Hledači našli v lese starožitné stříbrno z hotelu

Kategorie: Nálezy nejenom s detektorem kovů v USA, severní a jižní Americe

Stříbro staré přes osmdesát let objevila dvojice hledačů v lese ve Vancouveru. Konkrétně šlo o 121 kusů starožitných příborů z hotelu. Někdo nože, vidličky a lžičky důkladně schoval.

Odkud stříbrné příbory pochází bylo hned jasné, protože na sobě mají hotelovou značku. V lese jich objevili hledači Christian Laub a Julien Hicks, když se jednoho chladného rána na konci prosince vydali na hledačskou procházku. Hicks měl totiž informaci, že se v dané lokalitě nachází opuštěné auto. Zavolal proto kamarádovi a vydali se na cestu.

Poblíž hnijícího pařezu narazili na něco neuvěřitelného. Objevili stříbrné příbory, které se používali v hotelu v kanadském Vancouveru. „Trefili jsme se do černého. Něco takového se hned tak nevidí. Celá skrýš stříbra z hotelu Vancouver,“ radoval se Laub.

Dvojice vykopala 121 starožitných kousků stříbra. Většina z nich byla zcela neporušená, jen několik bylo poškozeno. Ve zkratce šlo o polévkové lžíce, čajové lžičky, různé druhy vidliček, nože či naběračky. Zjistit, odkud poklad pochází, bylo poměrně snadné. Příbory mají na sobě vyražený znak hotelu.

Pro oba hledače je nález tak vzácného pokladu opravdových zážitkem, který lze jen stěží popsat slovy. „Je to neskutečný zážitek, když taháte jeden stříbrný předmět za druhým. Téměř sto let starých vidliček a nožů najdete jednou za život. Myslel jsem, že budeme bojovat o to, kdo našel první kus, ale tahal jsem další a další vidličky, nože, lžičky… Je toho hodně,“ řekl Hicks.

Laub nejprve odhadoval, že příbory pochází z 20. let dvacátého století. Malý výzkum však odhalil původ z roku 1939 nebo později, kdy byla po pětiletém zpoždění dokončena stavba hotelu Vancouver, který dodnes stojí na rohu ulic Burrard a Georgia.

„Jeho logo bylo napodobeninou kanadského národního loga,“ poznamenal Laub. Příbory byly do země pečlivě uloženy. Nikdo je jen tak neuváženě nevyhodil. „Je možné, že stříbrno někdo ukradl a v deštivý den schoval do skrýše, aby se pro poklad mohl v budoucnu vrátit, ale nestalo se tak,“ doplnil ještě Laub.

Zdroje: www.cbc.ca, www.vancouverisawesome.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

👍😊

To Stříbrno je u Stříbra nebo u Brna?Jo u Vancouveru,aha.

Pěknej depůtek ;-)

Ahoj,

dotaz na Admina, proč fotky z rubrik z titulní strany nejdou po kliknutí zvětšit?

Tak, jak to je třeba v rubrice Nálezy??
:-/

Kanadskej sudeťák 8-) :-D

Zdavím. Lžíce, naběračky v plném materialu 800 na 1000. Rukojeti vidliček a nožů slabý ag plech, vyplněný něčím. Čepele nožů a vidliček FE.

Pardon, prvních 12 nevím AG nebo Alpaca.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru