Dva zlaté nugety z Austrálie

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí , Nálezy v Asii a Oceánii

Životní objev se podařil dvojici zlatokopů - Brentu Shannonovi a Ethanu Westemovi. Na jihu Austrálie našli dva zlaté nugety. Jejich hodnota byla odhadnuta na 350 tisíc australských dolarů, v českých korunách je to přes 5,5 milionu. 

Nugety objevili lovci poblíž města Tarnagulla v australském státě Victoria. Právě tam zažili v 19. letech pověstnou zlatou horečku. Hledačům se tak vyplatily roky tvrdé práce. O takovém nálezu už snili pěkně dlouho. Nalezené valouny váží 3,5 kilogramu. Devětadvacetiletý Ethan Westem je rád, že zlato našel se svým otcem - osmašedesátiletým Paulem, který dvojici hledačů pomáhal.

První objevili větší valoun, menší až o několik hodin později. Nacházel se asi o šestnáct metrů dál. Brent Shannon v dané oblasti hledá zlato už přes patnáct let. Cítil, že se to může skutečně povést. Ve státě Victoria totiž zažili éru zlaté horečky, a to v letech 1851 až 1860. Později pokračovala ve 20. letech dvacátého století.

„Na území státu Victoria se našlo před devadesát procent všech zlatých nugetů na světě. Zjevně však některé kusy ještě zbyly a máme šanci je najít nyní. Máme k dispozici lepší technologie,“ domnívá se Shannon.

Spoléhá také na to, že se určitě nepodařilo v období zlaté horečky probádat celou Austrálii. „Byl jsem docela sebevědomý, když jsem se pustil do hledání zlata. Moje odhodlání se vyplatilo a vyplnilo se, co jsem říkal,“ uvedl ještě hledač.

Zlato našel s kamarádem Ethanem už v dubnu, ale až nedávno o tomto objevu oba promluvili ve známé televizní show Aussie Gold Hunters, která se vysílá ve Velké Británii. Navíc pro Ethana, který už pět let pracuje jako horník, byl objev skutečně navíc výjimečný tím, že byl u toho jeho otec Paul. „Byl to právě jeho detektor kovu, který začal signalizovat, že jsme asi na něco narazili,“ přiznal Ethan.

Hledači budou v bádání pokračovat. „Je to tvrdá práce, ale nevzdáváme se. Konečně slavíme první úspěch, ale jsem přesvědčený, že neobjeveného zlata je v dané lokalitě mnohem více. Proto budeme pokračovat v práci. Důkazem je to, že jsem v jeden den našli dva zlaté nugety od sebe vzdálené několik metrů. Tenkrát jsem taky říkal, ať se po nálezu prvního kusu zlata nevzdáváme a jdeme dál, vyplatilo se,“ prohlásil Brent Shannon.

Kolik peněz za zlato dostanou se teprve ukáže. Podle odborníků by sběratelé mohli nabídnout až o třetinu vyšší částku, než je oficiální cena nalezeného zlata.

Zlato v australii

Zlato v Australii

Zdroje: www.coinworld.com, www.cnn.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru