Co si vzít na železné pole, C6MXi

Kategorie: Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Byla krásná prosluněná středa a tak se stalo, že jsme si s Pilotem a Křemou řekli, že takový den strávit v pracovním procesu by byl prostě velký hřích. Jelikož zrovna čerstvě dělali jedno pole, kde toho opravdu bývalo hodně, ale nyní už tam bručí pouze železa, vzali jsme tři naše CS6MXi a rozhodli se ty anglické klacky otestovat v tom nejhorším prostředí, kde by se ale tyhle detíky měly cítit jako ryba ve vodě.
V deset hodin dopoledne jsme se sešli u Pilota v Líbeznici. Chvíli jsme čekali než Pilot doválčí, naštěstí na Murovance bylo tohle ráno opravdu epické a tak Pilot během pěti minut shořel kdesi v nějakém rigolu a my mohli vyrazit. Cesta ubíhala při poslechu Toulek Českou historií – díl o dětství Karla IV. a tak jsme příjemně naladění dorazili na lokalitu. Jelikož jsem zde před časem dal halířek tohoto panovníka bral jsem to jako dobré znamení. To se projevilo hned v úvodu, zatím co jsme čekali na hrubo poorané pole, při příjezdu na místo na poli jezdil traktor a brázdy rovnal. Pilot obratně vyklusal s auta rychle dohodnul možnost hledání a šlo se na to.Chodili jsme tak za traktorem a boříc se do čerstvě srovnané hlíny jsme začali tahat barvu za barvou. Ve směsi útržků zinkových plíšků se občas objevilo nějaké to kolečko, ale hlavně bylo slyšet železo. Toho je tady takové množství že to není v mezích normálna. Důvodem je, že se jedná o bývalou vinici, která v těchto místech měla být několik století. Ale pravděpodobně ty poslední drátkovací způsobily, že jsou místa, kde na jedno máchnutí cívkou můžete v klidu dostat i deset železných signálů.
A to je právě prostředí, kde se s CS6MXi dá pracovat jako možná s žádným jiným detektorem. K výborné hloubce detektoru se totiž na takovém poli přidá skvělá separace a rozhodně se tak vyplatí s šestkou vlézt do těch nejželeznějších míst a doslova si tam ty barvy vyzobat.

Přibližně v poledne se traktor dostal do míst, kde bývalo nejtučněji a my, po vzoru racků se rychle přesunuli za něho do brázdy. Po pár desítkách metrů přišlo první Agčko, dal ho Křemílek. Chvíli jsme ho okukovali a po tom, co jsme mu ho dostatečně pomluvili jsme pokračovali dále :-). Mincí ale bylo málo a všechny tak o velikosti 5 haléřů mosty, přesto mě stále překvapoval počet barev, které kopeme i když těch velkých bylo naprosté minimum, což je pro hodně vychozená místa klasické. Asi po hodině hledání se mi vedle velkého kusu železa podařilo vyseparovat docela hezkou Marušku. Tyhle mince i když je to měďák mám opravdu rád.

Přišel čas na sváču a potom, co jsme schroupali zeleninu, co mi připravil Tacudek jsme znovu vyrazili do pole. Asi po deseti metrech se mi pod sondu přimotal tříkrejcar Karla IV. Že tady najdeme ještě takhle velké Ag bych tedy opravdu nečekal. Přibližně ve tři hodiny jsme se rozhodli to zapíchnout a vyrazili k autům. Nohy docela boleli, pohyb v takto měkké půdě prostě dává zabrat. Všechny cíle za cca 4 hodiny poctivého hledání jsme nafotili na kapotě Křemový káry a jeli do Líbeznice na pozdní oběd.

Druhý den ráno to pak Pilot nevydržel a na políčko se znovu vrátil, evidentně není zvyklý odcházet bez Ag :-). Po příjezdu zjistil, že pole je čerstvě zválcované, což mi hned telefonicky oznámil, aby mi čas v pracovním procesu rychleji ubíhal. Za přibližně 2 hodiny vylosoval v nejtučnějším místě další dvě Ag, což byl tedy docela mimořádný výkon.

Hodnocení CS6MXi

Popisovat nastavení a další nuance CS6MXi asi nemá smysl. Ostatně na LP najdete několik rozsáhlých testů. Tak bych asi pouze přidal hodnocení z pohledu hledače. CS6MXi Vám přinese nádhernou jednoznačnost odpovědi. Když je něco z barevného kovu, tak se to prostě hlásí jako barva ať už je to na povrchu nebo na hraně dosahu. Detektor dokáže při nastavení disku na 4 odfiltrovat velké množství odpadů. Při této středeční procházce jsme je všechny kopali a v podstatě 99 cílů ze sta byly různé zinkové kousky plíšků nebo přímo fólie...... prostě odpady. Rychlost detektoru je báječná a vyvážení přístroje při umístění pod loketkou výborné. Pilot navíc chodí s jednotkou na opasku a pak detektor neváží v podstatě nic.

CS6MXi mohu doporučit všem co mají rádi hledání mincí v polích. Tam dokáže detektor pobít řadu přístrojů o mnoho tisíc dražších. Je to ale obecně velký universál a velice povedená mašinka, se kterou je prostě radost chodit.

Agečka co se připletla pod sondu Pilotovi

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkně napsané a nejlepší je ten veselý obličej

Dal mi trochu zabrat než jsem pochopil co se tím básník snažil říci :-D,na 6najsou finance,ale mám zaděláno na tu 4 ;-)

Takle to dopadá když něco převádiš Wordu do čehokoli lidského :-D

Moc pěkně čtení. Nejvíc mě pobavilo "Chvíli jsme ho okukovali a po tom, co jsme mu ho dostatečně pomluvili jsme pokračovali dále" :-D :-D :-D Chudák křemíkel

jj, se šestkou ta samá zkušenost, pěkně napsané, až na ten malý překlep s 3-kr. měl tam být Karel VI, ne IV. ;-)

Musím vám dat za pravdu,mám sice na svojí CS6MX velků sondu,ale bez ag se vracívám málokdy,chodím jednů za týden a tak když nepadne agečko za 6-8hodin chození,štve mě to,příště padnů třeba dvě nebo i tři.Je to jak kdy,budu se s ní těžko lůčit,dva detíky mět ale z finačních důvodů nemožu,pokud by mě budoucí detík nesedl,nebude těžké ho prodat a vrátit se k CS6MX :-)

Pěkné čtení ;-) Ten detektor je hodně zajímaví a mě by se líbil .Budu o něm do budoucna přemýšlet. :-)

Frici to je v pohodě,takhle je to mezi náma vždycky,když já nic nemám pomluvim to já jim :-D No abych tu taky napsal něco k detektoru,měl sem to poprvý v ruce ale nastavení je fakt jednoduchý,chodí se s tím báječně,dost mě bavilo jak je to rychlý,není to jako Tejon,žádný kopání šustů,přemejšlení "to by asi mohlo bejt",když se ozve barva tak tam prostě je ;-) Takže za mě,na pole a hlavně na pole plný železa super strojek...

Hele,Křémo, že napíšu žes Tejona ani za posledních 30 let nevydejchal .... :-). Ne. To nenapíšu. Nic to ale nemění na tom, že CSky jsou hodně vostrý na odezvu toho co je pod sondou. :-)

kluci ,mě by zajímalo jak by na takovém poli obstálo GM4 Pro osazené 17cm 2D cívkou, myslíte co se týče separace a diskriminace - byly by výsledky podobné nebo CS6 je na tom opoznání lépe? :-)

Ještě bych měl napsat, že Pilot nejenom že pomluví, ale i poplivá a omatla. To ale patří k věci, většina mích Ag tak na sobě má trochu jeho DNA. Jednou si ho doma postavím :).

GM4 by obstála velice dobře a s novou 23 cm 2D je to hodně příjemné hledání. Tyhle dva detektory se v této kategorii hodně tlučou :-D

Tak to někdy musíme vyrazit spolu a uvidíte co můj kamoš je schopnej udělat když já najdu AG a on ne. Ale jak říkáš to k temu prostě patří,neumím si představit hledání bez emocí

To nejsou emoce, je to jenom takové naše špičkování. Jinak by to byla nuda :)

Přesně tak sranda musí být...aspoň při hledání :-D

Jenom malou agrotechnickou poznámku - pokud vidíme zválcované pole, je to znamením, že je čerstvě
oseté. I když škody při kopání na ještě nevyklíčeném osivu nemusí být velké, působí to hlavně negativně na posuzování hledačů širší veřejností ve stylu : ty prasata zase kopou v osetém :-(

.: není to jako Tejon,žádný kopání šustů,přemejšlení "to by asi mohlo bejt" :.

Parada.. Jeste ze jsem si koupil toho Tejona :-/

Zlatej multiton.. :,-(

Neboj Mgrcz,vidíš co mám za detektor ;-)

Hmhm, vypadá dobře. Docela bych ji chtěl otestovat a porovnat s GM4kou...

.: kremilek3 :. Uz aby jsi se motal nekde u nas... Snad mu pak prijdu na chut 8-)

No, pokud to vezmu ze své zatím krátké zkušenosti, tak GM4pro s civkou 23 cm 2D, je dosti vyrovnaná jako CS6Mxi (se základní sondou 28x20 tušim). Jediný rozdíl je asi v tom, že ke konci dosahu u CS6 občas probrumne železo...ale je to o naposlouchání...Zatím teda jde jen o první zkušenosti, protože GM4pro máme chvíli...Jo, a co se týče kamenů (se někde psalo výše), nevím teda co je tím přesně myšleno, protože s Tejonem jsem nechodil (mam jen Cortese),ale i CS6 dokáže zahlásit "kameni".

vole54 mě předběhl.Měl jsem na jazyku tu samou připomínku
Do zasetýho se neleze ani když ještě není naklíčeno pánové

To 9088: no píšeš docela ostře, ale jak jsi na tom se čtením?

Cituji: Chodili jsme tak za traktorem a boříc se do čerstvě srovnané hlíny jsme začali tahat barvu za barvou.

Rovnal,....... nesel a navíc s povolením majitele, který tam na tom traktoru celý den kolem nás jezdil. :,-(

Druhý den ráno to pak Pilot nevydržel a na políčko se znovu vrátil, evidentně není zvyklý odcházet bez Ag :-). Po příjezdu zjistil, že pole je čerstvě zválcované, což mi hned telefonicky oznámil, aby mi čas v pracovním procesu rychleji ubíhal. Za přibližně 2 hodiny vylosoval v nejtučnějším místě další dvě Ag, což byl tedy docela mimořádný výkon.

Nechodil sem s jednotkou pod opěrkou, ale na normálním místě je detík strašně těžký. A když jej máš na opasku, tak si zase zničíš kabel od cívky, který hlásí prozvuky a to někdy až moc nechutně... Takže ať detík hledá sebelíp. Už bych do něj nešel, ruce mám jen jedny.. Ale jak píšu neměl sem jednotku pod opěrkou...

9088: Pole zaseté nebylo, ani když jsme tam byly mi ani když tam byl Pilot. Doufám že ti to tokle stačí.

To železnik: neumím si představit, že bych jednotku měl ještě někdy dole. Pod loketkou je to uplně jiný detektor. Je škoda že jsi ji tam neskusil dát. ;-)

Ve vší úctě k Vám pane Elmaro........pokud je pole ukoulené je na 100% zaseté!!!!
Ale tohle jistě moc dobře víte
A přitom by stačilo jen napsat...stala se chyba.O nic nejde
Mě je to jedno ale jen to vrhá špatný stín na Vás a mladá nastupující generace si může říct....když může admin tak proč bych nemohl já
Tak asi tak

V první řadě záleží na majiteli pole jestli mu to vadí nebo ne a pokud to od něj měli povolené tak je přece úplně jedno jestli bylo zaseto nebo ne.

Zaseté nebylo, jelikož nikdo nesel :) Pole bylo zvláčené a to čersvě, jelikož jsme za tím traktorem chodili. Navíc s povolením majitele. Víc není co dodat. 8-)

Zaseté nebylo, nebylo ani zválcované, bylo zbránované a akorát si sednul písek jak do toho přez noc zapršelo. Sel až o víkendu, kecal jsem s majitelen. čus

No a přitom stačilo vynechat v článku " Po příjezdu zjistil, že pole je čerstvě zválcované" a nebylo by
tohoto špatného příkladu pro mlaďochy.

Mě se líbí, jak každej hned ví, že zvláčené pole = automaticky zaseto. U nás je pole orané nahrubo někdy v září, vláčeno v březnu díky teplejšímu počasí, ale teprve před týdnem se selo.

Jestliže je pole zaválcované a neoseté,znamená to pánové,že se navrací církvi :-P

Já vidím že je pole už pěkně naklíčené .....tak je oseté dejte si fotku dál a uvidíte jak se zelená.....ale to přece nevadí chodím na oseté pole a nejradši mám kukuřici když je tak 20 cm přilepím si na sondu z každé strany keramický nůž a vyšlapuju si cestičku pak je pěkně vidět kudy jsem chodil...

To Elmara, je lepší CS6MXi nebo,Nokta Velox One dekuji

To optimista: těžko takto říci. Ale já bych asi na ty svoje drobníky volil CS6MXi. Pokud noktu tak nové CoRe ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru