Koník nebo Dobrman nalezený detektorem kamarádky

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Ahoj Všem

Posílám na pokuk jeden zajímavější nález mé kamarádky:-). Minulý týden jsme se dohodli, že zajdem na krátkou hledačku, byla už párkrát se mnou předtím a zalíbilo se jí to, tak že chce zas. Byla to její asi 3x hledačka kdy už hledala i ona, ale už ji to šlo slušně, prej to okoukala ode mě :-D no jo no, šikovná :-D.

Zajeli jsme na místo, kde se mi to líbilo, kousek od vody, mírný svah, semtam keramika, tak jsem si říkal tady něco bude. Dorazili jsme tam a začali luxovat. Samozřejmě jen s jedním rýčkem :-D, takže jsme se drželi docela blízko, jelikož jsem vše musel kopat já :-D. No pořád si ze mě dělala srandu, že nic nenajdem a když ji nějaký nálezy z minula ukazuju, že si to kupuju a dělám si z ní srandu :-D.

No a netrvalo to dlouho a už měla další čistej signálek, nebylo to ani hluboko cca 10 cm, jen co jsem to vykopl, bylo mi jasné, že to bude něco lepšího. Říkám jí, tak gratuluju, tenhle koník bude hodně starej, to budou mít v muzeu radost :-D. Ona na to koukla a říká, to je nějakej novodobej dobrman. Opět mě rozesmála, to ona umí :-)

Ještě ten den jsem zaslal fotky známému archeologovi a ten mě ujistil, že se jedná o zajímavý nález. Tipoval to na 6. -5. století před kristem. Přesměroval mě na archeologa z našeho kraje, který se tímto obdobím zabívá a sjednali jsme si schůzku v muzeu. Vzal jsem sebou nějaké střepy keramiky,a bronzové slitky a zlomky z tohoto místa. V muzeu zjistili, že na této lokalitě jsou známe nálezy od pravěku po středověk, tudíž koník bude ještě zkoumán pro přesnější dataci. Ale o kousek vedle bylo torzo nánožníku z 3. století před kristem. Tak uvidíme, sám jsem zvědavý.

Všem přeju hodně štěstí, TRXIK

jako živej :D
jako živej :D
foceno mobilem hned po nalezení :)
foceno mobilem hned po nalezení :)
pro hezkou fotku se občas musí ven :D
pro hezkou fotku se občas musí ven :D

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Nádherný nález a skvělý přístup. Kubo velká gratulace! :) Navíc jako u všech tvých příspěvků, velice krásné fotografie. Tady jde jenom chválit, ať se daří dál :)

Krásnej koník.a fotky ještě hezčí,Gratulka kamarádce.

No nádherňajs takový nález se už nemusí nikdy opakovat proto gratulace ohromná a dík za takový přístup
k historicky významnému nálezu ať to pípá ;-)

Parádní,gratulace převeliká ;-)

Parádní,gratulace převeliká ;-)

Je to opravdu ojedinělý a nádherný nález,velká gratulace :-) ;-)

Bomba :-) Fakt nádhera..

Tolik humbuku pro jedno držadlo ocílky....., těch ještě najdeš. ;-) :-D

Ty si s těma ženskejma nedáš pokoj :-D Ale dobře vy ;-)

Nádhera.gratulace
a palec za přístup. :-)

Ahoj všem moc děkuju za komentáře :-) A Marku moc díky že jsi to umístil na hlavní stranu, že to hned neupadnu do zapomění :) snad s tím v muzeu dobře naloží :) Jinak štěstí začátečníka no, sice mi blokuje GM4ku, kterou mám na pole radši a jsem nucen chodit s E-tracem, ale aspoň si ho dřív naposlouchám :D GM4 si mooooc chválí :)

to je nádhera, velká gratulace....a to poděkování z muzea....krása

no to je na hercnu jak dělaný :-O

Je to super, jak Tvůj přístup, tak muzea :-D kdyby to tak fungovalo všude a u všech, tak jako u vás v Hradci...

Nález krásný,zatím sem neviděl,Kubo já myslím že bude lepší když budeš nosit ten rýč a fotáček.Slečně nechej detík,stejně už má lepší nálezy :-D Jinak ten říjen si píšu do debilníčku abych nezapomněl,budu s tím počítat.Kubo,kua to je mazec :-D pozdravuj ode mě slečnu :-D

Krása, co dodat ;-). Kéž by byl přístup archeologů takový i tu u mne. Já bohužel za odevzdávání od nich dostávám skoro výhružné dopisy a přednášky jak porušuji zákony :,-(

nádhera ;-)

líbí se mi a dal bych taky palčák

Konecne muzu komentovat, neb jsem si vzpomnel na heslo k uctu. Takze: Moc pekny,parada gratulace. Pristup super, nalez krasnej, bezvadna to kombinace.

Super nález! Velká gratulačka nálezkyni!

Tonny69 jestli mas na mysli muzeum v CV;tak já mám s nima vice než vřele zkušenosti.

Krása ;-)

Super,gratulka nalezkyni,kopaci i historikum ;-)

Super,gratulka nalezkyni,kopaci i historikum ;-)

Nádhera......gratuluji:)

pecka, gratulujeeem ;-)

Nádhera světová ! Přístup i fotky skvělé ! Velmi gratuluji, jedinečný nález, prostě, nemá to chybu. Jsem rád, že jsi o tu radost s námi podělil. Díky ! :-) ;-)

Nádhera, přístup taky ;-) Nemůžu se zbavit dojmu, že by se naopak někteří archáči měli učit od tebe.
Nálezy super a skvělá presentace vč. super fotek. Když se setká člověk s výstupem, např. v museu, na výstavách (jestli je kdy z nálezů vůbec nějaký ,) tak se dočká jen 5 mm peníz za vitrínou 30 cm hlubokou, bez podrobného popisu s absencí nálezových okolností a když se člověk pídí po detailech tak si prý člověk musí koupit publikaci, která vznikla v rámci příspěvkové organisace a stejně není k dostání.
Na stránky se člověk k archáčům nedostane protože jsou pro veřejnost bez přístupu ! .... Těším se na další nálezy a fotky Tomislav

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru