9. 6. 2015 Kalendárium

9. 6. 2015 Odevzdal poklad, dostal půl milionu

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Kalendárium

Poctivě se zachoval muž, který poblíž Horních Rápotic u Humpolce objevil přes tři sta zlatých a stříbrných mincí z období třicetileté války. Poklad odevzdal muzeu. Od kraje dostal půlmilionovou odměnu. 

Nálezce se totiž zachoval opravdu příkladně, a tak ho chtělo hejtmanství patřičně odměnit a motivovat další lidi, aby také poklady řádně odevzdávali. Depot obsahoval 342 mincí, z toho 55 bylo zlatých. 

„Máme zájem na tom, aby nálezci podobných pokladů byli náležitě oceněni nad rámec zákonných nároků, aby hodnotné nálezy nekončily například na černém trhu,“ vysvětlil tenkrát náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

Podle odborníků se tento nález řadí mezi naše největší objevené mincovní poklady. Komu mince patřily není jisté. „Teorie či domněnka je taková, že mohly být majetkem některého bohatého humpoleckého soukeníka, který nechtěl mít peníze v době třicetileté války umístěné doma,“ uvedla Dagmar Kluchová, vedoucí muzea Aleše Hrdličky v Humpolci.

Před pěti poklad představili veřejnosti v rámci výstavy Poklady Humpolecka. Depot nalezený poblíž Horních Rápotic umístili za nerozbitné a neprůstřelné sklo. „Hlídané budou i elektronickým zabezpečovacím systémem,“ prozradila tenkrát Kluchtová. 

Vůbec nejstarší nalezené mince pochází druhé poloviny šestnáctého století, většina však byla ražena v první polovině sedmnáctého století. Poklad obsahuje ražby holandské, španělské, rakouské a polské, jsou mezi nimi ale také mince ze Sedmihradska a z Osmanské říše z území Egypta.

Hodnotu pokladu odborníci odhadli na zhruba 300 tisíc korun, na trhu by se ale dal prodat i za tři miliony. Kulturně historická hodnota mincí prý činí až deset milionů. Podle ředitele Muzea Vysočiny Jiřího Jedličky až devadesát procent podobných nálezů lidé neodevzdají.

Kraj v odměňování nálezci pokračoval i v dalších případech. O dva roky později vyplatili rovných 47 tisíc korun poctivým nálezcům stříbrného pokladu z Chotěbořska. Při rekonstrukci domu narazili na poklad 776 stříbrných mincí střeních a drobných nominálů z období 14. až 16. století. 

Zdroje: www.kr-vysocina.cz, www.denik.cz, www.ceskatelevize.cz

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jářku..., zmíněný náměstek hejtmana byl osvícený člověk aneb jiný kraj - jiný mrav aneb není šiml jako šiml.

Zrovna mne to napadlo.... Někde velká odměna... Jinde vyhrožování a prd :-/

Namor a pak se div, že by v Budějcích chtěl bydlet každej :-D :-D

Wafen..... Coooožeeee :-D

Budějce jsou krásné město, proti Budějcům nemohu křivého slova vznésti. Ale žijí tam divní lidé 8-)

Onehdá jsme vedli diskuzi s archáčem na téma odměny... Přišla řeč i na nějaký depot z "třicítky". Odměna činila půl milionu, ale peripetie prý byli neskutečné. Nejdříve padl návrh, že by odměna nálezci měla činit něco kolem 1,5 milionu, pak se někdo usmyslel, že bude lepší nálezci nakakat a přidat trestní oznámení. Po všemožných tahanicích nakonec odměnu dostal. Jestli to byl tento případ netuším, rozhodnutí je to každopádně správné :-)

V televizi tvrdil - viděl jsem s ním rozhovor, když ten poklad vystavovali v Národním muzeu - že to našel na kraji lesa, když se tam šel projít a že to koukalo ze srázu.
Nevěřil jsem mu to, když tam tuhle báchorku vykládal, ale oni mu tím pádem nemohli nakakat, protože od začátku tvrdil, že to našel náhodně a nikdy nepřiznal použití detektoru.

na hromadě se mince melou o sebe, to nikomu neva
pak je berou jednotlivě důležitě v rukavicích
lidský pot asi bude horší než tření kovu o kov :-D

Namor, ani nevíš jak mně s..e, jak s tebou vyjebali. Úředníci jsou novodobá vrchnost, kecají do všeho, ale odpovědnost žádná.
panVetvicka: Tak já je chápu, už to nechtějí ničit víc než to je, v zemi na to vliv neměli a divil by jsi se co je pot za svinstvo. Jenom třeba kytarový hardware mi začíná korodovat tak po dvou letech a to jsou docela kvalitní kobylky a šrouby.

Je úplně fantastický jak se pořád dokola řeší poctivost nálezců a nic jinyho. Když se zamyslite kolik neuvěřitelných hodnot bylo státu již odevzdáno a jedinou odměnou bylo jen handrkovani a popotahovani, potažmo přímo vyhrožování od bezvíznamných, úřednických nul, po kterých pes neštěkne. A pak vidíte jak si rozdávají tučný odměny a vlastní ohromné majetky a ke všemu si je platíme z daní, je mi na blití. Kolik stamiliónů mizí v nenávratnu na pochybných projektech. A vše je v pořádku. Dobrý pocit z odevzdání je určitě super ale nikdo se z něj nenají. A motivace? Nula od nuly... někdy je mi fakt smutno...

zase ty odměny za nic.....áno, motivovat lidi, to je to správné - ale čím je motivovat?? - no čím, jasně že penězi!!!! za pytel zemáků se nikdo nepohne, to dá rozum
- nálezné -
- najdu šrajtofli, bude tam občanka a 2000kč /vlastník - matka samoživitelka/
- zajdu na adresu a předám, paní bude mluvit něco o tom, že todle se dnes už nevidí, bude nadšená a ráda,, ....až do té doby, kdy si řeknu o nálezné - mám na to svaté právo, taky sem jí nemusel vracet vůbec nic!!!!!
- žádat nálezné je pro mě nemyslitelné, najdu něco, co mi nikdy nepatřilo, k čemu nemám žádný vztah a budu z toho chtít profitovat?? - tohle nějako nechápu.....že má na to jeden nárok?? - ať má, já jsem v tomto ohledu naprosto vyrovnanej - a ti, co ruku natáhnou, ty čekají buď ty vysněné těžce vydřené a jistě zasloužené peníze, anebo dny plné nejistoty a doufání, bezesných nocí, tahanice nekonečné, toho všeho jsme my, co v tom máme jasno, ušetřeni

- a k tomuto

"Dobrý pocit z odevzdání je určitě super ale nikdo se z něj nenají. A motivace? Nula od nuly... někdy je mi fakt smutno..."

- ten dobrý pocit, ten je nade vše, znám ho moc dobře a naplní mne víc, jak pár špinavých zlaťáků hrnec
- áno, pocit a vědomí přítomnosti čistoty duše nezasažené mocí peněz, ten je k nezaplacení, ale jak tu čtu, možná změním na odměny názor, bo zhrzelí a odmítnutí poctivci začnou houfně umírat hlady
- a jináč, s tím, že "je mi smutno" souhlasím

luke - staré české přísloví říká cosi o potrefené, kejhavé huse.
Jako správná potrefená husa jsem zakejhal a napsal dlouhatananánskou reakci na tvůj názor. Bylo tam pár akademických citací dědy Homolky a jiné majstrštyky.

Ale před odesláním jsem to zase celé smazal, neb přilívati oleje do ohně je přinejmenším kontraproduktivní.

Jen pár vět na závěr si dovolím. To, že mě vedoucí úředník z památkového ústavu nepozval na štrůdl a kafíčko a místo toho vyhrožoval drábem a šatlavou mě dodnes neskutečně mrzí a nedokážu se přes to přenést.
Na venkově totiž platí jedna věc: když od někoho něco dostanu, sluší se poděkovat. A já na to blbé poděkování fakt čekal. To jsem ale naivní blbec, že ?


namor - to, že někdo ani nepoděkuje a navíc z člověka udělá darebáka, to je za dobrotu na žebrotu, toto chápu, že to jednoho rozladí
- tuco, já sem nikde nepsal, že brát peníze za NIC je špatně!!! - to je každýho věc, jaký má hodnoty
- a věz, že pokud někdo uvažuje o odměně z pokladu nalezeného cíleně a ve finále to samosebou skoulí na vycházku a díru po prasatech, ten si vezme peníze i od matky slepé chromé živitelky
- pokud mi bude milionář za vrácení nálezu vyhrožovat, bude mě to mrzet, ale příště šrajtofli vrátím zase - nebo mám být kvůli jednomu blbovi nasranej na celej svět a nechat si to??
- takže kdo má dost peněz, toho pumpnout a chudáka nechat být - takoví novodobí jánošíci
- pokud má někdo potřebu si kousek lacino urvat z toho rozkradenýho a zkorumpovanýho státu, tak ať si poslouží, ale já se na tom podílet nebudu

No můj názor je ten, že formulace 'nález patří státu "je zavádějící. Měl by patřit místně příslušnému archeologickému pracovišti. Tam by měl být odevzdán a deponován. Ono to tak nějak stejně je, ale slovo stát v každém z nás evokuje myšlenky na ten zkorumpovaný dobytek, který si myslí, že je šéfem všehomíra. Naopak archeologická instituce je v mých očích chalupa plná znalych lidi, kteří nález zakonzervují, určí, publikují a uchovávají pro další generace. Jsou nositeli vědomí o historii národa a svou činností ukazují velikost národa a to by mělo u návštěvníků probudit a posílit národní hrdost. Už jenom to, že nějaký protekčni fracek na teplé židli rozhoduje o věcech, kterým vůbec nerozumí je vrchol státní arogance. Ať určí právo na odměnu odborník, archeolog. Bez ohledu na to, jestli předmět vyhrabali prasata nebo našel někdo detektorem. Ať ten samý odborník může rozhodnout o spolupráci s amatéry a ne čekat, až někdo z té teplé židle vydá jakousi novelu novely bolševického zákona, který stál za hovno už když ho Jakeš podepisoval. Já osobně nějakou dobu dělám pro npu. Mohl bych být prikryt smlouvou s jakousi firmou která pro tuto institucí provádí výzkumy a být za svou činnost honorován. Ale protože mám s klukama archeologickejma velmi osobní a přátelský vztah, tak by se mnou hanba mlátila.Kdyz dostaneš na výzkum zaniklé středověké vsi cca 35000 tak toho moc nevymyslis. A já jim odsávat peníze nebudu. Pro mne je odměna to, že jsem u toho. Že večer opečeme buřty a rozjedeme se domů. Že dostanu publikace a ze se někdo ptá na můj nazor. Že můžu přímo zasahovat do výzkumu na místech, na která bych se nikdy nedostal ani ve snu. Jinak bych se asi stavěl k náhodnému nálezu hrnce mincí mimo oficiální výzkum. Asi bych se pral o nějaké nálezné. To že vyhrabu něco na archeolokalite jako je hradiště nebo vesnice považuji za paměť národa a za to nic nechci. To že někdo zahrabal hrnec dukátů uprostřed nicoty a bez souvislosti je vlastně uloženy poklad. A za to se sluší finančně poděkovat.
Koukám jsem se nějak rozepsal. Abych nebyl za Mirka Dušína. Taky jsem se musel k těmhle názorům časem propracovat. Byla doba, kdy jsem hledal důvod proč ještě hledat. A tenhle způsob spolupráce mi otevřel nové obzory a nastavil nové mety. A vo tom, vo tom to u mne je.

Kdyby mi někdo přinesl ztracenou peněženku, tak polovina peněz je jeho, jinak by mne hanba fackovala. Klidně mohl peníze vzít, peněženku mrsknout do křoví a být bez starostí. Před pár lety jsem ztratil občanku v Pikovicích v hospodě, jeden štamgast mne druhý den poznal a přinesl mi jí, dal jsem jim poslední 200Kč co jsme měl na pivo jako dík a spokojení jsme byly všichni. Pokud stát nechce lidi k něčemu motivovat, tak ať se pak nediví že lidi na všechno s...u. Přestaneme oceňovat třeba hrdiny kteří někoho zachránily? Taky to nemuseli dělat, ale je slušnost to ocenit, stejně jako Namorův nález. A kecy o cíleném vyhledávání pokladů jsou jenom okecávky, co když hledám třeba meteority a nějaké pozemské věci jsou mi ukradené. ;-)

Jo, odměny. Bludný kruh názorů a charakterů. Asi to bude o tom, jak byl kdo vedenej. Je na každém, zda odměnu přijme, nebo s díky odmítne. Pointa je v tom, že má být nabídnuta, ať se jedná o poklad ze země, nebo prkenici milionáře. Jako samoživitelka z Lukova příkladu bych ti z tý dvojky s vobčankou pětikilo prostě vnutil, ať se ti to líbí, nebo ne. Prostě jsem tak vychovanej. Někdo cizí investoval svůj čas a úsilí, abych ze svýho pochybení neměl mrzutost. Odměna je na místě.

ano, odměna je namístě, to je pro člověka radostného v euforii, že jsou na světě i lidé dobří, samozřejmost
- a pro člověka nálezce, ještě pomalu radostnějšího, že ON svým přístupem lidským /samozřejmým/ tu radost učinil a je jejím svědkem, to je ta největší odměna, tu se projeté km nepočítají, ba ani ztracený "drahocenný " čas, tu jen záře majitele se počítá a lidskost měří se na kila
- a to vše by odměna zhatila, i když stále ten překvapený člověk naléhá, nevěřícně svou šrajtofli v roztřesené ruce svírá a vytahuje z ní bankovky, člověk se naučil dávati svou radost a dobrý rozmar najevo pomocí peněz, odměňovat za vše, i za takovou normální věc, jakou je vrácení cizí nalezené věci
- vrátil jsem toho hodně, peněženky, špatně vrácené peníze v obchodě, zboží navíc, platební kartu, dokonce i mezinárodní pas psího šampiona a nikdy jsem si nic nevzal - ano, přátelé, opravdu to jde.......

anebo ten, kdo v tom má jasno

moralizovat......tu jde přece JEN o ty peníze z dojné krávy - když je možnost, tak proč né
- a jestli tu jde jen o ty peníze, tak to jsem úúúplně v klidu, bo těch mám dost.....

no, ještě jedna možnost by byla - ty peníze si teda nakonec vzít a věnovat je nějakýmu děcáku - to by šlo, né??

takže - moralista lukegoss si nakonec peníze za nález vzal, takže je normální a patří mezi nás

jasně, že bych mu nabídl odměnu a upřímně rád a neměl bych mu to za zlé, jestli by si to vzal - každý uvažuje jinak a ve finále ztrátu bych měl o mnoho vyšší, kdyby to nedonesl, ten poctivec
- vydělá na tom stát víc, nebo se to rozkrade, to nerozhoduje, nic bych nechtěl - snad jen to poděkování a trochu jiný pohled na lidi s detektorem
- a o našem státu si iluze opravdu nedělám, hrdost a touhu za vlast milenou položit život?? z toho sem jaksi vyrostl

ztratil sem toho dosti, nikdy mi nikdo nic nepřinesl
- kamoš onehdá ztratil v obchodě, nebo po cestě z tama peněženku komplet s dokladama, řidičák, no všechno, i pár tisíc tam měl, zjistil to jak došel dom, šel se podívat do obchodu, jestli ji tam někdo nedal na pokladnu, ani tam nedošel, našel ji v trávě u chodníku vybranou- i bez dokladů
- dotyčný si spočítal, že nálezné - pokud by teda nějaké dostal - by činilo pouhý zlomek toho, co bylo ve šrajtofli
- lidi občas umí i počítat a nechtějí zbytečně riskovat

s tím souhlasím, že má každý svůj názor na věc i s tím, že namísto vděku a medaile s diplomem udělají z nálezce darebáka a nakonec jsem se dopracoval i k tomu, že bych zažádal i o tu odměnu, aby se děti bez rodičů měli o něco líp
- a na to šetrné státní hospodaření by se dalo namítnouti - nač bych dělal svým nálezným ještě větší díru do rozpočtu?? :-D

ty muzea a ten bordel v nich nechápu.....
- za exponáty odpovídá ředitel, když se mění, tak se to komplet předává a podepisuje - aspoň tak to mají ženský ve skladu a když něco chybí, tak to odnese současný vedoucí
- u nás se vůbec ti "vedoucí" nějako šikovně vyhýbají odpovědnosti za průsery

Plně souhlasím s TS, WF, Namorem, AF i Argillem. Ježíš jak já držel palce Namorovi. Sledoval jsem jeho věc od začátku. Skvelej nález, skvělej přístup a skvělá záchrana úžasný hodnoty, která by jinak skončila rozšmelcovaná pod pluhem polskýho traktoristy. Nic ve zlém ale Lukegoss žije na obláčku a je šťastný. A je to dobře. Mimochodem výborný sloh 😉 ale nemáš pravdu nebo jsem se nedobře vyjádřil a nepochopil si podstatu. Přirovnání milionovych hodnot s matkou samozivitelkou je opravdu mimo mísu. Mimochodem tento stát umí samozivitele jen ožebračit. Což momentálně předvádí. Asi bych hlavně oddělil archeo a úřednictvo. Archeo nemá cenu obviňovat. V každé partě se najdou zmetci. Ale hlavně nemají rozhodné právo. Principielně by to mělo být tak, že odměnu za záchranu státního dědictví a hodnoty můžeme přijmout i odmítnout. Každý dle svého. A ne se hned potýkat s úřední kriminalizací a házet všechny do jednoho pytle. Odměna může být přeci i spousty jiných věcí než jsou peníze. Stačí jen změnit přistup...

TucoSalamanca: díky za odkaz, to je docela síla.

Mám dotaz, který s touto diskuzi také souvisí. Můžete někdo uvést odkaz, jak má správně vypadat protokol o odevzdání nalezu? Před časem tu byl, ale nejak nemohu dohledat. My to těm muzejnikum totiž často značně ulehcujeme, když věci odevzdávame a žádný doklad nepožadujeme. Hrnec stribrnaku asi nikdo nezasantroci, ale prodat se dá přece cokoli. Na dokladu by určitě nemělo chybět přidělené evidenční cislo předmětu aj.nalezitosti. Sám jsem si naběhl, když jsem v jednom muzeu odevzdal nález a chtěl doklad. Trvalo to měsíc a doma koukal jak puk, když jsem viděl, že tam chybí hlavicka, razítko, podpisy a další náležitosti. Moje chyba, měl jsem to zkontrolovat při převzetí. Ale vím i o odevzdaných předmětech bez dokladu a po čase archeologie zaprenych, když byl dotaz, jak se s předmětem naložil. Takže asi tak :-(

- kolega Tuca - se omlouvám, sem vytuhl!! - ale odkaz epesní!!
kolega Gumalee
- "Přirovnání milionovych hodnot s matkou samoživitelkou je opravdu mimo mísu."

- není - proč do toho taháš hodnotu?? - jde o stejnou věc - a to odevzdat něco, co není moje -
- a názor - stát je hajzl, tak mu nenechám nic zadarmo, to je běžný argument 97,2% lidí, to je úplně normální uvažování, to je v pořádku, tomu rozumím
- áno, odměn je vícero druhů, někomu se oči rozzáří nad tučnou obálkou, někdo se spokojí s ročním předplatným na kulturní akce, někoho naplní poděkování - jsme lidé různí, někdo na obláčku, jiný s kalkulačkou v ruce
- a ještě k tomu odměňování
- je to zařízeno tak, že nález učiněný detektorem se neodměňuje
- takže abychom získali těch pár špinavých dukátů, musíme lhát - a to je OK?? - lhát kvůli penězům?? áno, to je zadostiučinění, stát je parchant, takže co je proti tomu to moje malé lhaní.....NIC!!! - lhát se nemá, ten kdo lže, ten krade a může i zabít!!!
- ale v tomto případě je to povoleno, bo když zloděj okrade zloděje, budiž mu odpuštěno......

To Lg: Ty to vždy hodíš úplně na jinou kolej. Ale v pořádku - Tvůj názor a Tvůj životní styl a já ho respektuji. I když se v tom trochu ztrácím ale Tvou pointu chápu byť s ní nesouhlasím, protože já mluvil úplně o něčem jiném ale to je jedno. Mimochodem jediná důležitá věc, kterou se snažím vtípit svým dětem a to mám 4, je nikdy nelži, bude se ti lépe dýchat i žít...

Hezky jsem si početl klucí. ;-)
Každý člověk je jiný.
Napadla mě taková představa z muzea:
"Tento hrnec se zlatými dukáty patří nálezcii p.J.Hehoušovi, který jej na neurčitou dobu zapůjčil do muzea. V případě, že jeho děti nebudou mít co žrát, bude mu vyplacena řádná odměna."
Dobrá blbost :-D
Luke rozumím ti, je to osvobozující, ale ne každý to dokáže. Někdo to dobro má v sobě od mala. Takovým jen závidět, což je taky hnusná vlastnost ;-)
Pak ti pisnu, co jsem s tím hrncem udělal. ;-)

Tak jistěže je přirovnání nálezného za odevzdání peněženky samoživitelce a vyplácení nálezného výše zmíněného mincovního depotu zcela mimo mísu.

Pokud se na to člověk kouká z hlediska vyššího principu mravního, tak vrácení peněženky samoživitelce bez nároku na odměnu, to je prostě slušnost, protože by člověk měl se řídit v tomto případě empatií a vzdát se nálezného. V případě mincovního depotu, který již očividně majitele nemá, majitelem je stát podle zákona pouze, ovšem podle jakého zákona, že :-D V tomto případě se nejedná opravdu o morální přístup státu k nálezci, pokud se jedná o nálezné 10% z ceny kovu, pokud se úředníci nerozhodnou jinak, kdy vyplatí nálezci odpovídající nálezné, ale podle čeho, když zákon mluví jasně v tomto.

áno, Marky uvažuje politicky
- samoživitelka je tedy chudera, po keré bys nic nechtěl, ale co když tu šrajtofli ztratil prohnilej milionář??
- podle Tvé theorie by měl platit ten, kdo má prachy, takže chudera samoživitelka by měla před předáním ztracené peněženky dokázat, že je morálně chráněna - tzn. předložit výpis z účtu, doložit její měsíční příjem a příspěvky na bydlení + přídavky na děti a pokud to bude sedět, peněženka jí bude slavnostně vydána bez nároku na odměnu
- áno, když dostanu za nález -mnou těžce nabytým- od státu 200kč, je to krajně nemorální!!! :-D
- áno, zakoupil jsem si vybavení za desetitisíce, investuji do toho mnoho benzínu, času a trmácení, tak bych si to měl nechat pořádně zúročit, tak už nevím, jestli to hledání berete jako koníček, do kterého rádi investujete /nikdo vás nenutí to kupovat, ani se trmácet po kopcích a hrabat 150km od baráku/, nebo to berete jako účelové honění za poklady s možností něco vytáhnout od státu
- pro Markyho tedy ještě jednou
- ať najdu peněženku matky samoživitelky, nebo depot mincí, vrátím to, protože jsem našel něco, co není moje a nic za to nechci - navíc depot jsem našel při vykonávání mojí zábavy a on sám je mi tou největší odměnou
- čemu na tom nerozumíš??

luke - mě se na tobě líbí, že si jedeš stále stejnou lajnu. Jsi o svém názoru přesvědčen a nekoukaje napravo či nalevo jedeš pořád za nosem. To je mi sympatické, ačkoliv s tebou nesouhlasím.

Apropo..., ta samoživitelka, to je trefné zaklínadlo :-)

namor - tak bylo by špatně v půlce se otočit.......
- a dobrá, nechme tedy ubohou samoživitelku svému neradostnému osudu a zaměřme se na invalidního čtyřicátníka žijícího v podnájmu s exekucí na krku

Lukegoss tak ještě jednou, zatímco matka samoživitelka, kterou jsi tady zmiňoval, kdyby jsi zmiňoval Otce Benedikta, souseda odnaproti nebo co já vím, tak to jsou pořád žijící lidé, kterým vrátit něco, co zapomněli, ztratili nebo tak, tak je z hlediska etiky slušnost bez nároku na odměnu.

Pokud se jedná o nález novověkých mincí, kde majitel není znám a nárokuje si to stát, přestože doposud o tom nevěděl, na rozdíl od té samoživitelky, tak je z morálního hlediska slušnost nálezce odměnit slušnou odměnou, klidně ty se té odměny vzdej, to je Tvé svaté právo, ale mělo by také být právo nálezce slušně odměnit, jinak je to jen státní zlodějna, protože stále vychází z totalitního zákona.

A jestli ty chceš podporovat stát v této zlodějně, tak je to jistě morální :-D :-D :-D

no tomu říkám posun
- já budu odevzdávat -COKOLI a KOMUKOLI bez nároku na odměnu a Ty si rozhodni, koho morálně pumpneš ;-)

Jo, odevzdávej si cokoliv a komukoliv bez nároku na odměnu, klidně i svůj dům nebo byt dej státu :-D

Marky, teď použiji Tvůj slovní obrat
- tohle je už ale opravdu hodně mimo porcelánovou mísu, nechtěl bych to vytírat!!!
- byt, dům, jako i kolo, budík, hokejku, ušák, vepřový koleno, televizor, roušky, knihu od j. grusse "s poctivostí nejdál dojdeš" a knihu od j. ptačina - "53 pokusov, ako byť lepší" jsem si koupil, to jsem opravdu nenašel

No, to sis všechno koupil a určitě jsi na to musel někde vydělat, ať už v práci nebo třeba podnikáním a tudíž tě to stálo nemálo úsilí, mít tohle všechno a proto to nechceš odevzdat a ne proto, že jsi to nenašel. Kdyby tě to nestálo žádné úsilí, tak by sis těch věcí ani nevážil tolik a klidně bys nejspíš státu něco z toho věnoval, kdyby tě o to stát požádal.
A někoho zase stálo nemálo úsilí najít depot mincí a přestože hledání je pro většinu zábava, odreagování se, atd., tak i přesto by měl mít nárok na odpovídající odměnu od toho, komu to předá a který se na tom nijak nepodílel, neinvestoval svůj čas a finance. Ty vytvoříš v práci hodnotu a za tu dostaneš odměnu, někdo jiný najde mincovní depot, čili tu hodnotu dostane ze země, ale nárok na odměnu za to, podle Tebe nemá. Trochu si odporuješ, nemyslíš? :-D

o:-) o:-) - tak na todle už nemám patrony......
- tak jestli Ty tvoříš při svém milovaném koníčku hodnoty, pak teda jo, odměnu jistě zasluhuješ
- pokud běháš horedole a kopeš deset kubíků zeminy horlivě bez odpočinku s vidinou pokladu, pak si zajdi pro odměnu zaslouženou, akorát Ti nepovím kam :-(

Tak to nevím, co máš nebo nemáš, stejně to šlo z těch Tvých patron akorát povětšinou do vzduchu :-D
A jo, ty netvoříš při milovaném koníčku hodnoty, tudíž vlastně žádnou odměnu logicky nezasluhuješ, když neodevzdáváš hodnotu, jóóó už ti rozumím :-D

ale zase když nad tím uvažuju......
- moje kolo stálo 28 990kč, /pumpičku jsem k němu dostal grátis/, dále následovalo pořízení oděvu, obuvi, helmy, bidonu, sady na opravu veloduší, stojánku, odrazek, nosiče, brašen, rohů, klaksónu, blatníků, blikaček - bílé a červené, no, bylo toho spousty, to jsem se dostal na nějakých 35 412kč a to už je docela řacha, koupil jsem si ho, protože jsem dostal v práci odměnu peněžitou, bo jsem nějaké ty hodnoty vytvořil, ježdění na kole je můj koníček, tuto činnost provádím často a rád, při jízdě zběsilé spolykám mnoho kg otravného hmyzu všerůzného a přejedu hromadu havěti nedobré - od slimáků až po myši a hraboše, jednou jsem i srazil škodného kance, jindy zase jelena, co byl přemnožený, kolo jsem si od slimáků zalepil a od spárkaté zvěře dolámal, hřbet a hnáty obrazil!!!!
- no za to všechno mi odměna náleží!!!!! - hodnot jsem nemálo vytvořil, stálo mě to nemálo úsilí,
ono jezdit na kole pro zábavu, to je velká dřina!!!!
- zítra né, ale ve středu zajdu na ONV a budu se svého práva vehementně domáhat, když už jsem do té zábavy tolik investoval, tak ať mi to sakra někdo vrátí!!!!

Neměl bys na to kolo sedat pod vlivem, možná bys pod vlivem ani neměl sedat k PC, jak na kole, tak i od toho PC žádné hodnoty totiž netvoříš :-D

Marky+Marku, když nejsi úplný jelito, tvoříš hodnoty i nalitej, ale Ty to raději nezkoušej a choď na poklady střízlivej, bo bys kopl pytel s vrškama a utíkal s tím pro odměnu ;-)

Ty vole, to je maso :-D :-D :-D :-D
Luke&Marky - nejlepší komická dvojice, co je Lovcem Lovec. Pokračujte, dlouho jsem se tak nenasmál.

Ono to zase tak legrační není. Různé pohledy a odlišné přístupy kolegů nechávám stranou. Když ale vidím, jak stát hospodaří s prostředky (našimi penězi), je mi spíš do pláče. Třeba když v rámci lítého boje s neexistující diskriminací násilím vyzdvihují různé menšiny zcela proti vůli většiny a často i proti vůli oněch menšin. Na kampaň v centru Prahy, kde si "lidé" veřejně lížou zadky před cizinci, důchodci a rodinami s malými dětmi se bez problému najde přes půl milionu a primátor to posvětí slovy, že je to důležité, normální a potřeba? Zatímco vyplatit, případně přijmout nálezné je nemorální, až zvrácené? Kde to žijeme? Má absurdita vůbec nějaké meze? Přitom i na tom vyplácení by se dali - při honu na smyšlenou čarodějnici - urvat politické bodíky. Jako detektorář za nalezení pokladu nedostanu nic, zatímco venčitel psa/sběratel šutrů na skalku/padající cyklista dostane nejen nejvyšší možnou odměnu, ale též bude glorifikován za správný přístup? To tu, tentokrát zjevnou diskriminaci nevidíte, pánové a dámy v kvádrech? Pokud se chcete blýsknout a napasovat do role lidumilů a bojovníků proti diskriminaci, jen malý údaj do statistiky závěrem: Je nás skoro 40 tisíc...

Luku ty kluku, pokud sem napíšeš, byť v ironii, kolik toho na kole přejedeš, tak nemám pocit, že jsi tím vytvořil nějaké hodnoty a že bys na to kolo pod vlivem měl sednout zase :-D Ale pokud chceš jít na úřad pro odměnu, za přejetého hraboše, můžeš to zkusit a pak poreferuj, jak jsi dopadl :-D :-D
A můžeš být v klidu, takové štěstí, abych kopl pytel s vrškama, tak to nemám, spíš to vypadá na nějaký mincovní depot 8-)

Argill, politiku raději nechme stranou, to bychom tady o absurditách mohli diskutovat věky. Ale o tom, když se najde náhodný nález, o čemž je tento článek a pak jít to odevzdat, podle současného komoušského zákona, to můžeme 8-) S Lukem se o to snažíme :-D

namor :-D :-D :-D

Marky, nevím jak Ty, ale já již zažádal o honorář, čiže odměnu, já tu nikoho zdarma bavit nebudu!!!!!

No Luky s hrabošem to tedy nevyjde? To je škoda :-D

Marky - nestahuj kalhoty, brod je ještě daleko - dnes se píše teprve úterý, středa je až zítra, pokud tedy dobře počítám ;-)
- a proč by to jako nevyšlo?? - neděs mne!!!
- ale rozhodit sítě na více frontách, z kerých je možnost něco vytěžit, tomu se praví pojistka - a jak sem již výše hovořil, vola tu zadáčo teda dělat nebudu!!! ;-)
- pokud nedostanu aspoň dvě kila, už ani řádek!!!!
- peníze se válejí všude, jen nebýt línej se vohnout a sebrat je.......
- jináč, kdyby byl zájem, rád pomáhám zoufalým občanům hledat ztracené předměty - a to za směšných charitativních 150kč/h /bez záruky na zdařilost akce/

- toto je základní cena za hledání pouze očima, při použití detektoru /bo byl děsně drahej/ jest pevný příplatek + 250kč/h, já hledám, objednavatel-ka kope
- hydranty ani koleje nehledám!!!!

- tu recenze od spokojených zákazníků

- p. lukehogosse všem doporučuji, ztratila jsem brož po babičce, sice hov-o našel, ale aspoň jsem si za pár korun poryla zahrádku ;-)

Kam to chceš luke poslat, rád si vstupenku na toto představení zaplatím. Ale budeš muset šlápnout do pedálu 8-)

namor,
brát od Tebe hotovost, to by bylo krajně neetické, peníze vysolí ten, kdo nebyl okraden!!!
- Ty máš 2. balkon - plus brambůrky a 0,3l kolu ohne zucker, grátis!!! ;-)

Luke, tak nabídka by byla, jak tady tak čtu, dooobře ty, tak snad bude i poptávka :-D Držím palce 8-)

Jůů!.....to je nápad!!!

Nemohl bych místo coly dostat pivko? Já na tyhle slaďáky nejsem.
Pěkné děkuji za balkon :-)

namor - pivko jedině s pytlem brambor za 380kč - to víš, my, co nebereme odměny, musíme taky z něčeho žít ;-)

To budou brambory asi na sadbu, že jsou tak drahé. Plac bych na pár árů brambor měl ale už je pozdě sázet.Takže já tu colu dám, když je ohne :-/

kola došla, už tam mám jen to pivko ;-)

Cajk, ale brambory nech ve vestibulu, na balkon je netahej :-D

ok, služebníček, vašnosto!!!! zařídil jsem to, náš zákazník, náš pán!!!!
- jsou v šatně, maniulace horedole a šatna - čistá ruka - 120kč ;-)

Začíná mi to nějak narůstat :-O
Nejdříve zdarma a najednou brambory, manipulace a kdo ví, co mě ještě čeká? Než skončí představení, budu tam za pár tisíc. Ufff... :-)

áno, jak se praví i u tohoto příspěvku poučného
- dřina a výkony při vykonávání zábavy se musí řádně a po zásluze ocenit, jako i zaplatit výdaje na celý ten cirkus s tím spojený ;-)

Luke, to jsou nejkrásněji vydělané peníze, když dostaneš zaplaceno za to, co tě baví. Takoví fotbalisti, hokejisti by mohli vyprávět, nebo lidé, co se jim koníček stal zaměstnáním nebo přerostl v business, ... Ty akorát žiješ v domnění, že to je něco nemorálního :-D :-D

Luke - jak říká staré přísloví : Každá sranda něco stojí.

Marky : on kolega Luke žije na obláčku, jak bylo trefně poznamenáno :-D :-D

Namor - já Lukemu rozumím v tom, že je nastaven tak, že když má hledání za koníčka a něco hodnotného najde, že mu přijde divné chtít za to odměnu. OK, nikterak to nehaním a ani se mu za to nevysmívám, že je hloupý nebo podobně, že za to nic nechce, na rozdíl od něj, který má směrující posměšky k těm, kteří chtějí dostat slušnou odměnu, při odevzdání nálezu. Fajn, je prostě tak nastaven. Mě jen přijde divné, že mu nevadí, že stát, který svým zlodějským přístupem k nálezcům a vše kolem toho, tak přispívá k tomu, že se nálezy raději státu spíše neodevzdají, protože lidé nechtějí podporovat tuto zlodějnu 8-)

Ano, přesně o to jde. Luke je inteligentní, empatický člověk. Navíc neuvěřitelně sečtělý a problematiky znalý. Jako člověka si ho považuji ale v tomto případě to má hozený víc jinak než ostatní.

přátelé, to "vysmívání" nedoceněným, to není útok na jednotlivé osoby, to né, že bych z toho měl radost, že někdo utřel nos, to je reakce na téma - "zadarmo hodně muziky" aneb "a já, protože na to mám právo, tak to chci, chci a chci - dup!!!!! "
- je to tu nastaveno tak jak je, tak se s tím musíme smířit a kdo bude pravdomluvný a skromný, ten si ušetří trápení a zášť + závist
- a zase ten názor, že "kdyby lidé slušní dostávali obálky, nálezy by se nerozkrádaly"
- lidé jsou tedy dle tohoto pakáž, která by všechno nejraději rozkradla, ty odměny jsou tedy na to, aby znechuceně nekradli, ale poctivě odevzdávali - oč jsou tedy ti lidé dobří a podplacení lepší jak ten zlodějskej stát??
- áno, lidé, co neodevzdávají zlodějskému státu jsou jánošíci, kteří zachraňují tovar před darebnými zloději v kvádrech, jeho prodejem pokoutným mu prokáží laskavost, své kapse zadostiučinění a mysli potěšení
- ale když jim ten samej zlodějskej stát hodí měšec dukátů, skočí po něm a když strážník na náměstí vybubnoval nařízení, kdy je nově každému přislíbena odměna za nalezení pokladu, všichni jásali a provolávali slááááááva!!!!!!! ať žije milovaná čr!!!!!! - tomu říkám loajalita ke svému přesvědčení
- kde jsou peníze, tam je i láska

No, útok na jednotlivé osoby to možná není, ale jako vysmívání se, aspoň podle příspěvků zde, tak to opravdu tak vypadá. Ale třeba to tak skutečně není, když to Luke tvrdí, jen to prostě neobratně napsal, a to vícekrát :-D

Přístup, je to tu tak nastaveno, tak se s tím musíme smířit, tak ten přístup se obecně musí příčit každému, kdo si chce zachovat rovnou páteř.. To je přístup nějaké ovce a stačí vzpomenout na citát Hitlera, že Čech je cyklistou, jenž se nahoře hrbí, dole však šlape…“ Mít takový přístup naši předci, tak jsme ještě někde v jeskyni.

A řeči ohledně Jánošíků, kteří zachraňují tovar před darebnými zloději v kvádrech... :-D :-D Ehm, stále Luke nechápe, že to není o obírání zlodějského státu, ale o tom, že pokud někdo nastaví zlodějská pravidla, tak je čestné se tomu postavit a neschvalovat to tím, že v duchu toho nastavení budu postupovat. Luke asi fakt žije někde na obláčku, jak tady bylo trefně poznamenáno :-D


áno, přesně jak pravíš - "jakej pán, takovej krám"
- ten krám se rychle pánu v těch kurevstvech prováděných podobá a hodně rychle se přizpůsobí
- běž demonstrovat za to ať se to tu zlepší - dělal jsi něco takovýho, cyklisto nespokojený?? nebo tu jen sáhodlouze spisuješ, jak to tu stojí za hovno??
- a když už budeš před ministerstvem hudrovat, zkus jim říct, ať do lidí nepíchají ty sračky, o kerých vědí velkej prd - možná si před tebou sednou na prdel a chytí se za nos
- co blázníš, teď Tebe vidím na obláčku a pokud Ty se cítíš přihrbenej šlapající, tak já ani za mák
- to je jak v hospodě po dvou pivech
- všechno stojí za vyližprdel, každej mě okrádá, všechno je drahý, v létě je vedro, v zimě zima, nic nemá cenu, k volbám nejdu, v televizi je hovno, pivo je teplý, židle je tvrdá - kde by jste se měli jako u nás??? - sociálka sype, podpora jede, plný regály, detektor si můžeme koupit, máme kde bydlet, spadne nám barák, postarají se o nás, zdravotnická péče kvalitní, čr je stát typu - jsem lempl, tady mě máte a starejte se , nechce se mi dělat, dejte mi důchod - náš stát je jako pohádkové království a Tobě se to nelíbí??
- ....že pokud někdo nastaví zlodějská pravidla, tak je čestné se tomu postavit a neschvalovat to tím, že v duchu toho nastavení budu postupovat. - to bylo myšleno jak "se k tomu čestně postavit?? "
- to bych si taky mohl vysvětlit tím, že mají lidi čestně lhát o okolnostech nálezu, aby se k odměně dostali

Tak tohle si, Luke, napsal moc pěkně.

Luke Luke, absolutně jsi to chytil za opačný konec, než co píšu :-D

Tak určitě já cyklista nejsem , ale mám Tebe za toho cyklistu, zase se ti to v hlavě pomotalo :-D
Nepsal jsi náhodou mj., že je to tu nastaveno tak jak je, tak se s tím musíme smířit? Tak kdo je tady přihrblej šlapající, že :-D To, že to pak budeš obkecávat, tak to prostě neobkecáš.

A nikde sáhodlouze nesepisuji, že to tu stojí za hovno, bavím se pouze o jednom zákoně, který se dotýká činnosti, o které je tento web, ale ty k tomu máš potřebu neustále něco přidávat, jakože všechno stojí za vyližprdel, přidávat k tomu nějaké demonstrace, očkování a tak... :-D Nejsi nějaký afektovaný trochu?

A co se týče zlodějského zákona, jak se k tomu čestně postavit? No určitě ne tím, že tady budu psát jako ty, že je to tu nastaveno tak jak je, tak se s tím musíme smířit. Nebo to, že to budu schvalovat svým chováním, tak jako ty.

Marky, když napíšeš, že to tu stojí za hovno, tak si nespokojen a cítíš se jako shrbený cyklista co šlape pro tu zlodějskou pakáž
- naopak já nemám potřebu někoho ojebávat, já chodím vzpřímeně
- ale Ty si mi neodpověděl na jednoduchou otázku, jen rozmatláváš to kolem.....
- ptal jsem se jasně - co děláš - mimo tohle psaní - pro to, aby se to tu změnilo??
- a s tím smířením - to je myšleno, že když je jednou dán zákon, nařízení, tak se s tím musíme smířit a neobcházet ho, i když s ním nesouhlasíme, jak sem pravil, pokud nechceš být shrbený kolista, měl bys pro to něco dělat - děláš??? - doufám, že si to zase nějak nepřevrátíš
- a pokud ta Tvá práce pro "lepší zítřky" spočívá v tom, že tu veřejně nabádáš lidi, aby zlodějský zákon obešli lhaním a zatajili detektor, to není dobrý, bojovníku za lidská práva

Nepodsouvej mi nic, co jsem nepsal, nebo jsi nějaký notorický lhář, nikde jsem nepsal, že to tady stojí za hovno.

A určitě já cyklista nejsem , ale mám Tebe za toho cyklistu, pořád, pořád, pořád se ti to v hlavě motá :-D
Nepsal jsi náhodou mj., že je to tu nastaveno tak jak je, tak se s tím musíme smířit? Tak kdo je tady přihrblej šlapající, že :-D To, že to pak budeš obkecávat, tak to prostě neobkecáš!!! Ani tím, že když je jednou dán zákon, tak se s tím musíme smířit. Že ty jsi za komančů nahlašoval sousedy, když poslouchali rádio Svobodná Evropa, protože takové nařízení taky bylo, tak jsi to přece dodržoval, co, přiznej se.

Ty chodíš vzpřímeně, jakože si to myslíš, že? :-D

"Lepší zítřky", njn., už vím, která bije :-D :-D :-D

Mj., přečti si pořádně, co jsem psal, nikde jsem tady nepsal, aby lidi obešli zákon lhaním, zatajili detektor, atd. Psal jsem, že lidi ten zákon to nutí dělat, a to je špatně. Prostě ty asi nerozumíš ani psanému textu, překrucuješ a zřejmě ani netušíš, že každý si může tady najít, co jsem psal. :-D
Že ty to máš tak, že podle sebe soudím Tebe, to by to pak vysvětlovalo.

Marky - 👍👍👍👍👍

Marky, zase plky a plky, už nevíš z keré do keré, tak tu vytahuješ urážky, to je běžná praxe protistrany, nemám Ti to za zlé
- na jednoduchou otázku si mi opět neodpověděl, takže už mě to ani nezajímá, protože vím, jak na tom jsi
- objížděj dál obce přihrben na kole, statečně šlapej do pedálů a řvi, jaká je to na tom světě nespravedlnost
- Marky, už nemám opravdu tu chuť s Tebou zabíjet drahocenný čas, vše, co jsem chtěl napsat, to jsem napsal, Tobě přeju, ať Ti ta nečinnost něco změnit vydrží co nejméně a ať co nejdříve přijede do zlodějského království bajaja a dá vše do pořádku

- Oko za oko a zub za zub.` Já však vám pravím, abyste se zlým nejednali jako on s vámi; ale kdo tě uhodí do pravé tváře, nastav mu i druhou; a tomu, kdo by se s tebou chtěl soudit o košili, nech i svůj plášť. Kdo tě donutí k službě na jednu míli, jdi s ním dvě. Kdo tě prosí, tomu dej, a kdo si chce od tebe vypůjčit, od toho se neodvracej

Luke, začínáš ztrácet pevnou půdu pod nohama a je přirozené, že se snažíš z této nestabilní situace vzít roha.

Marky, jsi silný diskutér, máš mé sympatie. Navíc řeč, kterou promlouváš mi dává víc než smysl.

Solidní duel ale vítěz může být než jeden.

Zatím tady plkáš ty a odbíháš neustále od tématu, argumentuješ ad hominem a překrucuješ.

A zase, nikde jsem urážku tady nepoužil, proč se snažíš neustále lhát, když tady soustavně lžeš a překrucuješ, takže pokud jsem tě lhářem nazval, tak to není urážka, ale popis skutečnosti, stejně tak, že jsi cyklista, což si každý, kdo čte tuto diskuzi, může přečíst, že se tak chováš. Že to budeš maskovat tím, že ty svoje vlastnosti budeš přenášet na mě, třeba tím, jak píšeš, že budu přihrben jezdit na kole, statečně šlapat do pedálů a řvát.., tak se přesně chováš ty, tak mi fakt nepřisuzuj svoje vlastnosti 8-) Opravdu nejsem jako ty. A nebudu smiřovat se s tím, že je něco špatně nastaveno, opravdu se nebudu chovat ovčansky, tak jako ty. Určitě nemám ani potřebu řvát, jaká je na světě nespravedlnost, protože ještě jednou pro Tebe, bavím se o jednom zákoně, který se dotýká činnosti, o kterej je tenhle web a ty hned musíš psát o Jánošících, očkování a různých jiných nesmyslech... Ty fakt musíš být afektovaný, to by to vysvětlovalo, to Tvoje psaní tady. :-D

Jo a nemusíš mi ani psát přání o nečinnosti něco změnit, jelikož to je přesně to, jak se chováš ty a to se opravdu tak chovat, i když si to přeješ, tak nebudu.


Namor díky, ale zase, všem tady by mělo jít o jednu věc, která je nám všem společná, a to nastavit pravidla tak, aby se nálezy, pokud o ně bude stát mít zájem, aby se nezatajovaly, protože ty pravidla jsou jednostranná a vychází z totalitního zákona. Někde na úřadě si to uvědomují, tak vyplatí nálezci odpovídající nálezné, někde ne, někde ho dokonce obviní. A když někde vyplatí odpovídající nálezné, tak podle čeho, když zákon mluví jasně. Tak to pak ti úředníci, kteří vyplatí odpovídající nálezné, porušují zákon? To přece asi není taky správně.

Pokud bude v zákoně, že nálezce dostane třeba xx % z tržní ceny nálezu a pokud se jedná o náhodný nález a je jedno, čím se ten náhodný nález najde, jestli to vyryje prase nebo pes nebo se to najde detektorem, tak náhodný nález je přesně tady ten nález v článku. Náhodný nález není to, že někdo najde něco na arch. lokalitě, např. Tím se celý problém vyřeší snad pro všechny. A pokud pak Luke bude chtít odevzdat bez nároku na odměnu třeba Jantarovou komnatu, tak to bude jeho svobodné rozhodnutí. :-D

přátelé, je dobře, že jsme si tu tak krásně popovídali, ale jak pravím, už to nemá smysl tohle dál rozebírat, každej si mele svoje a k ničemu to nevede
- popravdě, nic jsme tu nevyřešili, jen pohledy různé tu nastínili, žádný přínos tohle nemá, lidi budou nadále chodit vzpřímeně pro kameny do skalky a poctivci shrbeně odevzdávat bez nároku na odměnu
- neovečko Marky, doufám, že se příště sejdeme u něčeho "hodnotnějšího" a namore, Tobě přeju, až se tu jednou karta -za pomoci neshrbených- obrátí, pořádnou satisfakci ;-)

Většina diskusí na netu k ničemu nevede, je to jen výměna informacím a názorů mezi diskutéry.S tím do toho člověk vstupuje a neočekává svými názory naklonění rovníku jako Greta.

Nicméně, bylo to zajímavé, já oběma děkuji a přeji mnoho úspěchů ;-)

:-D :-D :-D přesně tak namor.

A já chcu odměnu, že jsem to vydržel číst až do konce. :-D

Tak to je myslím slušný výkon :-)

přátelé, už sem nechtěl, ale pár řádků si odpustit nemohu.....
- Marky, pěkně jsi to napsal, áno, i pěkně se to poslouchá - a pak zazvonil konec a pohádky je konec......
- jako kdo ty pravidla nastaví?? - Ty už jsi obláčkový fantasta pomalu jako já :-D :-D
- tu se nic nezmění a když, tak směrem dolů, s detektorem - jestli vůbec - se bude moct chodit za určitých podmínek, zapomeň na to, že se někdy schválí, že nález detektorem se bude platit!!!
- jak dlouho tu žiješ??
- ale dá se vyjít do ulic s detektory a transparenty v ruce, takhle tu plakat a chtít něco změnit, to je na "vzpřímeného" hodně málo.....ale uznávám, že děláš aspoň něco, jinej, nespokojenej, nedělá ani to
- zapomeň na nějaký vstřícný krok směrem k detektoru, detektoráři jsou zločinci, kteří rabují a prodávají nálezy, i když je to procentuelně 99% pro slušné hledače, co odevzdávají, to jedno procento jim leží v žaludku a nepovolí ani o píď, naopak, spíše Tě do kouta zatlačí
- ONI nemají zájem detektory podporovat, odměnami by spíše naopak rozšířili hledačskou obec a tím i riziko, že se bude rabovat ve větším měřítku - áno, přes tohle jsem opravdový "optimista"
- to, že právě opak a podpora detektorářů je lepší varianta, to je zbytečné tu rozebírat.....
- určitě se najde pár lidí, co nález zatají a pod rukou křivou prodají, najdou se i lidé, kterých je mnohem a mnohem víc, kteří jsou poctiví - a jak to vím??? - inu, za totáče jsem byl úspěšným kádrovákem ;-)

Další kolo? Já už dal sušit ručníky!

Pánové, v hlavách to máte srovnaný, o tom žádná. Ale motáte se v kruhu a jak psal Luke, nikam to nepovede. Je to jako když se někde mydlej skíni s komančskejma feťákama. Ať se řežou sebevíc, tomu druhýmu svůj názor do palice stejně nenamlátěj. Zákon je na nic a opět jak píše Luke, pokud se dočkáme změny, ještě si budeme stejskat. Nebo vy víte za posledních 20 let o nějaké změně k lepšímu? o:-)
A ještě k osobě Markymu: Docela by mě zajímalo, kdo skutečně jsi a proč se schováváš za tuhle novou, beználezovou, šedou identitu? Nerozumím, proč bych si měl vytvářet nový nick, abych mohl psát to, co si myslím... To zavání stihomamem, nebo bezkuláctvím ;-)

Luke, teď mluvíš, ehm, píšeš, rozumně.
Samozřejmě, že když si tu o tom budeme psát, tak tím nějakou legislativu ohledně hledání nejspíš nezměníme. A nemusíme ani chodit s transparenty do ulic atp., máme tady parlamentní demokracii, v parlamentu se tvoří zákony. Vím, řeší se tam spousta jiných věcí, někdy i nedůležitých, o tom se není třeba bavit. Ale aspoň můžeme volit ty, kteří se drží demokratických principů a nevolit nějaké spasitele, jako je Babiš a spol., ti nebudou mít vůli něco rozvolnit, ale spíše to něco utáhnout. A třeba se najde pak nějaký politik, který bude chtít narovnat pravidla, třeba. V každém případě ale nebudu tady na diskuzi přivírat oči nad tím, že se musím s něčím smířit, protože je to tak nastaveno. Nastaveno z totality? Jako ani náhodou.

A ano, je to kolikrát tak, že pro někoho jsou detektoráři zločinci a ty se můžeš ohrazovat, že všechno dáváš státu zadarmo, ale jejich názor nezměníš, protože se dočetli někde v novinách, že hledači rabují hroby a nevím co, aby ten pohled veřejnosti na hledače byl přesně takový negativní.

A ano, četl jsem diskuzi k PASu, že tak jako myslivci nebo rybáři platí poplatek, tak i hledači by měli se registrovat a něco přispět :-D Akorát se jaksi pozapomnělo na to, že o tu zvěř a ryby se někdo stará, v zimě zvěř přikrmuje, staví se krmelce, atp. ryby se vysazují, takže všechno to něco stojí, takže tam je peněžitý příspěvek logický, tady logiku postrádám. :-/

Diskuze je od toho, aby se člověk podělil o svůj názor, nemám potřebu nějak bojovat za změnu toho zlodějského zákona, jen jsem sdělil svůj pohled na věc. Pokud bude mít stejný pohled většina, tak pak se něco změní, protože kde je vůle, tam je i cesta.

Argill, jakej novej nick? Prostě jsem se tady zaregistroval a napsal svůj názor. Netušil jsem, že proto, abych tady napsal svůj názor, tak musím něco najít a vyfotit, hodit to sem, něco olajkovat atp. :-D

Jinak vím o spoustu změnách k lepšímu za posledních 20 let, myslím že i Elmara tomu výrazně přispěl.

Nemusíš nic vkládat ani lajkovat. Jen na mě tyhle novopečený, tajemný nicky nepůsobí dvakrát věrohodně, nic víc. Těma změnama jsem měl na mysli samozřejmě paskvylózní zákony, v nejlepším případě vypodkládaný různejma novelama. Ale to je jedno, mě se žije celkem dobře, tak nebudu brečet. ;-)

Tak dlouho (tzn. celé věky :-D) jsem si tady jen četl a neměl potřebu něco komentovat, ale když už něco zapříčinilo to, že jsem potřeboval něco napsat a zaregistroval se, tak už se vyjadřuji v diskuzi častěji 8-)

áno, příteli Marku, protistrana vždy mluví a píše "rozumně", když se to tomu druhýmu zrovna líbí, když ale nesdílí stejný názor, tak je to nerozumnej pitomec, lhář a komouš
- Ty tu popíšeš stohy papíru s tím, jak je ten "zákon zlodějský" špatnej, že se s ním absolutně neztotožňuješ, ale nic pro zlepšení dělat nechceš, čekáš na zázrak, nebo na pomoc druhých
- ty si meješ ruce, jen jsi tu nastínil - pro možné zachránce na bílém koni - jak by to měli zařídit
- s tímhle - "nemám potřebu nějak bojovat za změnu toho zlodějského zákona" se přece nemůže člověk erectus, zvaný neshrbenec, neovce, za kterého se považuješ, ztotožnit, tohle sedí na toho človíčka přihrblého a do úmoru šlapajícího, pokud by všichni se změnami pouze pasívně souhlasili, sedíme stále na stromech - jak jsi již výše pravil, to mi připomíná jak zabili sekala, všichni zainteresovaní věděli, co se má udělat, ale nikdo to neudělal, dále mlčky trpěli a čekali na sekalobijce s rukama v klíně

- příteli vážený, mistře Argill
- áno, konec zvonec, každej ať si z toho vezme co uzná za vhodné, možná po přečtení tohoto spisu rozsáhlého se to v někom pohne a bude uvažovat jinak, možná to někdo bude chtít změnit, možná je to někomu úplně jedno, každopádně těm, co přejdou do ofenzívy, těm držím palce a přeju mnoho úspěchů

Luke, ano je pravda to, že druhým připadá rozumné, s čím se mohou ztotožnit. Jenže se dá považovat za rozumné i to, aspoň u mě, s čímž se nemusím ztotožnit, ale nejsou to názory, které něco překrucují, zesměšňují a tak.

Nečekám na pomoc druhých, nikde jsem to nepsal, tak zase nevymýšlej ;-) Ty jsi s probíraným zákonem v diskuzi smířený, já zase ne, ale to neznamená, že musím jít hned někde s transparentem a ty další věci, co jsi tady psal. Proč ta okázalost?

protože pak je ta Tvá politika přesně jak jsem výše psal, v hospodském stylu - akoráte že Ty vlastně nahlas nenadáváš, ale v klidu nesouhlasíš - výsledek stejný, nic se tím nezmění......
- když se něco nepohne, nikdy se nic nezmění, zákon zmíněný je podle Tebe jasná a prokázaná zlodějina, tak si tu všichni postěžujem a tím to zvadlo, každej chce peníze za nález, ale nikdo proto nic neudělá?? - ani ten, který tu agituje??
- a pokud chceš, aby se to změnilo a Ty sám pro to nehodláš nic aktivně dělat, pak čekáš na pomoc druhých, kteří to za Tebe udělají - to jsou jednoduché nepřekroucené počty
- a naposledy Ti tu napíšu, jak je to s mým smířením - když tedy se necháváš slyšet, jak nenávidíš překrucování
- jednou je tu zákon, nařízení, které ctím - to značí, že když najde někdo detektorem, nic za to nedostane
- psal jsem
- "je to tu nastaveno tak jak je, tak se s tím musíme smířit a kdo bude pravdomluvný a skromný, ten si ušetří trápení a zášť + závist"

- v tomto jasně píšu, že pokud někdo najde poklad detektorem, ať počítá s tím, že nic nedostane, bo je to tak nastaveno a že ti, kdo odevzdají smíření s touto skutečností a bez lhaní, tak si ušetří zklamání
- termín "musíme se s tím smířit", tu byl použit v čase přítomném, určitě to neznamenalo, že lidi nabádám k nečinnosti a tuposti, že mají držet hubu a krok, aby tato - pro ně neradostná situace - trvala na věky
- já jsem za boj s větrnými mlýny v každé době a za každého počasí
- a pokud projde zákon o odměńování hledačů, budu ho ctít taky a smířím se i s ním
- ale pokud přijde na povinné očkování, tak s tím se nesmířím nikdy......

Ale jo, souhlasím s tím, když se podívám Tvým zorným úhlem, že to může svádět k tomu, že to jsou jen hospodské kecy nebo, že v klidu nesouhlasím. To se mě líbí ten výraz, v klidu nesouhlasit :-D No, myslím, že to úplně v klidu není ;-)

Nicméně jak jsi mě naváděl, ať jdu demonstrovat, ať se to zlepší... Na to jsem ti napsal, že máme parlamentní demokracii, což je forma vlády založená na principu volby zastupitelů lidu, takže až bude můj zastupitel v parlamentu, tak jej klidně oslovím s tím, že jsem jej volil a mám zájem, aby zlodějský zákon navrhl změnit. S tím nemám žádný problém. A do té doby můžu aspoň nesouhlasit tady v diskuzi, když je o tom řeč.

S povinným očkováním se nesmíříš, což já také ne a rovněž nebudu také ctít zákon, který je zlodějský.

Já hážu lopatou štěrk, jen se ze mě kouří a tady zatím došlo ke shodě. No, to mi ho vyndej :,-(

Marky, pokud čekáš na někoho, kdo Ti bude v parlamentu vyhovovat, kdo bude roky prosazovat nějakej kloudnej návrh o odměnách, pak tedy čekáš opravdu na pomoc druhého a taky jistě víš, že se taky třeba ani nedočkáš.....
- a nechci Ti brát iluze, ani Tě shodit z toho tvého mráčku, ale čekáš marně, je to sice krásná představa, ale nereálná a to Ti tu mohu odpřísáhnout, že zázraky se nedějí
- tudy cesta za odměnami nevede, aby se něco hnulo, musí se na to jinak - né čekat roky, až se na ministerstvu objeví kamoš ze základky

namor, shoda?? - shodně se tu iba s Markym převalujeme každý na svém mráčku

luke - no jasně, krásně jste si notovali s očkováním a pod. (nadsázka)
Tady jsem úplně jinde než vy. Mám komplet očkování Pfizerem, ale nejdříve jsem čekal, jestli to přežije Obi. Obi je pionýr očkování na LP ;-)

Luke, jakej kámoš ze základky zase? Zákony se tvoří v parlamentu a ne s transparentem v ruce někde na ulici, jak jsi tady psal, v tom nevidím nějaký smysluplný boj, zejména ne zrovna v tomto případě 8-)
A opravdu nehodlám kandidovat do parlamentu, abych ten zákon měnil sám :-D, takže jelikož máme zastupitelskou demokracii, tak náš zastupitel prosazuje naše zájmy. Opravdu všichni nemohou tam být při tvorbě zákonů, na to máme právě ty zastupitele.

A samozřejmě to je jen jedna z mnoha cest, jak něco změnit.

Dobrý večer.
Žiji delší dobu v republice která je zakladatelem EU pro někoho asi špatná republika protože zde je normální "nálezné" 100% 50-50 majitel pozemku nálezce.Poslední ůprava zákona byla v roce 2017 a první co se týče detektorů kovů byl zákon už v roce 1987.Nikdy zde nebyla doba a přetrvávající zákony z dob soudruhů na který se tak nějak navazuje upravuje ap.i částečně upravovaní nařízeni EU v jaký prospěch nechám na Vás.Stejně tak si můžete projít zákony ve Francii kde teď žiji asi tak jak si je pročetlo cca.150 000aktivních hledačů.Poslední v EU co se týka památkového zákona je Belgie kde v roce 2019 novela zákona nálezy jsou majitele pozemku."Západ"evropy bere "nálezné"jako normální věc stejně tak i souhlas majitele pozemku tj.nejvíc.
Doufám,že někdo tam u Vás navrchu bude brát i zákony republik EU tak jak jsou a nebude brát v potaz jenom to co se hodí.
Můj názor zastáncům zadarmo bez nálezného ap.nikdo Vám v tom nebrání nalezné odmítnout nebo věnovat.Jestli souhlasíte s tím bez nálezného v zákoně tak asi bych doporučil ČLR nebo nejlíp KLDR tam je vše zadarmo.Proč stát to tam nezakopal stát to neztratil odpovím česky stát sem já nebo stát jsme my a to ať si přebere každý jak chce Francie14.červenec.
Covid žasl jsem co bylo prezentováno v ČT net ap.jsem v celkem hodně turisticky zajimávé lokalitě od 1.7.platí CovidPas nikde na Korsice při návštěvě baru restaurace nic nepotřebuji akorát peníze na zaplacení testy i v záři loni zadarmo.
Omlouvám se,ale asi žiji někde kde se ten svět otáčí asi jinak pomaleji nebo vůbec ne směrem k té zadnici.Žiji v realitě v jiné republice v EU.

Jackart - super příspěvek.

Jackart - výborně napsáno, díky. Tak Luke, máš podání. Jak je to s tím cyklistou? :-)

áno, budeme tu psát, jak je to jinde, např. v německu mají v lídlu lepší žrádlo ve stejným obalu
- takže budeme muset po vzoru pisatele taky emigrovat, někdo tam, jiný onam a já do kldr :-D :-D :-D

Kladně hodnotím včasnou reakci, neb ranní ptáče dál doskáče ale jinak jsi to zase překroutil dle svého gusta.

safra, jaký zase překrucování??
- striktně jsem se držel daných témat

1. - nerovné postavení čr v eu
2. - hození flinty do žita, aneb výzva za lepším životem - emigrace

Ale, no tak Luke, smysl příspěvku Jackarta byl úplně jiný, než co z toho tady vyvozuješ ;-)

On to ví ale zkouší nás. Luke je srandista.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru