Archeologická lokalita Cedar Swamp a 6000 let staré nálezy

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Během středeční noci se obyvatelé Westborough vrátili v čase o tisíce let. Portálem přenosu se jim stala budova Forbes Municipal, kde se konala přednáška nazvaná „Cestování časem v Cedar Swamp díky archeologii“, kterou vedl místní archeolog Alan Leveillee z instituce Public Archaelogy Laboratory (PAL).

Archeologická lokalita Cedar SwampV průběhu posledních měsíců, Leveillee, doprovázen výzkumným týmem, vedl vykopávky v Cedar Swamp na místě, kde bude v budoucnu stát stanice CSX TRANSFLO. Cílem vykopávek bylo zaměřit, analyzovat a vyjmout pro zachování jakékoli historické předměty, které mohou být ukryty pod zemí před započetím výstavby. Spolu s ukázkou svých nálezů během presentace, umožnil Leveille místním obyvatelům nahlédnout do tisíce let staré historie Nové Anglie. 

"Jsem cestovatel časem a zároveň popelář.  Odkrývám zbytky a části z minulosti, které nám přinášejí pohled na kultury, které zde byly již dávno před námi,“ řekl Leveillee. Avšak tyto zbytky a pozůstatky jsou jen malými vzorky větší kultury. Leveillee během presentace vysvětlil, jak lidé a savci před 13.000 a 12.000 lety migrovali z oblasti dnešního Ruska přes pevninu, která byla svého času připojena k dnešní Aljašce.  Pronásledováním zvěře, coby zdroje potravy, se lidé rychle přesunuli přes Severní Ameriku dolů do Jižní Ameriky. Během tohoto období přišli i první obyvatelé do Nové Anglie.

Během výzkumů v Cedar Swamp, nalezl Leveilee předměty původních obyvatel Ameriky, které jsou datovány 6.000 let zpět. Výzkumný tým nalezl fragmenty keramiky a zvířecích kostí, společně s kamennými dřevoobráběcími nástroji, které byly s velkou jistotou používány výrobě kánoí, které kdysi pluly po řece Cedar Swamp. Dnešní Cedar Swamp se velmi liší od kdysi, jezery posetou krajinou s malými ostrůvky, která zde byla před tisíci lety.
Hovořil o tom, jak jezerní voda a její dostupné zdroje opakovaně přitahovaly původní obyvatele do této oblasti.  Různorodé druhy loveckých zbraní, které byly v oblasti objeveny, jsou důkazem, jak byla oblast původními obyvateli oblíbená. Nalezená keramika značí, že se zde postupně, původně lovci, začali usazovat natrvalo a v oblasti pak zůstávali po celý rok.

„Je vzrušující mít možnost poznat obyvatele a jejich kulturu, kteří zde žili před 20 až 30 generacemi, zejména díky předmětům, které po sobě zanechali“, poznamenal Leveillee. Kdybyste náhodou měli cestu kolem :), určitě využijte možnost navštívit presentaci, která je v současnosti k vidění v budově Forbes Municipal na 45 West Main Street a vraťte se v čase díky vystaveným nálezům z Cedar Swamp.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru