26. 8. 2013 Kalendárium

26. 8. 2013 Poklad za milióny našla rodina ve vraku lodi

Kategorie: Kalendárium , Nálezy nejenom s detektorem kovů v USA, severní a jižní Americe , Nálezy nejenom s detektorem kovů v mořích a oceanech

Životní objev se podařil rodině Schmittových z Floridy před osmi lety. Hledání pokladů se věnovali dlouhodobě, ale nic z dosavadních nálezů nešel s tím nejnovějších srovnat. V Atlantském oceánu totiž našli zlaté mince a řetízky pocházející z vraků lodí.

Hodnotu pokladu odhadli odborníci na 300 tisíc dolarů, tedy asi šest milionů korun. Zlato pochází z vraků konvoje jedenácti lodí. Ztroskotaly v roce 1715, když je cestou z Havany do Španělska zasáhl hurikán. Vezly předměty v hodnotě 400 milionů dolarů, což lze vyčíst z lodních deníků.

Naštěstí se potopily blízko pobřeží, 1 500 námořníků zvládlo doplavat ke břehu a zachránili se. Přesto tisícovka námořníků zahynula. Na zlato za statisíce dolarů narazil nejstarší syn Eric Schmitt. Už v roce 2002 objevil stříbrnou mísu za 25 tisíc dolarů. Z rodiny je tedy nejúspěšnějším hledačem.

„Celé dno bylo pokryté zlatem. Osm zlatých řetízků a všechny ty mince tam ležely. Byla to ta nejúžasnější věc, jakou jsem v životě viděl,“ uvedl otec rodiny Rick Smitt.

Schmittovi se pomohou pyšnit nálezem řady cenností a jsou opravdu bohatí. Většina nálezu z roku 2013 jim zůstala, respektive se rozdělí mezi nálezce a společnost, která je platila. Florida si nechala jen 20 procent nálezu.

Do hledání konvoje a pokladů se původně pustila společnost 1715 Fleet - Queens Jewels Brenta Brisbena. V roce 2010 odkoupila práva na hledání v této oblasti od potomků zřejmě nejslavnějšího hledače vraků Mela Fishera, který v roce 1985 objevil vrak španělské galeony Nuestra Seňora de Atocha.

Kapitán Eric Schmitt z lodi Aarrr Booty dokázal najít v pětimetrové hloubce 51 zlatých španělských mincí různé hodnoty a dvanáctimetrový zdobený zlatý řetízek. „Nemají jen finanční hodnotu, ale hlavně historický význam," řekl Brent Brisben.

Eric Smitt dokonce našel všechny části 400 let starého zlatého šperku. Jde o náhrdelník, který nosili španělští kněží. Zkoumali ho španělští historici a došli k závěru, že sedí k jinému šperku, který byl nalezen před 25 lety. Jedná se o náhrdelník nošený španělskými kněžími.

Zdroje: www.novinky.cz, www.aktualne.cz, www.tn.cz

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkné paráda 👍😄

:-O

Jiný kraj jiný mrav :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru