Nejkrásnější nález května 2021 - Finále

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Akce LP a Archeo LP 2010

Nejkrásnější nálezy května jsou tady. Tentokrát se do nomice zapojilo více hledačů a tak postup do finále byl za více hlasů. Mimo hledačů se na nominaci podíleli také admini a členové Archeo LP a výsledkem je těchto 15 nejkrásnějších. 

Vítěz květnového kola, se může těšit na detektor Minelab Vanquish 540. A hledači na druhém a třetím místě dostanou bagy od Minelabu. Navíc všichni tři obdrží nové, již druhé tričko LP z naší nové postapokalyptické edice.

Hlasování končí 30.6.2021 23:55h


1. Stříbrný Sudeťák

Nálezce: Zanda

2. Mini Goldík

Nálezce: petroff

3. Saský tolar Georga

Nálezce: dietrich45

4. Bronzová dýka

Nálezce: Romulus

Odevzdáno do: Muzeum Města Brna

5. Denar Otta I Sličný

Nálezce: Ladek

6. Dnešní vysněný "lívanec"

Nálezce: Roland

7. Kopí

Nálezce: dietrich45

8. Překvapivý nález

Nálezce: M.R.99

9. Sekera jak kr...

Nálezce: zahaj.da

Odevzdáno do: Ústav archeologické památkové péče středních Čech

10. Sudeťák od Tuca

Nálezce: Tuca

11. Můj první zlatý prsten

Nálezce: Hakl251

12. Nákončí

Nálezce: haj.nej

13. Artefakt k určení

Nálezce: Hip

14. Marušcina třicítka

Nálezce: Detik14

15. Ellipsocephalus 2

Nálezce: Argil


Nejkrásnější nález května 2021
1. Stříbrný Sudeťák
26
2. Mini Goldík
19
3. Saský tolar Georga
13
4. Bronzová dýka
4
5. Denar Otta I Sličný
7
6. Dnešní vysněný "lívanec"
2
7. Kopí
2
8. Překvapivý nález
5
9. Sekera jak kr...
3
10. Sudeťák od Tuca
16
11. Můj první zlatý prsten
4
12. Nákončí
47
13. Artefakt k určení
6
14. Marušcina třicítka
12
15. Ellipsocephalus 2
43
Celkem hlasovalo 209 lidí

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Za mě je to dýka

Jestli vyhrajeme, tak dcera zdědí 440 a maminka si o stupínek výš přilepší :-D

Tak uvidíme jak se můj koník umístí :-D

No, já jsme zvědavý, zda to Ellipsocephalus dotáhne na stupně vítězů. Nedávno jsme byly taky.... Jince. Ale takového krasavce tedy nemáme :-)

Moc děkuji za nominaci, ale neblázněte! :-D Nějakej šutr mezi takovou parádou nemá co pohledávat ;-) Je to všechno nádherný, ale saskej tolar je prostě špice! Toho jednou vyhmátnout, tak si nadělám do gatí! ;-)

Nákonří je TOPka ;-)

Tento měsíc jsou zde neskutečná kolečka a jako „mincičkář“ slintám.
Jako řemeslník ale obdivuji nákončí pochvy, to je pecka největší. Za mě č.12 (v závěru).

Tak tady se rozhodovat, to je nadlidský úkol! No počkám si ještě chvilku ;-) .. Všechno je mazec!

přátelé, buďte zdrávi,
koukám, že se do finále dostaly 3 věci, co sem navrhoval, to mám radost, no ale i som trocha rozladěn, bo tu vidím i nález toho eukaliptuse milionáře!!! - ten mě jaksi -asi z nekovového provedení- vůbec nenapadl nominovati, tak mě to trocha hodně mrzí :-(
- přítel mistr Argill mi isto toto nedopatření odpustí ;-)
- ale důležité je, že hlas mám stále k dispozici, takže se dá všetko napravit a já sem se rozhodl, že budu hlasovati za tento 500 miliónový nález, bo ta doba vzniku je opravdu něco neskutečného, i když o tom hodně přemýšlím, nějako se mi nedaří se tou dlouhou, předlouhou cestou dostat na začátek, je to něco fantastického, neuvěřitelného, že je možnost vidět tohoto němého svědka té doby, velká úcta ke světu a ke vzniku něčeho takového
- a zde musím vyzdvihnouti i umělecké cítění a šikovnost kolegy mistra Argilla, jak se s tím krásně popral a obnažil tu potvoru - i totok je důvod, že si bodík po právu zaslouží, tu zbytečně budu připomínat kolegovy příspěvky výstavní - fota epesní, a to i když jde např. o Pb plombu, jde vidět, že mu na presentaci záleží, ale takto to prostě umělci mají......
- příteli, děkuji Ti za tu podívanou, s kterou jsi se s námi podělil a přeji Ti další takové nálezy a hlavně pevnou ruku při jejich vysvobozování z letitého sevření horninového ;-)

... já mu to dal taky :)

Máro, ruku na srdce - tohle je historicky nepřekonatelné, ono to ani nejde dáti jinam.....

Kolegové vážení, těžko hledám správná slova... Už samotná nominace mezi takto hvězdné nálezy je pro mě veliká čest a připočtu-li ohromné množství hlasů od kolegů lovců, zuby nehty se bráním dojetí...

Lukegoss: :-O Mistře, příteli a badateli světaznalý, děkuji mnohokrát za vřelá slova! Velice si jich považuji, znamenají strašně moc!

Již jsem to tu zmínil několikrát a nevím, jak to vyjádřit jinak. Váš zájem a pozitivní ohlas je pro mě zavazující. Budu se tedy i nadále snažit prezentovat nálezy v co nejlíbivější podobě a nejlépe, jak jen dovedu. Jste voda na můj mlýn, radost a smysl toho všeho!

Díky Vám, přátelé! :-)

Placka gestapa,tolar a trilobit..🤔jak z toho ven.

Opět solidní výběr krásných kousků :-) A zase bude těžká volba, byť favorita už mám. Ještě si počkám, jak se to bude vyvíjet....

To wladyslav: Ellipsocephalus 2 :) Je nádherný a krásně udělaný. Navícbych řekl že z Jineckého bojiště. Tudíž, taky tak trochu válka ;-)

áno, taky trocha pošťouchnu váhajícího p. Velkého přítele
- p. badateli Velký, tu není očem - 500 miliónů let je 500 miliónů let - z toho čísla opravdu mrazí....... ;-)

Ellipsocephalus 2 jde pomalu do trháku...což je na to že to jsou prvohorní borci docela parádá ne? :-)

;-)no tak jo !Uznávám že kolega A je přes tohle vydloubání opravdu machr a o fotkách snad nemá cenu se u něj ani zmiňovat.....ale placka má můj jasný hlas v dalším válkařském speciálu!!

Ellipsocephalus 2 je favorit a proto tento prastarý živočich má můj hlas ;-) Dobrá práce příteli Argille :-) ;-)

Kluci, nepřestávám žasnout! :-O Je už jasné nade vší pochybnost, že tohle nejsou pouze stránky lovců s detektory, ale opravdových nadšenců do historie obecně. Neskutečně jste mě potěšili! Všem moc děkuji! :-)

To Argill: jsou to Jince?

Elmara:Jasně! Je z klasické jinecké lokality Vystrkov. To je ten kopec po pravé straně když pojedeš od jineckých kasáren nahoru do vesnice Velcí. Je tam zhruba 10 sběratelských jam, kde se dají tyhle potvory nalézt ;-)

Ahoj. Jj, tam chodíme taky :) Tedy letos zatím jednou, měli jsme jich tak 30, ale žádného takového mazla. To tedy opravdu ne :)

Tak za mne Ellipsocephalus přebil i nákončí a to je také veliká krása. Musím říci Argille, že držet takovou lahůdku v rukou a opravdu si uvědomit stáří - musí být opravdu úžasný. Máš to tam ode mne také.K tomu samozřejmě i velikou gratulaci a držím palce....

GumaLee: Máš pravdu! Trilobiti ke mě promlouvají prastarou, dávno zapomenutou řečí. Představují hmatatelný kousek věčnosti, něco opravdu jedinečného. Když si uvědomím, z jaké doby jsou a co mají za sebou, nutí mě to zasnít se... Něco na způsob toho, co je psáno na ceduli u zaniklého kostela v Teslínách: Poutníče, postůj a pomni dnů minulých...
Díky moc! ;-)

To Argill: jak by řekli všichni příznivci kreacionismu... "bůh je tam dal, aby zkoušel naší víru" :-)

Tak co mám dělat, nejraději bych dal hlas každýmu. S

Sakra,myšlenka rychlejší než ruka. Tak znova. Sudeťàk od Tuca je supr, sekerka od zajdy taky,a ten potvorák co neumím ani vyslovit od Argila nemá chybu. Nicméně dávám hlas dvojce. Minigoldík pod kterým si můžeme představit cokoliv. Dobrá práce ho nepřehlídnout. Teprve při takovýchto nálezech oceníme co všechno Nox umí. Nedávno jsem kopnul malou pouťovou náušničku. Doloval jsem ji čtvrt hodiny z hloubky která se blížila 30 cm. Se starým detíkem bych neměl šanci ji pípnout. Tak a jdu si vybrat honorář za reklamu od fa. Minelab. Ať máte všichni ten správný signál pod cívkou. Třeba se mi někdy poštěstí mít fotečku v nominaci. Už to je veliký úspěch. K.🐱

Čau.. Přesně jak píše kočka..mit fotečku v nominaci je obrovský úspěch a tak tímto děkuji všem za nominaci..sekerky se nachází asi často (v den vložení sekerky jsem našel další :-D) a tak bych za ní ani nechtěl něco vyhrát.. Musím ale napsat, že mě mrzí, že jste nevybrali to moje avarské nákončí :-P pro mě je to nádherná věc už kvůli té zachovalosti..chtěl jsem vás při nominaci trochu popostrčit ale nakonec jsem se rozhodl, že ne, nechtěl jsem ovlivňovat váš svobodný výběr ;-)
A teď k mému hlasu.. Už minulý měsíc (jsem nestihl nominovat) jsem se divil, že v soutěži chybí ten minigold.No a teď tu je :-O, no ale jsou tu taky další pecky.. Je to těžký.. Sudetští poklady? To stříbrný nákončí? Minigold? Amuletonáramek? Rozhodnu se na poslední chvíly :-)
Všem gratuluji!!! :-O ;-)

Ja 15 nadhera.

Ja 15 nadhera.

Zahaj.da: Kolego, veliká omluva! Tvůj avarský opasek je vážně špice, top zelenina! Nechápu, jak mi mohl uniknout při nominaci... o:-) Křivdu cítíš zcela oprávněně, tohle není žádná tuctovka! Kdyby se to dalo jaksi antidatově posunout do dalšího měsíce, ale to asi neprojde... Mrzí mě to :-/
M.Tobruk: Díky moc, chlape! ;-)

Nikdy jsem tak neváhal, jako dnes. Jsou to vše top nálezy. Zvedám ruku za STĚHOVÁKY a mr. Petroffa :-)

I když mince většinou nedávám, chtěl jsem dát tu 30-tku od Marušky. Za prvé, vůbec jsem netušil, že existuje, je krásná a z nějakého neznámého důvodu mě naprosto fascinuje. Ale... 2 skvostný sudeťáky, zlatý Stěhováci, Hajnýho nákončí, dýka, bronzová příruba z mlýnku na maso :)), zviřátko ode mě téměř za humny... Co sakra z toho dát??
Prostě tu 30-tku od Marušky...
:-)

Je konec měsíce, čas hlasovat. O vítězi je zřejmě rozhodnuto, další místa na bedně jsou už také asi rozdaná...
Dám hlas kopí, je to krásný kus železa a nezaslouží si skončit s jediným hlasem ;-)

mazec a gratulace všem prostě paráda ;-)

Za mne číslo 3.
Tolar je prostě něco :-)
Ovšem gratuluji všem, kteří se dostali do soutěže! ;-)

Tak..., máme zde závěr měsíce června a je čas udělit hlas.
Ač jsem na začátku chtěl hlasovat pro nákončí pochvy, svůj hlas jsem nakonec udělil „milionovému broukovi“. Moc jsem nad tím přemýšlel a došel ke shodě s kolegou lukegossem.

Argill svým umem v podstatě brouka z kamene vysochal. Neuvěřitelně zdařilá a čistá práce.
Argille, máš to tam, moc pěkné.

Neuvěřitelné! :-O Moc, moc děkuji! :-) Newtonův třetí zákon praví, že každá akce vyvolá reakci! Rámcově už to mám vymyšlené, dorazím to ráno doma u počítače. Hodím odkaz sem, do chatu a do klubu. Budu nutně potřebovat Vaší pomoc, tak sledujte dění :-) Ještě jednou mnohokrát děkuji! ;-)

Nákončí byla hned od začátku má jasná volba ;-) GRATULUJI k výhře a užívej zasloužené výsluní. :-D

A samozřejmě gratulace vítězi! :-)

Kluci poprosím všechny tř vítěze, na info@lovecpokladu.cz zašlete svojí adresu. Napište jméno příspěvku, pořadí a telefoné číslo. Zítra bychom vše odeslali :)

Všem moc děkujeme za hlasy
:-)
Krásné třetí místo :-D :-D :-D

To Zanda: pošli si adresu a telefon :)

Jsem se lekla toho Kluci :-D :-D :-D

Pošli si velikost a dns to to frčí ;-)

A jo, velikost. Já myslel, že jí nemáte volitelnou, ale to jsem si asi s něčím spletl o:-) Mail s údaji už jsem poslal, tak tedy dodatečně: XL. Díky! ;-)

Argil, máš ho tam :-)

Děkuji všem za hlasy a gratuluji vítězům ;-) Ať se daří přátelé :-) ;-)

Moc vám všem děkuji za nominaci a ještě více za vítězství, jste skvělí. Strašně si toho vážím, nikdy jsem nic nevyhrál. Do včerejška jsem ani nevěděl, že tahle soutěž vůbec existuje :-) Děkuji Elmara, že mi dal o vítězství vědět.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru