Moje první sekera

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Jako vždy. Jde se na válku a najdu vše jiné, jen ne tu válku :-) Ale tentokrát to nevadí ;-)

Ve složení Vox, Radek, Lons a Tomáš jsme vyrazili na jednu ze známých cest na Rakovník. Místo je proslavené nálezy věcí Ruské a Německé provenience. Začátek klasika...asi po hodině hodině hledání trochu jiný signál, tak si říkám konečně změna. A ono opravdu. Po chvilce čutání na mě vykoukl zajímavý tvar a já začal tušit, že se přeci jen asi dnes poštěstí. Co na mě vykouklo vidíte sami :-) Moje první zelenina. Kluci mi v blízké době pošlou kontakt na muzeum v Rakovníku, kam nález spadá a v lednu/únoru tam po předchozí domluvě tuhle krasavici dovezu i s informacemi o místě a hloubce nálezu. Udělala velkou radost a krásně mi tak završila tento rok. Ať se Vám všem v novém roce daří a lovu zdar. Gordy.

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

se moc neraduj, že něco dostaneš...stát má každou 10. korunu dlouhodobě nepokrytou a je to jenom pak cár papíru.

Moc pěkný nález, velká gratulace, jen bych rád podotknul, že po dohodě je možné,, občas" některé obvyklejší artefakty deponovat po registraci i v soukromém držení, sklady archeolo jsou již dosti plné. Alespoń bych to zkusil.

jo, mohu potvrdit. S rozumným archeologem je dobrá spolupráce.

Ahoj, velká gratulace, taky by me zajimalo, jestli z Rakovnicka i jsi ?

Ahoj. Nene z Rakovnicka nejsem ale nemám to daleko. Holka už je v muzeu a je to vyřízene. Byla darována. Čekám jen, až mi přijdou fotky po očištění a dam je sem. Paní měla velkou radost, protože to je jediná tohohle typu, kterou mají i s přesným určením mista nálezu. Spolupráce musím říct ze byla naprosto luxusní a i příště se bez obav na ni, nebo její kolegy s klidem obrátím.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru