Cože se toho už našlo?

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Ano i tak se dá nazvat spousta různé munice, která byla od roku 1990 nalezena ve výcvikovém prostoru RALSKO, která je k vidění v nádherném muzeu, které doporučuji určitě navštívit. Otevíračka je sice jen pátek až neděli od 13:00 do 17:00 hodin. Ale v průběhu letních prázdnin lze komentované prohlídky pro více než 3 zájemce realizovat v dohodnutou dobu telefonicky nebo e-mailem.

Ale pozor prohlídka s neskutečně zajímavou prezentací trvá nejméně 1:30 hod. My tam byli více jak 2 hodinky a pan Václav Bilický, který byl 36 let ve službách Policie ČR z toho 31 let jako pyrotechnik z toho 18 roků v Ralsku a mimo jiné soudní znalec v oboru střelivo a výbušniny se specializací pyrotechnika, aktivní činnost znalce ukončil v roce 2009, na nás chrlil velice zajímavá fakta. Více o muzeu a osobě tohoto pána zde ( http://www.expozice-ralsko.estranky.cz/clanky/kontakt-a-publikacni-cinnost.html )

Já bohužel neměl čím fotit, tak jsem použil fotky ze stránek muzea. A celou cestu domů jsem si v duchu nadával.

A až zase narazím na nějaké to velké či malé železo, tak od této návštěvy, jen a jen opatrně odhrabávat a když i poznám, že to je něco jak se říká fuj bum, hned volám 158. Což nám i několikrát pan Bilický kladl na srdce.

A když bude velké vedro, tak v Bělé pod Bezdězem je čupr koupaliště a to už od roku 1932 :-)

Pikec

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

já tam za chvilku budu moc přidávat nálezy :-D :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru