Hledač s detektorem kovu si svařil kříž z nálezů

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Hromadí se vám nálezy doma ve skříni? Nadává vám za to manželka? Policista Gary Gross z Floridy přišel se zajímavým nápadem. Je věřící, a tak si z nálezů detektorem kovu rozhodl postavit kříž. A to doslova. Osm stop vysoký a pět stop široký kříž svařil z klíčů, nožů, prstenů, řezů i hřebíků. Prostě předmětů, které za desítky našel svým detektorem kovu. Kříž je dokonce završený korunou z měděných plátů. „Někteří lidé by ty nepotřebné předměty prostě vyhodili, já jsem nemohl,“ řekl Gross.

Vždy ho fascinovaly kříže. Například ten, který je vyrobený k uctění památky hurikánu Katrina (udeřil v roce 2005 na jihu USA, zemřelo přes dva tisíce lidí). Tento dřevěný kříž se nachází v kostele v Louisianě. Na výšku má dvanáct stop. „Inspiroval mě, kamarád mně poslal jeho fotky,“ uvedl policista. Na kříži pracoval téměř osm hodin denně. Také začal ještě více hledat s detektorem kovu, aby měl dost materiálu k výrobě. „Téměř veškerý volný čas mě zabralo projektování a montáž kříže,“ přiznal. K výrobě použil také dva metry dlouhý řetěz, který objevil před léty. Nechal ho zrezavět, aby měl ten správný vzhled. „Omotal jsem ho kolem starého dubu na zahradě, aby na něj pršelo,“ podotkl.

Jednou ze součástí kříže, kterou Gross nenašel detektorem kovu, je červená skleněná vitráž. Znázorňuje krev Ježíše Krista. Ostatní části svařil z kovového odpadu, který nashromáždil. Byly mezi ním i bronzové a měděné věci. Na kovový rám předměty šrouboval, svařoval i lepil. „U práce jsem odpočíval od stresu, který dennodenně zažívám jako policista. Vlastně jsem ukázal, že i policisté dokážou být kreativní,“ svěřil se Gross. Jeho oblíbeným umělcem je Salvador Dalí. „Jeho tvorba má hluboký význam. To je důvod, proč ho obdivuji,“ zdůvodnil, proč se mu líbí výtvory  katalánského malíře, který se proslavil svými surrealistickými díly. Kříž umístil Gross na svůj dvorek pod dvě palmy. Jeho rodina byla z výtvoru ohromená. „Úplně oněměli, stáli a nic neříkali,“ přiblížil hledač s detektorem kovu.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Já bych taky oněmněl. Takovýho idiota jen tak nepotkáš.

No aspoň je to někde vidět u mě palec vzhůru....

Žádná sláva spíš paskvil,to bych si na zahradu nedal ani omylem,ten je řádně ujetej :-D :-D

Každému co jeho jest... V krajině bez vlastní historie je asi většina nálezů takových,že by u nás automaticky končily ve šrotu... :-/

Kdo si hraje, nezlobí. Každému se líbí něco jiného, takže nehodnotím výsledek, ale myšlenku a ta je podle mě dobrá. Teda ne že bych byl věřící, ale líbí se mi ten nápad přetvořit jinak neužitečný šrot a bordel v něco nového :-)

harymar: Nic než souhlas

Zhabak: Cože? Každá krajina (či obecně věc) má přece svojí historii. Fakt, že v té historii nejsou žádní lidé, už je jiná věc. ;-) Nehledě na to, že: Předchůdci indiánů přišli do Ameriky patrně v jediné migrační vlně okolo 12–13 tisíc let př. n. l., pravila wikipedie. Tak jakou starší historii bys ještě chtěl :-O

Myslím že je dobře uspořádaný bordel který by se jinak válel v přírodě a že ho nacházíme asi všichni dost . Přiznejme si kdo odnese všechno co najde , spousta věcí končí o pár metrů jinde . Tenhle chlapík nejspíš odnese vše . ;-)

Kalmar pozri detektoristické fóra v USA. Tam sú radi ked nájdu mincu z roku 1900, u nás je úplne bežné že nájdeš 1800, 1700.. Historia tam mohla kráčať dlho pred nami ale nálezy sú všetko novovek..

Kalmar: Samozřejmě, ale to pak můžeš zajít až ke zrodu Země. Bylo to myšleno obrazně. Já jsem rád, že hledám v ČR a popravdě radši bych našel starou minci, než po roce pachtění svařit tunu šrotu.
Ale jak napsal harymar, každému co jeho jest.


;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru