Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab 340, 440, 540

v kategorii Detektory - netříděné, založil Elmara 3.10.2019 16:14

Jen bych doplnil, že větší železa to házelo do barvy např. podkovy, takže větší železo tě nenechá přejít.

Jak tady čtu, tak mi 340tka bude na začátek stačit. Objednal jsem ji 30.4. tak snad nebudu muset čekat na další várku, protože dnes jsem se díval a už je vyprodáno :-D

Zdravím, mám 340 a jsem zkrátka zamilovaný 😀 tahám minibordel z hloubky na sázení stromů. Dcera mě nutí kopat úplně všechno a raduje se z každého hřebíku tak držím... a kopu 😀 za tu cenu bych nečekal tak super detektor, ale dnes to vidím, jako že je skoro zadarmo. Přijde mi to jako mercedes za cenu škodovky. Můj názor...

Každý hřebík se hodí.Člověk nikdy neví kde ho zatluče :-)

Taky jsem z 340 nadšený. Multifrekvence za hubičku. Skoro se nic nenastavuje a jde se. To mne vyhovuje. 8-) :-) Nejen dosah této levné multifrekvence je působivý. Rozhodně za málo peněz hodně muziky. Oproti Bounty Hunteru co jsem měl předtím je to jako kdybych přesedl minimálně z fáčka do supa. :-D

Tak to je paráda.Moc se těšíme na Tvoje nálezy :-) ;-)

Pořídil jsem si 540 a docela jsem se bavil, zezačátku. 5mm železný cvoček z boty v cca 10cm je sice super, ale trochu mne zarazilo ID20, s zapnutou podkovou. Následně jsem vykopal cca 40 cílů v rozmezí ID10-30 a vše železo. Zoušel jsem různé ladění na diskriminaci šrotu a nic. Takže za dnešek mám titul "kopáč dne" a přemýšlím, kde se stala chyba.

:-) Přesně tenhle pocit mám já . Srovnávám s předchozí X Tera 305. Chodím s Vanquishem většinou na režim šperky + all metal, citlivost max -2-3 pole.

Vanquish najde fakt všechno, snad i to co tam není. Zatím mi to ale přijde a úkor stability signalizace. Prostě takový splašený janek, pořád něco vypískává, kakofonie zvuků a čísel. Místo s kovoým odpadem ( třeba zbytky pletiva z oplocenek v lese, potrhaná munice), to je úplné utrpení. Zatím se mi těžko obecně rozlišuje velikost cíle. V čem je určitě horší tak v dohledávání, už jsem objednal dohedávčku, s tou 12" sondou je to fakt trápení.
.

Myslím že se u tebe nestala chyba. Už se to tu psalo - pokud je tam vedle zvuku barvy i zvuk železa, to hlubší "brum", tak i když ti bude na displeji svítit ID 10-30, tak je to skutečně železo. Buď je to větší, kulaté, hodně vyrezlé železo, nebo železo s nějakou příměsí. Pokud bude cíl skutečně barva, neměl by se tam objevit prozvuk železa ale jen barevné "pípnutí".
Osobně už při prozvuku železa moc neřeším ID, ale snažím se jen poslouchat.

můj problém je, že jsem hledal na čediči a nebyl jsem sžitej s detektorem. Na čediči ti tam nabrouká železo pokaždé i když se jedná o barvu. Prostě takový mineralizační ocas, jediné co zbývá je hodně pozorně sledovat jak moc kolísá ID a stejně se hodně nakopu. Pravda, pokud půda není moc mineralizovaná, tak je to pohodička, tedy až na hodně zaneřáděnej prostor, tam to lítá, že člověk nemá šanci to moc sledovat, co tím detektor chce vlastně říct..... A dost možná je to navíc právě tím, co jsi zmiňoval, je to splašený janek. Malá sonda je fakt super, tu můžu doporučit.....

Čau

ještě si všímám jedné věci. Pokud je prozvuk železa a do toho " potrhane" ID do cca + 12, je to vždycky malé železo.. Takže to už fakticky nekopu.

Pokud jde do železa ID 15 a víc, je to větší železo. Ve čtvrtek mi takto vyhlásil 80mm stabilizátor 15 cm v zemi, slabé železo + stabilní ID 18,19.

Mince byly zatím vždycky čisté, bez prozvuku železa. Měděné krejcary ID 33,34, včera niklak RU 10 heller - ID 20,22.

Největší peklo jsou spodky brokovych nábojů do 50 tvých let. Mely mosaznésspodky a ještě papírové nabojnice které jsou už rozpadle a zbyly jen ty mosazné spodky. Včera jsem jich kopl asi 10 :-) Davaji krásně kulaté ID 18-20, to samé co ten heller :-)

Mám 540 a je supeeer. ;-)

Zdravím mám 340 a chtěl bych se zeptat, jestli když dokoupím cívku V12 tak jestli se mi zvýší dosah do hloubky na stejno, jako kdybych měl 540?

Moja skúsenosť s inými detektormi a to vo všeobecnosti je že nekupovať veľké cievky.Dosah sa síce zvýši ale len doma na stole ked si to meriaš nejakou mincou.Na poli je to to isté ako zo základnou.Navyše viac falošných signálov a celková nemotornost ako s kolesom z bicykla.Myslím že to platí aj s rudým kladivom.Základná cievka je vždy najlepšia.Keby bola velká cievka lepšia tak výrobca by ju dával hned na detektor.Ved prečo nie ked ide hlbšie a je lepšia ale neni.Tak ju nedáva.Takže moja skromná rada znie,nekupovať veľkú cievku.

Na 540 je Největší cívka která se na Vanquishe dělá a ta je v pohodě :-) pravda je ale ta , že se mi chodí dobře i s tou malinkou ťapičkou , ta má 8" :-D :-D

Takže cívkou se hloubka nezvětší?

zvětší , ale je to v řádech pár centimetrů ;-)

Díky ;-) Takže když už chci větší dosah, tak koupit 540?

Môj názor je že iný detektor 800 alebo 600 ked chceš hlbšie.Na tvojom mieste by som už neriešil hlbku ale využil by som potenciál toho čo máš.To čo máš je dobrý detektor jednoduchý a pritom super technologia, Môžeš s ním kmitať veľmi rýchlo a prejdeš určite večšiu plochu ako nemotornejší 600 alebo 800.Je všeobecne známe že z ľahkým detektorom nájdeš viac vecí ako s ťažkým.Len treba veľa kopať a veľa lietať po roliach.Posuň sa v myslení a nerieš už detektor ale rieš hodiny kopania a hľadania.Oplatí sa uvidíš.

Mockrát děkuji :-) ;-)

K té nemotornosti, Vanquish 1,3kg, Equinox 1,34kg. Takže to je nesmysl. Noxe si můžeš nastavit a mávat s ním jak ďábel. Ale to je taky nesmysl, hodně věcí přejdeš. Hloubka, záleží kde hledáš. Na poli bych to neřešil. Ale třeba les, tam je ta hloubka důležitá. Lehký detektor = víc nálezů, tak to už je ptákovina. Jediný v čem s tebou souhlasím je že je to o chození a kopání :-D

Božechráň ja sa nehádam ale za svojim si stojím,to čo som napísal je napísané v dobrej viere že pomôžem.Za tými "nezmyslami" si stojím 8-)

V pořádku, každý píše své zkušenosti :-)

tumam nepochybuji, že Equinox je jiná liga, ale já zas tak moc investovat nechci. A jen jsem teda chtěl vědět jestli kdybych chtěl víc do hloubky, tak koupit větší cívku V12 nebo bych musel koupit Vanquish 540 :-) ;-)

Sto pro,jak piše Tumam

Všechno má svoje pro a proti. Ale souhlasím s názorem že velká cívka má i větší pokrytí a protože vyzařuje větší pole, tak i tím pádem hlubší dosah. I když, jaký, to je otázka.
Hlavně si nepředstavujme, že "vidí" přesně pod sebe podle průměru a do udané hloubky všechno nad čím mávneme. S hloubkou se nejen snižuje výkon ale i průměr "hledacího" paprsku.
Dobře je to ukázáno třeba tady: http://www.kingdetector.com/blog/read/id/302
V hloubce pár cm vidí cívka přibližně do stejné šíře jako je její průměr, ale čím hlouběji, tím je paprsek užší a užší, až nakonec zaniká. Pokud bychom tedy chtěli najít minci někde kolem 20 cm, už máme šanci ji objevit třeba jen paprskem který má průměr jen několik málo cm. Proto bych musel mávnout ne jednou za každý krok, kterým se posuneme o průměr cívky, ale několikrát, abychom využili více dosah cívky detektoru.
Tvar vyzařovacího paprsku určitě taky ovlivní co najdeme a co kopeme.
Koncentrická cívka má možná větší záběr, ale 2D by mohla mít zase lepší separaci při mávnutí nad více předměty v zemi. To bude asi záležet hlavně na praxi v hledání a poslouchání zvuků detíku.
Zatím kopu všechno co se ozve jako barva i když ve finále to je rezavá podkova. Ale i ta je hezká, ne???
Je to všechno o hodinách a naběhaných kilometrech a "silných pažích" :o))
Protože tolik kil jsem netahal nikdy dříve, dokud jsem nezačal mávat detektorem.
Ze začátku mne faaaakt ruce bolely.
A proto, ať vám to pípá pod každou cívkou a nebojte : žádné pole není dokonale prochozené a to je dobře.

To není vyzařovací paprsek, ale indukční pole cívky :-D
Resp. sestavy dvou cívek, které tvoří hledací sondu detektorů.
Větší cívky mají hlubší dosah, a zároveň hůře separují.
Ale velikost hledacích sond nelze zvětšovat do nekonečna, od určité velikosti to ztratí smysl a zároveň zmizí citlivost na drobné předměty. Všechno samozřejmě není pouze o sondách, podstatné jsou taky navržené frekvence vysílače, citlivost a zpracování vyhodnocení.

To OBI - samozřejmě že je to pole cívky, nazval jsem to paprskem, já vím, mělo to být v uvozovkách...:o))
A co se týká frekvencí, no zatím moje, a to jen krátkodobá zkušenost, když něco zapípá na Multifrekvenci, a přepnu na jednotlivé frekvence (600 umožňuje jen 3), nevidím moc velký rozdíl v signálu který detík vyhodnotí. Chápu že můžeme mít jiný odraz na 3 kHz a na 40 kHz, pak by ale znamenalo že program musí vyhodnotit i další harmonické frekvence, které ze vyodrážejí na povrchu předmětu, na jeho hranách a oblinách....ale za mne, zatím, skoro jedno která frekvence detekuje.
Každý nález se chová jako jádro cívky a bude posouvat její frekvenční rozsah trochu jinak v závislosti na materiálu (železo, mosaz, hliník) i na frekvenci kterou vyzařuje a má přijímat.....
Prozatím nechám Muli a budu porovnávat i ostatní frekvence.
Ale co, hlavně že se pod cívkou ozývají signály.
Až budeme mít všechno vyzobané, to bude nuda....

Obecně platí, že nízké frekvence jdou víc do hloubky, než vysoké. To je dáno jejich vlnovou délkou. A vysoké frekvence jsou citlivé na droboť na úkor hloubkového dosahu. I barevné kovy mají co do frekvencí různé odezvy. Na stříbro bylo tuším optimální 1,5-2 kHz, drobné zlato se ozve jen na vysokých. Multifrekvenční detektory jsou v tomhle směru skvělá volba ;-)

No paráda....přivedl jsi mne na myšlenku.... o víkendu vezmu úplně obyčejnou cívku, kterou přípojím na mikrofonní vstup (třeba mobilu), a budu poslouchat co se ze země odezve !!! To mne vlastně nenapadlo, přestože tu pořád říkám, že jsou to pořád nízkofrekvenční signály, co se vyhodnocují.....JUPíííí jdu to udělat, schválně....... a dám vědět co se vylaboruje. .
Třeba někoho inspirujeme v vytvoření převratného multifrekvenčního detektoru, pomocí domovního zvonku s Vágnerovým kladívkem....to ruší taky širokospektrálně.....nebo že by Schotkyho dioda? taky generuje šum v širokém spektru....Koukám že se vrátím zpátky do školy a třeba vymyslíme trakař na zlaťáky.....jdeme orat. :-P :-/ o:-) ;-) :-) :-) :-)

:-D :-D :-D
To bys' to měl hóóódně jednoduché. Krom vysílací a přijímací cívky by jsi potřeboval ještě vysílací oscilátor, nějaký vstupní zesilovač, referenční oscilátor, od kterého by se odečítaly frekvenční rozdíly a nějaký výstupní zesilovač. Pak by jsi nějaký zvuk daný rozladěním obou dívek slyšel :-D Ale stejně by to bylo jen v all metalu, pro rozlišení kovů jsou potřeba ještě filtry. U vysílací a přijímací (ať je to koncentrika, nebo 2d) pak hledáš polohu, kdy se obě dívky co nejméně ovlivňují a tak se zafixují. Rozlazení cívek znamená, že je v jejich blízkosti nějaký kov.
Ovšem, tak to bylo někdy před 20ti roky, kdy jsem je zkoušel stavět. Dnes už jsou detektory kovů někde úplně jinde.
Ale pokud máš chuť něco takového zkoušet, na webu je konstrukcí celkem dost i dost literatury :-)

A budou se na to dát chytat i entyty , stejně jako je používal na hledání Marťásek ??? :-D :-D

Marťásek je někde jinde :-D :-D :-D

Amatérská stavba detektorů kovů je dnes už celkem bezpředmětná. Na druhou stranu před časem se tu objevil odkaz na jedno ruské video, kde autor upravoval vstupní zesilovač v cívce u equinoxu. Dal tam pásmovou propust a naladil největší zisk na frekvenci pro zlaté sypóčky :-D
Detektor se pak přepnul do all metalu a byl z něj speciál na zlato. :-)

To je, ale neví o tom :-D

HAHAHA
Já tušil že to neprojde, ale jenom navrhoval........:o))
Ale máš pravdu, dneska není čas na stavbu a experimenty ale to je škoda.
Jen s těma novejma detíkama se už moc nedá experimentovat.
Ale že to byla doba, kdy Ócéčka, Kácéčka a Káúčka byl vrchol techniky...:o))
A pamatuji si jeden článek z AR - "Mám tranzistor a co s ním?"
No nic, jdu se učit poslouchat odezvy rezavejch podkov a hliníkovejchh obalů oz žvejkaček.
Tak ať se to blejská pod cívkama.

Vacátko je sympatickej nick a Werichova citace tomu dodala šmrnc. :-D
(tuším scéna u kostela, řev jak kráva a Werich navrhnul Horníčkovi teorii vlka... :-D)

A ta hovorová čeština... dík ;-)

Máš pravdu, protože kdybych to napsal spisovně, byla by to jen další poznámka k trochu nevšednímu pokusu o vylepšení již tak dokonalého detektoru.
Lépe řečeno, úvaha v rovině teoretické na téma - šíření kvantového pole mezi cívkou a šedou hmotou mezi ušima.... ;-)
Ano, Pan Werich je také můj šálek kávy.

Idiotské automatické opravy. Má tam být cívky, ne dívky :-D

"... pak hledáš polohu, kdy se obě dívky co nejméně ovlivňují a tak se zafixují." OBI, tak tohle je top :-D :-D.
Ty bejku :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky