Hledají s detektory kovu na místech, kde řádil hurikán

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Zasáhl čtyřiadvacet států USA, začal se formovat 22. října v západní části Karibského moře. Hurikán Sandy zasáhl i Haiti a Kubu. Hledači s detektory kovu bádají na plážích a doufají, že najdou něco cenného. Manželé Harodl a Fran Lowenfels hledají s detektory přes čtyřicet let, po hurikánu pravidelně vyráží do New Jersey. Podařilo se jím najít šperky, mince i naběračky na polévku.

Hledání s detektorem kovu na pláži

Nedávno našli stříbrný prsten z roku 1966 a navíc dohledali jeho majitele, takže ho s radostí vrátili. Intenzita bouře rozdmýchala písek na pláži, takže o nové objevy neměli hledači nouzi. Pravidelně vyráží na lov také Joe Jorgensen, který je šéfem asociace hledačů pokladu na východním pobřeží.  „To co se nám doposud podařilo najít je neskutečný mišmaš věcí. Samozřejmě, velká část je jen odpad,“ přiblížil. Hledali už v Asbury Park, Ocean Grove, Bradley Beach a Long Branch. „Našli jsme několik šperků. Bohužel, ani jednou se nám nepodařilo najít původního majitele,“ řekl Jorgensen.

Hledání s detektorem kovu na pláži

Joe DeMarco prodává v Millville detektory kovu. Začal hledat na plážích, kde se prohnal hurikán, právě proto, aby hledal pozůstatky domovů místních. „Máme radost, když se nám podaří najít něco vzácného. Ale samozřejmě se to bije s vědomím, že to může být například člověka, kterého hurikán zabil,“ posteskl si DeMarco. Jednou dokonce přišel do jeho obchodu muž, kterému živelná katastrofa sebrala střechu nad hlavou. Chtěl detektor kovu, aby mohl prohledat místo, kde jeho stál jeho domek. „Hledání je pro takové lidi útěkem od reality,“ myslí si DeMarco.

Hledání s detektorem kovu na pláži

Hledači s detektory se shodují, že pláže jsou už počištěné a najít něco vzácného by se s nadsázkou rovnalo malému zázraku. Největší nával zažily pláže šest měsíc po hurikánu. „Většina z věcí je už dávno pryč,“ podotkl další z hledačů Harold Löwenfels. Dodal, že by pomohlo „cokoliv“ co by pohnulo s pískem na pláži. „Samozřejmě si nepřejeme žádný ničivý hurikán. Bereme si na pláž lopatky a písek přehazujeme,“ uvedl Löwenfels. Nedávno se vydal brzo ráno se svojí manželkou a hledal na pláži u baru Martell v Tiki v Point Pleasant Beach. Našli rozbité náušnice.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

no tak to asi očekává málokdo, ale i čeští hledači s chutí vyráží na čerstvě zoraná pole s vědomím, že se šance na nález o něco zvedly ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru