Detektorista objevil diamantový prsten za milion, vrátil ho majiteli

Kategorie: Nálezy nejenom s detektorem kovů v USA, severní a jižní Americe

Joseph Cook se svým  detektorem kovů prohledával písek na pláži Hammock v St. Augustine na Floridě, když náhodou narazil na krásný platinový prsten s velkým diamantovým kamenem. Video z objevu zveřejnil na svých sociálních sítích a nestačil se divit.

„Podívejte se na toho darebáka,“ komentoval v úžasu okamžik nálezu když prsten omyl a držel ho v ruce. „Tohle je největší diamant, jaký jsem kdy na pláži našel,“ dodal. Namísto toho, aby prsten prodal, obvolal sedmatřicetiletý Joseph všechna místní klenotnictví, aby zjistil, zda někdo podobný prsten nepostrádá. Jeden z klenotníků ho informoval, že prsten s drahokamem má hodnotu kolem 40 000 dolarů – necelý jeden milion korun.

O čtrnáct dní později začal někdo Cookovi volat z neznámého čísla. Nějakou dobu číslo ignoroval, až se jednoho dne rozhodl hovor přijmout. Volající se ohlásil jako majitel prstenu z Jacksonville na Floridě. Cook se s ním následně spojil za pomocí videohovoru, aby zjistil, zda prsten skutečně patřil této osobě. „Všichni byli opravdu šťastní. Žena byla u toho Facetime hovoru a jen řekla: 'Pane bože, nemůžu tomu uvěřit' a pak začala brečet,“ vyprávěl Joseph.

Necelé tři týdny od nálezu se tak prsten dostal do rukou právoplatným majitelům. Joseph Cook řekl, že to není první případ, kdy našel něčí ztracený a cenný předmět: „Jen letos jsem vrátil artefakty v hodnotě 60 000 dolarů,“ řekl. „Karma je vždy dobrá. Pokaždé, když vrátím nějaký nález, najdu ještě něco lepšího - takže jsem rád, že je mohu vracet,“ vysvětloval sympatický detektorista s úsměvem.

Video

Roman Němec

Zdroje: news.yahoo.com, mirror.co.uk

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

:Oto je frajer :-D

Poctivej chlapík...👍

Tak ten má cestu do ráje několikrát předplacenou :-)

Řeknu to asi tak,rozhodně je úžasnej pocit vrátit tak drahou věc.Bych ho pozval do ČR co najde :-) Všem přeji hodně úspěchů.

Za svůj život jsem našel mraky věcí. Telefony, hodinky, 20 peněženek. Na pumpě jsem našel pánskou kabelu, bylo tam 10 000kč a 1200 euro. Prohrabal jsem doklady a majitel policajt. :-D. Měl tam fotku dcerky, a ta zrovna vycházela z dámských wc. Zavedla mě k mamce...akorát vyráželi na dovču do Chorvatska.

Zapomněl jsem dodat, že všechny nalezené věci jsem vrátil. Dneska díky síti to není zas až tak velký problém.
A na karmu rozhodně věřím, protože se mi teď za poslední rok všechno vrátilo. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru