Nejkrásnější nález listopadu 2021

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Poslední letošní kolo „nejkrásnějšího nálezu“ je tady. Děkuji všem co se zapojili do hlasování a také speciálně všem členům archeo LP, tentokrát to bylo hodně potřeba. (a také jednomu spřátelenému archeologovi. Díky a vítej na palubě :) ).

Jelikož v tomto kole máme opravdu výrazného favorita, nebyl výběr jednoduchý. I tak se ale sešla řada krásných věcí. Jelikož chceme, aby v tomto kole byly výrazněji ohodnocené i další místa, dostanou hledači na druhém a třetím místě dohledávačky Pro Find 35 a 20.

V návrzích které prošli, se objevili dvě věci, které jsme museli dát pryč. Ta první bylo již bájné olověné kolečkao, alias šatní závaží/sudová plomba. To dle nás není nejkrásnější nález, ale věc u které se strhne "bramboračka". Proto jsme se rozhodli, že na toto téma uděláme speciální článek, kde se obě party mohou vyblbnout :). Druhou věcí jsou "mgčka". Nález to je nádherný a kdyby byl odevzdaný, tak proč ne. Chápu, že je to pro válkaře sen. Ale pokud nálezce napsal, že je přikopnul zpět. No, nebudeme tahat kočku za ocas. :)

Vítěz listopadového kola, se tak může těšit na detektor Minelab Vanquish 540. (za podporu děkujeme společnosti Minelab) A hledači na druhém a třetím místě dostanou bagy od Minelabu a druhý v pořadí Pro Find 35, třetí pak Pro Find 20. Navíc všichni tři obdrží nové, již třetí tričko LP z naší nové edice.

Hlasování končí 31.12.2021 23:55h (Pak se jde otvírat šáňo a tak. Já tedy obvykle usnu, tak to znám jenom z vyprávění)


1. Zlatý depot ze stěhování národů

Nálezce: LucasW a bratr

Odevzdáno do: Muzeum T. G. M. Rakovník

2. Kelt

Nálezce: stella

3. Oko bere XXI.

Nálezce: Gandalf75

4. Ostruha - zdobená

Nálezce: Zakuj

5. Mincovní závaží

Nálezce: Bandit

6. Sasanský groš

Nálezce: Majkl84

7. Matyáš Korvín

Nálezce:  savath

8. Spona

Nálezce: Koubelec

9. Miluji zelenou

Nálezce: Milan0911

Odevzdáno do: Jihomoravské muzeum ve Znojmě

10. Arzenbronzový knoflík sv. Servatius

Nálezce: rAin87

11. Středověká trojlístková přezka

Nálezce: Scarmasax

12. PRO DVA ZLATÝ UHROVATÝ

Nálezce: KNAKER

13. 1 Dukát - Mária Terézia

Nálezce: L3NGA1

14. Bronzové kopí

Nálezce: Barel

15. Fešák z pole

Nálezce: Skocdopole

16. WW2

Nálezce: Manmim

17. Depot - 86 kousků

Nálezce: Zbrd

18. Koník

Nálezce: Detektortom


Nejkrásnější nález listopadu 2021
1. Zlatý depot ze stěhování národů
89
2. Kelt
18
3. Oko bere XXI.
5
4. Ostruha - zdobená
14
5. Mincovní závaží
1
6. Sasanský groš
4
7. Matyáš Korvín
3
8. Spona
30
9. Miluji zelenou
3
10. Arzenbronzový knoflík sv. Servatius
1
11. Středověká trojlístková přezka
3
12. PRO DVA ZLATÝ UHROVATÝ
1
13. 1 Dukát - Mária Terézia
6
14. Bronzové kopí
4
15. Fešák z pole
1
16. WW2
4
17. Depot - 86 kousků
45
18. Koník
3
Celkem hlasovalo 235 lidí

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

A knoflíček pana Surmajky,který měl 6 nominací a byl to můj favorit se do úzkého finále nedostal,no škoda,škoda :-)

Díky vám kluci- těm co jste mi poslali hlas.
Jak vidíte-váš hlas je důležitej,ale jen pro mě,protože stejně si to "demokraticky" rozhodne vyšší nebo dokonce tajemná moc!

NEVER MORE.

Tak lesní sedma tu taky není a měla 3hlasy. A to jsem myslel že bude stačit. Jinak děkuji všem kdo mě sem opět dostal a nominoval mě :-)dostat se sem s nálezem je promne velká pocta a vítězství :-)tak ještě jednou díky ;-)a přeji všem hodně štěstí v soutěži ;-)

To master: to se smaže, nebo do klubu. Jako vtípek dobrý, ale do LH to nepatří. :-)
To oleg: nechceme, aby se to proměnilo v bamboračku. Už jsem v úvodu napsal, že na to uděláme článek, aby jste se měli kluci kde pohádat. Navíc, tady je problém i v tom, že tam máš hned několik různých předmětů. Nepřehazovali jsme to, jelikož tam byly ty odkazy.

Listopadová TOP nádhera, všem nominovaným gratuluji 👍👏

Škoda že jsem se s tolarem nedostal. Tenhle kop budu hodně těžko překonávat. Děkuji kdo mě aspoň nominovali.

Nebudeme kňourat.
Jsou tam krásné nálezy.

Tak jsem si to celé podrobně přečetl a působí to na mě,jako by to celé už od ominace až po výběr tak trochu smrdělo.
K čemu je hlas lidu,když si to stejně rozhodne vláda,demokratická vláda?
Kde jsou všichni nominanti co dostali více hlasů a co tady dělá například prvorepublikový depot 86 mincí od pana Zbrd? (nic proti němu ani proti depotu a dostane můj hlas)
A i já zde vítám na spřátelené palubě nového nebo (novou) archeologa a děkuji,že přispěl k tak úspěšnému výběru.dobrá práce. (a kdo,že to je)
Ještě dám ten hlas panu Zbrd a odcházím
:-)

Úplně jsem zapoměl popřát hodně štěstí v soutěži těm co nominovali sami sebe,tak teda držím palce :,-( o:-)

Samý krásný věci, dlouho sem přemýšlel komu dám hlas ale protože sem úchylák na stribrňáky dostal muj hlas Gandalf - Oko bere... 😊

sídloobjekty ty seš ta nová posila,že máš sedum komentů i s cestou? :-D :-D
jinak č.17 je logická volba :-D

Ta spona hodně luxusní! Jinak děkuji za nominaci ;-)

Noo, takhle:
Vítěz je znám již několik dní, to všichni víme. Rozhodněme tedy o 2. a 3.místu, to je oč tu kráčí.
Snad nikdy jsem nehlasoval pro železo, ale zdobená ostruha od kolegy zakuj, ta mě tedy uchvátila.
Nejenom stav, zdobení a celkové zpracování ale také ukázková očista, konzervace a v neposlední řadě inspirující a oku lahodící fotografie. Tak asi tak.

Hodně zdaru všem na trati.

86 kousků

Romane k tý šporně,jo je slušná- nicméně doporučit do výběru sám sebe ,jak nálezce flexi(de)bilně neváhal je opravdu neskonale skromné.
tvl :-D

@Vojtas83 nekňourej mi tady... dáš sem to nejslabší z nálezů v listopadu a pak kňouráš😆...a jestli chceš vanqish 540, měl jsi napsat Ježíškovi, takhle to budou zase trencle a sprcháč😄😄

Pretože nie som zvyknutý prehrávať - ďakujem veľmi pekne všetkým za nomináciu (č.19) a sľubujem, že dôveru vo mňa vloženú nesklamem!
:-D :-D

Zduř ogari... čumím jak cyp na ty dajný ceny., až mě z huby čiko spadlo. :-O Najit ten poklad stěhovavy, tak su tyden v Přívoze. nachlamtany , jak svina a u nás na šachte žádný havířov nerobi

Jelikož jak už už jsem psal přispevek čislo 1.byl nalezen minuly rok a tudíž to není nalez za mesic listopad -A v souteži nema co dělat, a by to bylo spravedlive vuči ostatnim,volim č.17 ;-) :-)

Ahoj všem, Hlasuji pro zbrduv depot 86 kousků... Takový nález vždy potěší, hlavně ty koláče v něm :-)

Zase se pěkně urodilo. Blahopřeji všem nominovaným ke krásným nálezům. ;-)

Děkuji moc za nominaci. Je to pro mě čest zúčastnit se soutěže mezi top nálezy. :-) Tak všem "soupeřům" přeji štěstí a ať to pípá i nadále. ;-)

I když jsem kolečkář, tak zde se mi více líbí mincovní závaží pana bandity, které nutně potřebuji. :-D Každopádně hlas jsem dal stěhovákům- to nemá konkurenci.

Nojo ty stěhováci,bohužel tu nemají co dělat,neb to je nález loňského léta,ale někdo si moc přeje,aby to bylo jinak.Jak k tomu přijdou kluci co v listopadu našlapali spoustu kilometrů pro své nálezy,když proti nim nasadíte stěhováky z loňského roku.Bohužel slovo FÉR tady moc uplatnění nemá,je to bída a velká škoda,protože soutěž tímto padá na samé dno.Je to jak fotbal,když byl kápo de tuti pan Pelta,
Za mě 86 kousků ;-)

Jo kdyby stěhováci byli nálezem listopadu 2021,tak zvedám obě ruce i nohy.....

Bejt stěhováci v nominaci 2020.....tak jsme se já (DM) a Namor zapoťili :-D :-O .....hlavně to chce klid klucí. Před týdnem, jsem vylezl od zubaté z náručí ....14dní v nemocnici na covidu centru v PROSTĚJOVĚ a fakt je mi blbě i teď..... klucí nehádejte se a užívejte,přeje všem DM. PS: ikdyž jak ležím a koukám,tak klučina ten nález fakt potento a neodprezentoval ,ale třeba za to nemůže a byl ve stresu,že tohle to vůbec našel :-O ,ale kdo zná ze staré party mě,tak ví,že já bych tomu dal srdce ...však vy víte :-) ale jinak všem hodně zdravíčka a nehádejte se borcíííí :-) PS: Zdravím Lukeho .........Páááá DM PS : Elmara a MINELAB topka !!! Zdar a Sílu

Rycharde - ať to zvládneš a opět můžeš mávat cívkou, to ti přeje Prospektor ;-)

Neskutečně peckózní nálezy se sešly, i kdyby nebylo "stěhováků", tak je to famózní výběr.
Opět si počkám, jak se bude hlasování vyvíjet a hlas udělím až na konci soutěže.
Všem nominovaným blahopřeji ke krásným nálezům :-)

Ještě se vrátím a už vážně naposled.Pokud má zdejší demokratická vláda pocit,že si stěhováci odměnu zaslouží a já si myslím,že ano,že určitě zaslouží,pošlete jim to mimo tuto soutěž,udělejte pěkný článek na úvodní stránku,ale nepodrážejte nohy ostatním klukům,protože dobře víte,že stěhovákům se těžko konkuruje.Klidně mě dejte do banu nebo vymažte,ale toto je podvod .Asi bych se mohl rozepsat víc,ale kdo chce tak rozumí,kdo nechce nerozumí.

Kolem těch epesních stěhováků bylo přeci na žádost archáčů informační embargo. Jestli s tím mohli kluci na veřejnost až teď, bylo by naopak nefér je s takovou nádherou odkopnout kvůli slovíčkaření. Fantastický objev, příkladné jednání... Mají můj hlas! ;-)

A jinak jsou to všechno řachy! Překrásné nálezy! Gratulace nominovaným! :-)

jo ,ale v té době kdy vyhrabali stěhováky žádná soutěž nebyla,to můžeme vyhrabat v archivu věci 7 let staré a mít pocit ukřivděnosti,že nedostali svoji odměnu.Argill to nemůžeš myslet vážně....
o:-) o:-) o:-)

Tak nález má mít i určitý příběh/omáčku,což velmi oceňuji u "expost dostěhovaného či přestěhovaného?" č.19 !
Takže jasná volba.
:-D

Dávám hlas stěhovákům. Jsou v soutěži? Jsou. Tak pro ně hlasujte a nebo nehlasujte. Tohleto stěžování a brečení je vážně ubohý :-(

Master2: Já ti rozumím i chápu, co tě sejří. Ale tohle nebude "bota" nálezců stěhováků. Kdyby toužili po výhře, s přehledem by vyhráli už před rokem. Ale byla tam nějaká dohoda, které museli dostát. Nevím, neškodilo by, kdyby pustili nějaké informace... o:-) Nebo jsem roura a zase jsem naletěl na nějaké zákulisní kejkle, kterým nerozumím a ani nechci.

Vy pořád všichni řešíte stehovaky, že je to jasný,
fér nebo nefér, zaslouží, nezaslouzi, atd. Ale vždyť musí nejdřív získat nejvíc hlasů, ne, a to vůbec jasný podle mě není :-D
Volím Brůnu, byl jsem u toho, a ten adrenalín, když lezly ty Ag koláče a čekalo se, kdy už konečně vykoukne nějaka
ta pampeliška (nevykoukla) třeba už nikdy nezažiju ;-)
Takže, depot 86 kousků :)

Master naprostý souhlas .Uplně se vším souhlasím.Čteš mi z duše.Jsem velice rad že je tu aspon jeden rozumny týpek co to pochopil naprosto přesně a ma smysl pro spravedlnost..Klobouk dolu kolego.. ;-)

Master2 - takže když najdu nějakou pecku a archeologové mi to zakážou na nejakou dobu zveřejnit tak už nemám právo se zúčastnit téhle soutěže?! Já bych za to přece nemohl, že to sem nemůžu dát hned když to najdu....

Bob 1 - obávám se, že ti nerozumím. Je nepsal o ostruze žádného flexi.

Áá, tak už jsem doma, díky bobe za upozornění. Tím pádem zakuj vyřadil sám sebe a místo mého hlasu v závěru soutěže dostane houno ;-)

Master - ty stěhováky beru z jednoho prostého důvodu. Sedělo na nich informační embargo, dřív s tím ven prostě nemohli. Já myslím, že tohle je snad každému jasné, ne?

Opět neskutečně krásný výběr, je to nádhera, co se dá ze země ,,vydolovat". Svého favorita už mám, ale ještě raději počkám, jak se to bude vyvíjet. Jinak bych chtěl popřát všem kolegům krásné Vánoce a příjemné prožití vánočních svátků a ať vám to pípá i v tom roce následujícím. Bohatého Ježíška a hlavně hodně zdravíčka přeje vopicak. :-D ;-) :-) :-O :-P :-D :-)

To že nominuji sám sebe se nemůže? Podle mě je to čistá závist.. ale pokud s tím má někdo problém. Tak poprosím pana Elmaru o smazání. A může mi klidně smáznout i můj účet. ;-)

Dávám si ranní kávu a koukám na hafo zvonečků :-O To je počtení k snídani...

Mastere - už se to tu přeci řešilo, že pro soutěž je podstatné, kdy byl nález zveřejněn a nikoli, kdy byl nalezen. Tak pravil Elmara :-)

Zakuj - mě rozhodně nevadí, když někdo nominuje svůj nález. Ale sám bych to neudělal, to prostě neee ;-) A nenechávej se smáznout, mě by tvoje nálezy chyběly ;-) ;-)

Jedno hezčí než druhé, opravdu těžké zvolit
Radost pohlédnout 👍

To Master: ty stěhováci se dříve zveřejnit nemohli. Nález byl až do zveřejnění archeology tajený. Tvůj argument tak v podstatě říká, že všechny takto zcela vyjímečné věci by nemohli soutěžit. Samozřejmě knoflík počmáraný fixkou to je jiná...

Popravdě, tohle je chvíle, kdy si vzpomenu na jeden nesmrtelný výrok.

"Největším argumentem proti demokracii, je 5 minutový rozhovor z voličem".

Winston Churchill

:-D :-D vemu to tedy za Brůnu.
1) já teda běžně nenacházím na poli nebo v lese Ag stovky atd, ty ano?
2) byl jsem od toho 20metru a pak u toho klečel dalších 20 minut, když se to dolovalo postupně ze země ;-)
Hlavně nevím, proč by to dělal :-)

Marky, to už je malinko přes čáru. Stačí si přečíst diskusi u nálezu, než takhle střílet od boku. Bylo tam u toho víc kluků, kteří jsou tady na lovcích už delší dobu a rozhodně nemají zapotřebí ze sebe dělat hlupáky.

Soutěž se mi líbí, jen se budu opakovat, že bych osobně uvítal změnu hlavní ceny. Mohlo by jít třeba max o dohledávačku, hrnek (hrnec) s motivem, slevový kupón do max 1000Kč apod. Nebudou pak zbytečné vášně.
;-)

Moc pěkné věcičky nominovány, to bude těžké rozhodování ...

Jak tak na to koukám tak sem rád že se mi ten nález stěhováků moc nelíbí , archeu nerozumím a ani ho nedělám.... Ocenit dovedu akorát váhu použitého zlata, já sem na odznáčky a jiné serapatičky.... A velké stříbrné mince, a třeba AG stovka od zbrda z deptu je pro mě top.... Každý ať hlasuje podle svého uvážení :-)

No,MarkyMarku,to by znamenalo,že jsem náhodně vybral místo,vymyslel příběh o lese na kterej jsem kápnul náhodně na fotkách kamarádky.Pak bych to tam jel zakopat a pozdějc tam vzal kluky a pozvolna bych je tam přibližoval,až bych je tam nakonec dotáhnul.Nakonec bych tu ze všech udělal vocase a ty úplně největší z Brdmana a Janka co tam byli semnou.
Nebo počkat,ty určitě myslíš že v tom jedou semnou viď?
:-D

Sbrd - že vy chcete ten detektor dělit na 3 části? Jeden cívku, druhý elektroniku a třetí klacek?
Vy kujóni 8-) :-D

přátelé, padlo tu mnoho názorů, osočení, závisti, nenávisti, samochvály, srdečných omluv a dalšího upřímného i neupřímného, no já bych měl proto první individuelní žádost - kdy si budeme moct postavit toho sněhuláka? :-D
- jináč zdravím přátele Rycharda a DM, áno, ten kovid je kurevstvo neskutečný, znám pár příběhů neradostných......tak se drž, kamaráde, jak pravíš, jsou na světě důležitější věci, jak se stresovat u nálezů měsíce!!
- a pozdravuj staříčka, hlavně to zdravíčko ať slouží, přátelé!!!!
- takže k věci
- okouzlil a oslovil mne čistokrevný depot č. 17 -určitě ojedinělý a zajímavý složením, jako harant jsem taky ledacos zahrabal, takže určitě z hlediska badatelského a historického zajímavý nález a proto jsem se rozhodl mu dát všechny 3 hlasy :-) ;-)
- přeji krásné ferplej soutěžení a ať vyhraje ten, kdo má vyhrát.....

Mark - ...dnes, kdy zlato může mít skoro každý, takže příslušnost k nějaké sociální vrstvě nelze přisuzovat.
Hele, přemýšlíš také někdy nad tím, co píšeš?

Já mám 4 hlasy, 2 dám Prince Ital Joe a dva Marky Mark. 👍

Ostruha 👍🏻

Tak ja se tedy též vyjádřím k nálezu měsíce.
1.misto je jasné a bez jakéhokoliv diskuse zasloužené. Myslím že je to nález roku a ne měsíce.
Každopádně zbytek příspěvků je též masakroidní. Neskutečné pecky. Svého favorita mám a že tu bude jsem věděl hned při vložení.
Prosím vás, nemudrujte nad tím, jestli je tu někdo zaslouženě či ne, kochejte se tou krásou, která na nás dýchá tajemnou historii. Hlasujte každý podle toho co se vám líbí. Pokud má stále někdo potřebu blbě plkat, nechť si zapne zprávy na Nově a otevře si pivko ........přeji krásné svátky

Souhlas👍

Takže když tady někdo o čemkoli diskutuje nebo vyjádří svůj názor,tak tu podle tebe "blbě plká a proto si mají oni diskutéři zapnout Novu a chlastat?" Jinými slovy nejlépe držet hubu a krok.
Masakroidní je především tvůj úchylnej kvazinázor, evidentně právě od píva či lihoviny,v němž tu v podstatě urážíš naprosto všechny bez rozdílu,jen proto, že si sem vůbec něco napsat dovolili! Jejich názor je tedy kaňkou na všem krásném? A je jedno zda vyjádřili to či ono. Nejlepší je zřejmě jakýkoliv názor pro jistotu nemít a býti oním bezduchým a tvárným stádem. Jen volat u všeho "krása" a nejlépe a pro jistotu nepsat nic.
S tím se běž laskavě a demokraticky přímo do prdele.
:-D

Telenovela pokračuje, aktéři stejní. Minulý měsíc náramek, teď stěhováci, že Vás to baví.
Některé názory mne ale opravdu pobavily, např. že nález č. 1 by tu neměl být protože je to moc pecka a má tak velkou šanci vyhrát. Vtipné. Já osobně chápu jako nález měsíce to co ten měsíc bylo vloženo. Ne vše se nechá vložit hned po vyzvednutí, občas je na to od archeologů embargo, nález se čistí atd. Soutěž je přeci jenom o hodnotné věci a to samozřejmě může přitáhnout i nějaké podvodníky co např. budou vydávat koupené věci ze sbírek za své nálezy atd.. s tím asi nejde nic moc dělat, to je na svědomí každého jedince. Nikde jsem si také nevšiml důkazů u ostatních nálezů, že byly nalezeny opravdu v listopadu ;-) . Gratulace všem nominovaným, luxusní záležitosti.

jestli se budou lustrovat názory a diskuze některýma samozvanýma arbitrama,tak to půjde do kopru :-/

spongebob souhlas ;-)

To spongebob1 , ano samozřejmě máš pravdu. Co mě přijde ovšem trochu zvláštní, je fakt, že když jsem napsal jen trochu něco jiného než se ti líbí, hned mě posíláš do prdele. Z toho plyne, že pouze tvůj názor, je ten správný. Celá podstata mého příspěvku byla o tom , že si myslím, jak je zbytečné se tu handrkovat o maličkostech. Tvá reakce připomínající jakýsi emocionální průjem, je jen důkazem mé zbytečné snahy.
Sem na LP chodím kvůli mnoha lidem, které znám osobně a mám je rád, bohužel ty k nim nepatříš, ale myslím že se s tím nějak porovnám.....

Doby- 👍😊

Hoši berte ty prášky pravidelně :-)

Gandalf- dobře si to napsal! :-D

Borci, opravdu bych byl rád, kdyby ustali osobní útoky. Není toho všude dost? Hlášky, tebe mám rád a tebe ne. Tohle není FB, řešme hledání, archeologii a historii. Vztahy si nechte na instagram, tam patří všichni ti krásní lidé, kteří mají podobné problémy. To myslím není a nikdy nebude naše parketa :-)

P.S: Gandalf: to by to museli asi začít přidávat do vody, místo chlóru ;-)

Tak jsem taky hlasoval. Nemám potřebu psát pro co. A není to kvůli tomu, aby mě někdo poučoval, že jsem hlasoval špatně ;-)

Elmara .....omlouvám se, už to komentovat nebudu. Odhlasoval jsem a počkám na výsledky.......

To doby: tedy na tebe jsem to opravu nemyslel... Doby, ty jsi slušňák na 2 :-)

Dámy a pánove , proč se tady každý měsíc, absolutně zbytečne nahromadí tolik žluči? Každý z nás má svobodnou volbu koho a co nominuje na nález měsíce a každý po nominaci může kliknout a dát svůj hlas na nález který je jeho hledačskému egu nejblíže.Buťme rádi že jsme zdraví a že vůbec někdo takovou souťěž uspořádá a zasponzoruje.Z některých komentů je mi blivno.

Přátelé hezké a klidné Vánoce všem.
Je radost zase pohledět na nádherné nálezy za poslední měsíc. Všechny jsou úžasné a něčím výjimečné. Mějme se rádi a držme pospolu.
;-)

Hlavně vše v klidu a pohodě. Stěhováci jsou úžasní a výhru si zaslouží bez debat. I když jsem někde četl, že o žádnou nominaci nestojí a je jim u zádele. A podívejte, stejně rozjitrili vášně 😉. Ale mne naprosto uchvátila laténská spona. To je pro mě naprostá bomba... dávám hlas, gratuluji a držím palce...

narazil jsem na tuto soutěž a debatu nominovaných i zúčastněných díky kamarádovi co mi poslal odkaz bo sám bych po tom nepátral! Sám nehlasuju pro žádný nález a ani sem nechtěl v soutěži být, ale to neznamená ,že bych to nějak hanil nebo znevažoval! Naopak jsem soutěživej jak hrom ať už ve sportu nebo u šachovnice. Co se ale týká soutěže konkrétně téhle a zkouknul jsem všechny příspěvky a komentáře k nim tak mám ve svém nitru duše pořád stejné jasno!!! Všechny jsou jedinečné a historicky významné v různé časové ose, u každého nálezu byl člověk osoba který to našel ať už cíleně nebo náhodně ,ale byl venku na čerstvém vzduchu v přírodě a užíval si relax při bádání to je podle mě vítězství každého znás .vážit si toho co můžem dělal a i řádně ze vším všudy.
Nemůžu dát hlas jednomu z nálezů
Dávám hlas všem. Všem borcům co to dělají pro vyšší priority ne pro soutěž.
Děkuju všem za přízeň k laténské sponě a zároveň všem gratuluju k jedinečným a překrásným nálezům
Gumalee tobě obzvláště děkuju, a ze všeho nejvíc děkuju panu z největším P na dobu laténskou .panu Jiří Waldhauseru za jeho odborný výklad ke sponě a myslím že i já navzdory vašemu vysokému věku a zdravotním potížím jsem oživil kousek vaší badatelské duše, a těším se na brzkou publikaci.

Borci všem přeju především zdraví,klid,rozum a otevřenost k našim prioritám pokut si je uvědomujeme. A po výbuchu této aktuální našponované celosvětové sopky hlavně lepší zítřky s vyhlídkou na pravost významu slova SVOBODA

Koubelec- Krásně si to napsal 👍😊

Spona je prostě nejvíc!!!

Pro pana grófa. To mě mrzí že i přes vysokou nominaci jste se nedostal do užšího výběru určitě bych teď dával hlas malovanému knoflíku.

Kamaráde Blondi buď pozdraven
Kdybych já měl tu sílu hlasovat 🤷 ale nemám.
ostruha pana zakuje ta je dáma👌
Přemýšlím že přihodím pár Jihočeských slečen :-D

Ještě jsem se úplně nerozhodnul, pro koho hlasovat, ale nejspíš dám hlas také té Koubelecově sponě. Ta je prostě nádherná, luxusní!

Kacuro děkuju k vyjádření tvých pocitů ke sponě, víc není potřeba borče👍 přeju ti mnoho nových kulatých ke studii. Skvělá práce kterou odvádíš pane

Ano ta ostruha je taky famózní a ten stav to je taky paráda.
Ale přesto ta tvá spona je mě bližší ty víš proč.
A navíc by se dalo říct že jsem byl tak říkajíc online když po pár tisících letech se znovu dostala na denní světlo aby potěšila nejedno oko.
Nicméně je to soutěž a rozhodne vox populi a tak to asi má být. Někdo má rád holky jiný vdolky.Jak se říká.

Áno kamaráde tvé oko ji spatřilo jako první tedy hned po mém :-D děkuju a já ty vdolky

Koubelec: díky za podporu 👍 Zrovna se teď znovu trápím už asi pátý víkend v řadě s jednou studií o bílých penízech VJ ...

Kacuro vím něco jsem vyrozuměl u depotu V17
Bylo by to moc jednoduché bez oných strastí a překážek .
Mnó pět týdnů či pět let vytrvalost Recep jest :-D

No, ale než jsem začal psát, tak tomu předcházelo celkem asi 12 let studia těchto drobných mincí :-D :-D :-D

Nevím, co myslíš tím depotem V17?

U mě vede spona, je ultimátní. Depot (86) je fajn, ale není to z mýho pohledu na první místo. No a stěhováci ... :) nemám slov :-D .

Tak „stěhovavý“ depot se nám konečně s náskokem ujal vedení. Tak je to správné, tak to má být.
Kdyby tak nádherný a unikátní nález nevyhrál soutěž, bylo by něco v nepořádku.

příteli badateli, vážený kolego Namore,
co myslíš tím "nepořádkem"??, v jediném nepořádku je, že vypadá, že depot vyhraje, no, na omluvu tohoto nestandardu zdejšího musím zmínit, že to zřejmě dělá to zlato, bo tu málokdy vyhraje náááádherný a unikátní nález, takže dlouhodobě tu zavedený nastolený výherní pořádek tento nález zjevně narušuje!!!
- naproti tomu harmonický pořádek jest, když tu kdejakej krejcar o deset hlasů suveréně převálcuje zeleň, nebo kovaný věci a další jedinečné atraktivnosti nespočetné
- takže tu se schyluje k velkému nepořádku, nebojím se použít to slovo - bordelu!!! !!! :-D

Ale pane vážený kolego, klid vaší badatelské duši.
V závěru tohoto týdne oslavíme již čtvrtou adventní neděli, jenž zlatou je nazývaná a vánoční svátky máme za vraty.

Jářku..., nač se pouštět do tak silných témat jistě v jiném čase k diskusi vhodné ;-)

příteli, vánoční atmosférou nasátý, realitě vzdálený, zasněně usmívající a klidně plující na obláčku z vůně jehličí a vánočního cukroví, celoroční prach a pavučiny se uklízí právě v těchto dnech klidného shonu, o vánocích......

Mám opravdu dnes takovou pěknou, vánoční náladu.
Právě jsem se naládoval buřtgulášem, v kotli praská dřevo starých sosen a já s přiblblým svátečním výrazem ve tváři popíjím ráznou desítku s chutí tří druhů moravského chmele.

Dneska z toho nic nebude, hluboce se omlouvám.

kolego Namore, nehaž poleno do pece, čiže flintu do žita!!
- ále jó, užívej si tu pohodu, člověk by to měl mít krásný každej den, nejen v tuto dobu ;-)
- dobrá tedy, tak zítra, budu se těšit :-D

Ty jsi ale pokušitel :-)

MarkyMark: nějak ti to nesedí, jsem primárně válkař a hlas jsem dal 1. Pokud by tam nebyla tak 8. ;-) .

MarkyMark: to nejsem, ale ty jsi tady začal o tom komu se co bude líbit, ty zevšeobecnění. Já to myslel ze srandy, tak se hned netoč.

paráda , za mě ostruha - krásný želízko ;-)

Miluju železnej středověk a ta ostruha je pro mne top. Donutila mne na chvilku vylezt z ústraní. Stěhováci jsou pecka ty urcite vyhrajou. Hezký kousky se tu sešly.

...tak krásný nálezy se za listopad sešly...gratuluji všem je to nádhera...a lidé držte při sobě v této kritické době opak nahrává nepříteli... ;-)

Děkuji všem kteří mě podpořili. Krásný Nový Rok :-)

Vzhledem k tomu že už nadále asi nebudu schopen, přeji již teď také všem hodně štěstí a zdraví do Nového roku a samozřejmě moc děkuji za podporu, detektor půjde jako dar do muzea na podporu výzkumu, samozřejmě za předpokladu že ho vyhrajeme. Ať to pípa :-)

Dopadlo to, jak to dopadnout mělo. Hlas lidu - hlas boží.
Gratuluji všem k úžasným nálezům, zvláště pak výherci. Nalezený zlatý depot je vážně velká nádhera.

Také se připojuji ke gratulaci vítězům. Vše po právu a jak to má být :-). Těší mne třetí pozice mého favorita - spony - také velká gratulace. A všem hodně zdraví, štěstí a úžasných nálezů do nového roku...

Děkuji všem co hlasovali a vítěze jako vždy poprosím o zaslání adresy a telefoního čísla na info@lovecpokladu.cz

Do emailu uveďte název příspěvku a Váš nick na LP :)

Gratuluji vítězům. A přeji jim další krásné nálezy. :-)

Díky všem za hlasy,blahopřeju klukům k zaslouženýmu vítězství. ;-)

Také děkuji všem za hlasy ;-)

A vítězům gratuluji k vítězství ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru