Dohledávka Polských grošů - 2 Ag a dělová koule

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Dělová koule nalezená detektorem kovů

Po delší odmlce jsme se zase s Brábou vypravili dohledat okolí, kde jsem minule kopnul menší rozsyp polských korunních grošů. Udělali jsme si celý den čas a vyrazili na lov. Po důkladném průzkumu jsme už v místě rozsypu nic nenašli, tak jsme se posunuli celkem náhodně dál po rozsáhlém lese.

To, krom pár mědáků, taky žádné velké úspěchy nepřineslo, což byl čas na změnu taktiky a rozhodli jsme se, že se budeme držet kraje lesa. Nálezů začalo relativně rychle dost přibývat a začali se objevovat i starší mince. Netrvalo dlouho a Brába hlásí první stříbrňák a to sasský groš, bohužel mírně naprasklý - trochu ho podezdřívám, že mu pomohl lopatou :D.
Po nějaké době obhajuji pozici a vyndavám první Ag 10 Krejcar FJI. Tentokrát jsem mu nakouřil lopatou já. Naštěstí celkem rychle potom přišla záplata v podobě nádherně zachovalé 1/24 tolaru.

Dohledávka okolí se opět ukázala jako marná a tak jdeme dál. Po nějaké době jsem zase natrefil na opravdu silný signál v hloubce. Tušil jsem, že to bude nějaké větší železo, ale zvědavost mně nedala a rozhodnul jsem se, že si pro něj dojdu. K mému překvapení se z toho vyhlubala 1.3kg vážící dělová koule, zajímavý artefakt, který se určitě nenáchází denně. Jakožto mě normálně železo vůbec nezajímá, rozhodnul jsem se, že koule půjde určitě do poličky. Vzhledem k tomu, že už jsme v lese byli asi 7 hodin a představa, že bych se s tou koulí vláčel v batohu jsem rozhodnul, že už to pro dnešek stačí a další dohledávka se provede někdy příště. Tohle místo má určitě ještě co nabídnout.

Jaccob

Střbrná mince nalezená detektorem kovů

Stříbrná mince nalezená detektorem kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Dobrá práce Jacob.... S lopatou se ohanis jako Ilja muromec.... Při kopání to chce opatrnost a ne řezat do signálu hlava nehlava :-P

Super. Dělovou kouli nemám, ale asi rok už ,,občas,, lesní železo kopu, tak snad se můžu těšit. Ať se daří.

JohnDeere ,davam jsi pozor tak prvni dve hodiny,chodime na celej den kdyz uz je to 140tej signal a predtim jsi kopal jen bordel tak uz jedes na rychlost,a obcas to trefis,zvlast kdyz je to nizko,kdyz je to hluboko davam jsi majzla furt

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru