Listopadový listopad s detektorem kovů 1

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Odevzdané archeologické nálezy na LP

Nazdar pacienti

Tak tu máme skutečnej podzim, alébrž bylo v sobotu a v neděli ještě velice pěkně, tak jsme uspořádali tradiční archeoakci (pochopitelně za přítomnosti a ve spolupráci s archeologem). V sobotu jsme si vzali na paškál jeden z blízkých hradů :). A to především prostor pod hradbami s očekáváním pozůstatků nevydařených útoků. Já byl tada zpočátku spíš jen řidič na nosič, protože se mi kvalitnější nálezy vyhýbaly, avšak nakonec jsem i já dal svojí další kušovku. Celkem jsme jich nakonec našli 5. No jo...on se s tím Matyáš Korvín moc nemazal, ale bylo mu to prd platný. Celkově bylo nakonec docela dost železných nálezů (podkovy, udidla, přezky, kušovky...a hromady hřebíků, hřebů a skob). Počasí nám přálo a lesy v okolí (kam jsme vyrazili prozkoumat nějaké úvozové cesty) byly v té barvě naprosto luxusní. Druhý den, to jest v neděli jsme pak šli prozkoumat poněkud starší osídlení. A i tam se podařilo hodně zajímavých kousků. Nějaké spony, bronzové zlomky a další drobnosti. Velkou radost jsem měl z železného šípu do luku. (hrotu, ne celého šípu), který vypadá, že je datován jako germánský, nebo ranně slovanský. Každopádně i druhý den vyšel (i s pár dalšími nálezy, které neputovaly do muzea) a počasí bylo téměř baboletní. Teď už bohužel chčije, takže užívejte co nejvíce možností, kdy vyrazit :) a pípákovat. Ať se daří :)

Merlin

Barevný podzim
Barevný podzim
Roman Tika
Roman Tika
Zátiší
Zátiší
Začátek...
Začátek...
Ležela tam potvůrka na povrchu
Ležela tam potvůrka na povrchu

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Helštýnek :-)

luxusní výlet, luxusní počasí, luxusní nálezy :-)

dobrý lov

Ahoj.CHci se zeptat, dalo by se k Vám někdy na takovou organizovanou akci přidat?Rád bych se takového průzkumu zúčastnil a myslím,že nejsem jediný.Díky za info savki.

savki,dovolím si odpovědět za kolegu Merlina: zkus se poptat v muzeu v místě Tvého tvého bydliště a poptej se na terénního archeologa. Když budeš mít štěstí a nebude to jedinec ze zásady zapšklý vůči detektoristům, tak stačí jen dohodnout spolupráci. My chodíme na akce vybavení smlouvou o spolupráci s naším muzeem. Tím se v podstatě zavazujeme k tomu, že vše co najdeme, je přímo na místě zdokumentováno - zaměřeno GPS, nafoceno, sepsáno a...odevzdáno. Archeoakce na které nás zve "náš" archeolog bývají svolávány většinou dost narychlo, téměř doslova ze dne na den, proto doporučuji optat se v místě bydliště. Přeji mnoho štěstí a spusty zajímavých nálezů. Kuldat

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru