Otázka Velkomoravského Weligradu

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Blížící se výročí příchodu soluňských bratří vyvolává zvýšený zájem o místech jejich působení. Dovoluji si upozornit na místo, které může skrývat Weligrad Mojmírovců, jeho pohřebiště i katedrální chrám Velké Moravy. Nejdříve si dovolím vyjádřit pochybnosti o závěrech některých archeologů, kteří soudí, že objevili ústředí Velké Moravy ve Starém Městě u Uh. Hradiště, nebo v Mikulčicích.

Bagatelizují informace o neshodě nálezů obou těchto míst s písemnými památkami. Např. D. Třeštík, který soudil, „stavitelé šidili maltu a vykopávali to co vykopat chtěli.“ L.E. Havlík to napsal jasněji. „Popularizace nálezů archeologických vede k hypotézám, které mají blíže k novým legendám, než historické pravdě o Velké Moravě......

PDF stáhnete poklepáním na obrázek

Hledání Velegradu nejenom o hledání s detektory kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Velmi zajímavé a poučné..

Velice zajímavý článek, jen mám obavy, že se důkazy (nálezy) ztratí, popř zničí dříve, než nastoupí odborníci. :,-(

Co sa tyka velkej Moravy ide o (pre nas Slovanov) posledny svetly kus nasej historie.Predtym ako bola zapadom totalne znicena a vymazana.Bohuzial toto rozvijat a skumat nie je v zaujme zapadnych vykladacov dejin.Nepotrebuju narody so silnou historiou,to sa im nehodi do kramu.Preto take tapanie a pokial mozno ziadny vyskum,ci nevazovanie,bagatelizovanie nalezov a teorii,ktore im nazapadaju do scenara.Pripadne sa to pripise keltom,alebo kvadom.S tym mozno suvisi aj zakaz hladania a legislativa v podmanenych krajinach,aby nahodou nieco neprasklo.(Reciprocne z tych istych dovodov aj v domacich krajinach.)
Kontrolna otazka:
Preco bola starosloviencina uznana za treti liturgicky jazky?.(Preco nie germancina,ani anglictina)
Odpoved:
Lebo Slovania ako poloopice v siestom storoci zliezli zo stromov a za tristo rokov stvorili jazyk,z ktoreho Solunski bratia museli vypustit pat hlasok,lebo nemali vo svojom jazyku a abecede adekvatne nahrady.
Jazyk vypoveda o historii a zmyslani naroda.Preto ma Slovencina (obdobne cestina) len nejakych 100 tisic slov a hravo ju zvladne kazdy anglosas a german.
Povrava sa,ze Hitler pred koncom vojny na podporu germanstva povolal archeologicke spicky na vyskum v okoli "starobyleho" Berlina.Naslo sa 5 sidlisk 2 germanskeho a pod nimi 3 slovanskeho typu...
Mame okurkovu sezonu a tento prispevok netreba brat vazne.Bol to len vtip.Prijemny zvysok leta.

Velmi zajímavé počteníčko, o této době víme velmi málo a přitom to není zas tak dávno...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru