Bronzový poklad

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Odevzdané archeologické nálezy na LP

Tak jsem se nakonec dočkal

Ahoj lovci a lovkyně ,
tak konečně po dlouhé době zasílám příspěvek . Delší dobu jsem nenašel nic, co by stálo za zveřejnění až do včerejška .
Den začal né zrovna příjemně , šel jsem k lékaři. Jen taková drobnost , ale přítelkyně mě prostě uprosila. Znáte to obvoďák na vás jukne , šup 30 kč a posílá vás dál . No abych nezdržoval, strávil jsem dopoledne po doktorech a výsledek v pohodě . Zaplať bůh .
Návrat domů , oběd a hurá do maskáčů . Do auta jsem přihodil lopatku, detík a dobrou náladu. Vydal jsem se na jedno políčko co sice v minulosti moc nedávalo , ale na rozdíl od ostatních, které jsem cestou míjel, bylo krásně zvláčené. Vylezu, zapnu detík a hurá na to.
První signál na mě vykouknul RU dvouhalířek v krásném stavu a tak spokojenost . Jdu přes pole k místu kudy dříve vedla cestička či zkratka a pár měďáků loni dala. Po počátečním nadšení se to začalo kazit , co signál to tuba nebo hliníková víčko. Pytlík na nálezy poloprázdný , kdežto na odpad se povážlivě plnil. Počasí bylo hezké, šlo se fajn a tak mě to zas tolik netrápilo . Najednou krásný signál. Jen mírně kopnu a už leží přede mnou kroužek , chvilku si ho prohlížím a docházím k závěru, že je bronzový a s pěknou , zelenou patinou. Radost obrovská , pokračuji kolem místa nálezu a hned další signál. Kopnu a další kroužek, tentokrát větší . Další a další signály kolem tohoto místa , přibývají kroužky i podivné knofle .Srdce mi buší o závod , volám okamžitě archeologovi , bohužel telefon nezvedá a po čase i nedostupný. Co naplat , místo zaměřím , vyfotím a vyzvednu zbylé vyorané věci . Cesta domů je plná zážitků i dojmů. Navečír mě volá archeolog co se děje , měl spoustu práce a nakonec se mu i vybil telefon . No vyprávím mu co se mi povedlo a hned, že by to rád viděl . Další den ráno byl hned u mě a při prohlížený nálezů byl nadšený , odjezd na místo nálezu a další průzkum . Já hledám detíkem a střepy odborník . Nakonec jsem přidal ještě další kroužky několika rozměrů , to již jsem nefotil , bylo toho moc. Pan archeolog brzy nasbíral dva pytlíky střepů a dle velikosti a počtu kamenů usoudil , že to není obyčejný depot , ale mohyla , tudíž hrob. Samozřejmě vše jsou zatím jenom dohady , výzkum teprve ukáže co se tu našlo. Hlavní je , že je vše řádně nahlášené.
Budu sledovat další vývoj a snad se dočkám dalších informací .
Omlouvám se , né všechny fotky se povedly. Předměty jsou čerstvě omyté vodou , proto se tak na fotkách blýskají. :-)  Po konzervaci odborníky snad pošlu lepší fotky.
Přeji všem poctivým hledačům podobný zážitek a se stejným přístupem.
Blackjoe

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkný hledačský příběh s ještě lepšími nálezy.Gratuluji ;-)Je velká radost,když člověk kopne něco tak starého.A přístup taky chvályhodný.

Taky jsem našel bronzový kroužek, ale byl asi novější. Taky si lámu hlavu nad bronzovými kroužky. Když se dostanou do tahu, tak se protáhnou a prasknou, tak je lidi nahrazovali železnými. Jinak díky, protože kolikrát jeden něco kopne a zahodí to, protože neví co to je. Normální lidi, když najdou obyčejné věci z doby bronzové, tak ani nechápou co to našli a zahodí to jako bordel. :-(

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru