Gablonz.a.N.

Kategorie: Recenze knih

Ahoj všem hledačům

 

jmenuji se Pavel Strejček bydlím v Jablonci nad Nisou a již téměř 20 let ze zabývám sbíráním válečných a civilních odznaků se zaměřením na Jablonec n.N. Jako zákazník, člen a příznivec Lovce pokladu, bych rád ostatním členům a návštěvníkům vašeho webu nabídnul svou knihu, která shrnuje mé sběratelské úlovky a poznatky.

 

Kniha (obrázkový katalog) má 218 stran, formát A4, tvrdou vazbu, šité listy, barevné obrázky, jde o knihařsky řemeslně kvalitně zpracovanou záležitost na to že se plánuje vydání malého počtu kusů.

Zaměřuje se na historii výroby odznaků v Jablonci nad Nisou v období 1870-1945. Obsahuje civilní odznaky, medaile a plakety. Zahrnuje také detailní přehled výroby válečných odznaků v Jablonci za 2. Sv. války.  Obsahuje i dobové reklamní a propagační materiály výrobců, fotky z výroby atd. Je zde obsažena i sekce odznaků Sudetoněmeckých organizací působících v tehdejším Československu.

 

Cena knihy je 1690 Kč  nebo 69 EUR + poštovné.

Aktuálně je kniha v tiskárně a bude hotová během 1-2 měsíců.

Případní zájemci mě mohou kontaktovat na emailu: strej.pavel@seznam.cz

V příloze posílám několik náhledů.

Zdravím z Jablonce

Pavel Strejček


Pár stránek z knihy...

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Já mám taky podobnou knížku z válečnými odznaky. A takováto kniha by se mi líbila.

no tak to vypadá zajímavě ;-) ;-) , pěkná práce

Pěkná kniha :-D

Parádní kniha, už jsem objednal.

Krásná záliba, moc pěkně udělaná kniha.
Obdivuji každého, kdo svou zálibu dokáže dotáhnout ke knižnímu vydání. Jsem taktéž sběratel ale dotáhl jsem to „pouze“ na webové stránky.

Dál jsem se prozatím nehnul. Tohle stojí neskutečně energie, úsilí, trpělivosti, nervů a v neposlední řadě peněz. Výborně pane kolego, klobouček.

pár odznaku s označením Gablonz mám

Parádní knížka,se musím mrknůt jestli něco mám.

Z těch neválečných bych teda chtěl toho Valdštejna ten je krásný

Ahoj,

děkuji všem za zájem a za pozitivní reakce. Těch pár zobrazených stránek je jen malá ochutnávka. Celkem má katalog 218 stran a obsahuje regionální ražby z Jablonce a okolí ( Jablonec nad Nisou, Liberec, Jizerské hory). Další sekce katalogu jsou válečné odznaky, které se v letech 1938-1945 vyráběly v Jablonci, od bojových odznaků přes politické organizace až po přezky. V Jablonci fungovalo za války více než 90 výrobců. V Katalogu jsou i fotky z výroby, reklamní materiály výrobců, fotky budov a jednotlivých továrníků atd. Poslední sekce katalogu jsou odznaky německých spolků působících v Sudetech a na území bývalého Československa.

V případě zájmu mě kontaktujte emailem strej.pavel@seznam.cz pošlu více detailů.

Zdravím z Jablonce
Pavel

Pavels_2005:jak vyjde udělám si radost ;-)

Paráda, také pár odznaků s Gablonz mám, (Spony za boj zblízka, tankový útok 75, ten bohužel bez tanku :,-( ). Zajímavý byl ten nález nedodělaných straničáků před pár lety, nebo ty Mutterkreuzy.

Paráda,měl bych zájem, napíšu do mejlu😉👍

Krásná knížka

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru