeba tvar, kulatost, nebo magnetismus velkého rezavého železa, které se hlásí vysokým ID a na okamžik se ukáže mínus. Baterie neřeším, nabíjím přes noc. ;-)

Čaute chcem sa spytat dal som na nabijacku baterky od vanquishu pisu ze ked budu svietiť diodky stale ze v tedy je nabite ja som to mal cca 5h a stale to blikalo vy to ako dlho nabijate dakujem

Cau ,pokud to bliká ,tak pořád nabijej :dokud to nezačne svítit jen zeleně bez přerušování.Ja je měl uplně na suchu a trvalo mě to 8hodin určitě možná i víc.Nejlepší je nabijet přez noc. .

Sorboo:)dakujem pekne tak to dam na noc nabijat...a inac ste ako spokojny s vanquishem?za mna dobre len som hotový ze co mam kopat a co nie:)

Jednoduše řečeno vše aby si věděl co je to za signál a sem tam mrknout na id ať máš představu a pamatovat je to začátek pak už to je rutina vím že je to namáhavé ale i to kopnute železo učí :-P

přesně tak ,ale je to fuška.Spíš se bojím toho Ag :někdo tu psal ze je pod ID 18 a to ja kopu samej alobal a už na to ID 18 su háklivej a kolikrát ho ani nekopu páč 80 alobalu pod ID 18 a nic jiného ,vás fakt odradí to ID kopat ;-)

Dneska 3.5hodiny v terénu a nálezy 3knoflíky,1 náprstek zmáčknutej,kus nějake brože,jedna pečeť,1 soc kačka 1957,novodobej desetník a dvacetník a 2x 1Krejcar.Za mě spokojenost.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru