Archeologický průzkum v Mladé Boleslavi - bez detektoru kovů

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Obrázky z archeologického průzkumu na budoucím staveništi, podzemního parkovacího domu v historicky nejcennější lokalitě Mladé Boleslavi-Staroměstského náměstí. Po skončení výzkumu, zdokumentování a odvezení nálezů k dalšímu bádání, nastoupí stavební technika a celý prostor bude, až na malé vyjímky v okrajových částech pozemku, ve jménu civilizace a pokroku po 600-700 letech definitivně zničen.

Emil

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

 

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

;-)Dobrý :-D

:-Oparada 8-) 8-) :-O :-O

pěkný

parádní ;-), jenom vsuvka oni nějací chlapi tam měli detektory :-D (jsem je tam viděl)

TO D-Fox. Tak to je dobře, chtělo by to ještě fotky nálezů :)

Velmi zajímavé. Bylo by trestuhodné na takové akci detektor nevyužít.

Pěkné fotky a průzkum toho asi vydá hodně :-D :-D

Pěkné fotky a průzkum toho asi vydá hodně :-D :-D

Co to je na třetí fotce??? Cikán archeologem, no tak to je průzkum jako noha. Už jsem viděl všechno, žebřiňáky plný vody, žábu bušit pěstí do skály, letadlo couvat, hada blejt v barvách francouzské trikolory ale cikána archeologa jsem ještě neviděl. V našich končinách jsou ty archeologický průzkumy vůbec „nějaký divný“. Zatím jsem viděl pracovat na archeologických průzkumech pouze studenty (jako pomocný práce), nebo že by se dal cikán na studium? To mi taky nějak nesedí… :-D :-D :-D

jo a ten cikán si tam je jen, obhlídnout jestli tam nejsou železný překlady,co by se mu vešli na kárku.Ve vojenském prostoru Bělá pod Bezdězem už nestojí ani ty základy jak to tam vyčistili :-D :-D :-D :-D

jo a ten cikán si tam je jen, obhlídnout jestli tam nejsou železný překlady,co by se mu vešli na kárku.Ve vojenském prostoru Bělá pod Bezdězem už nestojí ani ty základy jak to tam vyčistili :-D :-D :-D :-D

rock in rock: Pomocné výkopové práce může dělat kdokoli, koho si muzeum najme. Dokonce i zaměstnanci investora, tedy obyčejní dělníci ze stavby, pokud to je upraveno ve smlouvě mezi investorem a muzeem. Když jsme kopali v Šumperku, tak ve smlouvě bylo, že investor poskytne dle potřeby dva své dělníky. A tak u nás kopali Ukrajinci i vyučení zedníci. Od svých kolegů ze stavby pak schytali mnoho posměšků.

Tibko: ono je to trochu jinak. Rýpat se dva měsíce na 2m čtv. lze asi jen při výzkumu paleolitu třeba v Dolních Věstonicích. Mladší pravěk a středověk se kope jinak a zpravidla to tak dlouho netrvá. Ne, že by některé středověké výzkumy ve městech netrvaly rok (třeba obchodní centrum Palladium v Praze, tam ovšem šlo o plochu prakticky celého jednoho městského bloku). Často jsou místa výzkumu už natolik zničená mladší výstavbou, že tam toho starého terénu mnoho nezbývá. Navíc jsou velké výzkumy v městech jedněmi z nejsložitějších a nejnáročnějších. A pro investory jsme pořád spíš přítěž, takže zastavit jim stavbu na několik let nejde, je jiná doba. Dokud bude stát uplatňovat místo památkové péče spíš tu "namátkovou", tak budou mít investoři a prachy obecně stále navrch, protože doposud není v Čechách památková péče obecně předmětem veřejného zájmu. Délka průzkumu je obvykle kompromis mezi potřebou stavby a potřebou archeologů a je to často výsledek slušné řádky jednání a mnohastránkové právně skrznaskr sichrované smlouvy. Flákat se opravdu nemůžeme.
Rock in rock: žádného cikána archeologem neznám, ale kopáčů spoustu. To že je o pomocné práce mezi "bělobami" (ať studenty nebo nezaměstnanými atd.) minimální zájem je důsledkem sociální politiky tohohle státu. Raději sedí doma na podpoře, ačkoliv by si jako kopáči vydělali velmi slušné peníze, více než já jako školený archeolog. Není to vtip, to je bohužel smutná pravda. Studenti se prostě po stovkách k lopatě nehrnou, takže člověk musí z pracáku a jiných míst brát co je. Dost často taky smutná pravda (na výzkumu jsem třeba měl doktora medicíny, borce, který pracoval v těžebním průmyslu na Sibiři, zajímavou skladbu kriminálníků...). Jinak už za mne odpověděl Inoboediens.

Já jako student bych na výkopovky určo šel:D třeba zapár stováků....člověk u lopaty utuží tělo a plus to jako milovník historie a detektoringu je mu poskytnut pohled na hmatatelnej kus historie...Co by možná nebylo špatné, tak v rámci utužování vztahů s archeology, zřídit sekci pro dobrovolníky z naších řad na pomocné výkopové práce, určitě věřím že by se tu našlo spousta šikovných lidí a co jsou slušní a rádi by se podíleli na takové aktivitě... Je tu zasoupen každej region ČR a i kousek SR.

Mně to nepřipadá jako málo, to co v Mladé Boleslavi udělali za archeoprůzkum.

Obcas mam pocit ze velka cast hladacov militarii hlavne WWII by potrebovalo psychiatra, alebo aspon objatie milujecej matky lebo citat tolku nenavist vyliatu na chudaka chlapika co kope s lopatou je absurdna. ( Prispevok rock in rock, inak velmi tvrdy nick gratulujem ) Slusni hladaci nielen ze si zakopu jamu a nelezu na archeolokality ale nie su to ani nenavistne rasisticke existencie

rock in rock - ne jenom že si neznalý a nevíš že u archeologických pracích ve městech jsou snad pokaždé cikáni, které si tam nikdy neviděl, ty jsi ale viděl spoustu jiných zajimavých věcí třeba blejt hada ve francouské trikoloře, to bys měl buď místo zbírání lisohlávek hledat mince nebo se pořádně koukat kolem sebe. Jinak je tvůj příspěvek velice inteligentní.

Milí komáre 85, já jen srovnávám archeologický průzkum v ČR a archeologický průzkum ve světě. Mohu ti poslat i 30-ti min. video z archeologického odkryvu z Kréty, možná by jsi pak pochopil v čem je rozdíl… tedy možná.
Všechny lisohlávky co jsem doma našel, jsem zabalil a poslal jsem ti je dobírkou. Doporučuji, dej si, zlepší to tvůj pohled na okolní svět. Ne každý komár je pupkem světa a zároveň se omlouvám producentům seriálu Romale toč kolotoč a vůbec všem koho jsem se dotkl, že archeologové jsou cikáni.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru