Když se najde velký nuget

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Terry Hughes sedm let prohledával kalifornou poušť, hrozně si přál najít velký nuget. Teď se mu to povedlo. Bývalý voják námořní pěchoty a veterán z války ve Vietnamu, kde se vážně zranil, našel detektorem kovu zlatý nuget, jehož hodnotu odborníci odhadli až na dvacet tisíc dolarů.

„Doufali jsme, že se  Terrymu jednou povede najít veký nuget. Jsme opravdu rádi, že to vyšlo. Nuget je velký asi jako vejce, což je velká vzácnost,“ řekl Patrick Keene, který je majitelem firmy, která dodává důlní zařízení po celém světě. Přesné místo nálezu nechce Hughes ani Keene prozradit. Pouze uvedli, že se nachází blízko Randsburgu.Nuget má asi 8,7 uncí. Za jednu unci se v současnosti vyplácí zhruba tisíc dolarů. To je podle Keena slušná cena. „Může být nakonec i vyšší. Někdy záleží na okolnostech, za jakých bylo zlato nalezené,“ míní Keene. O prodeji zatím Hughes neuvažoval. „Pro mě má daleko větší hodnotu než co nabízí na trhu, pro mě je to poklad,“ prohlásil.

Zlaté horečce Hughes propadl, když v řece Isabelle během dovolené se synem našel kousek zlata. „Tenkrát jsem už hledal detektorem kovu,“ přiznal Hughes, který odešel do invalidního důchodu před dvaatřiceti lety.

Na vycházky s detektorem kovu chodí sám. Například vloni mezi vánočními svátky a Novým rokem našel 1,5 gramů vážící zlatý nuget. Ale tento poslední objev je Hughesovým největším. „Je asi stokrát větší. Když se rozezněl detektor, tak to byl tak silný signál, že jsem myslel, že je po detektoru,“ poznamenal hledač.

Tvrdí, že je to největší kus zlata nalezený v poušti za posledních dvacet let. „Ptal jsem se sběratelů a říkali, že kdyby ho chtěl prodat, tak by prodejní cena mohla být dokonce dvacet tisíc dolarů,“ podotkl. Mně než dvě procenty zlata po celém světě je v podobě nugetů, které se nachází v řekách nebo horách. Proto je to taková vzácnost.

Zlaté ve Spojených státech amerických se primárně nachází v Kalifornii, na Aljašce a Oregonu, ale občas se ho podaří objevit i na jihozápadě země. Mimo USA pak v Austrálii, Bolívii, Rusku i Kanadě. Hughes chce v hledání pokračovat na severu Kalifornie. Nakoupí kvůli tomu nové vybavení. „Jsem přesvědčený, že je tam ještě hodně zlata, které čeká na objevení,“ doufá hledač s detektorem kovu.

Foto: www.vcstar.com
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Paradni clanek. Asi si to veteran zaslouzil a pekne si ho vychodil ,.)

Super nález. :-O :-) :-)

Tak to je peklo :-) a přeji mu to

Takovou bramboru bych chtěl taky někdy najít :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru