Podíval se na YouTube a vykopal poklad

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

S hledáním s detektorem kovu začal, dá se říci nyní a už našel ohromující poklad. A to pětapadesát starověkých římských mincí pocházejících také území Turecka, Řecka, Německa a Francie. Jak hledat s detektorem se naučil pomocí videa na populárním serveru YouTube. Poklad našel poblíž St. Albans v Hertfordshire. Bylo to jeho hledání lov s detektorem kovu!

Odborníci odhadli cenu pokladu na sto tisíc dolarů. Peníze si rovnoměrným dílem jako obvykle rozdělí nálezce a majitel pozemku, kde hledač poklad našel. Šťastným mužem je Wesley Carrington, který v jednom z místních plátků vtipkoval, že už zažil vrchol svojí hledačské kariéry. Za svůj detektor kovu zaplatil 135 liber.
Podle odborníků jsou mince 1600 let staré a vesměs se jedná o solidi. „Pustil jsem si video o hledání, vzal detektor a šel jsem na pole. Po dvaceti minutách začala mašina neuvěřitelně pípat a já našel poklad. Musím se tomu hrozně smát,“ podělil se svými pocity šťastný nálezce. První vykopl ze země zlatou minci s nějakým Římanem. „Věděl jsem, o co se jedná, ale nemohl jsem si vzpomenout a uvědomit si, jaký má mince význam,“ uvedl Carrington. Na mincích jsou vyobrazení císaři z pozdní doby římské jako Gratian nebo Honorius. Gratian vládl jako nejvyšší vůdce Říma mezi 375 a 383AD. Honorius se stal císařem, když mu bylo pouhých deset let a vládl od 384 do 423AD.

Nálezy detektorem kovů

Nálezy detektorem kovů

Stejný případ před třemi lety

Na Lovci pokladu jsme o případu, kdy šel chlapík poprvé hledat a našel poklad, už informovali. Stalo se to před třemi lety, kdy Nick Davies našel během svého prvního hledačského odpoledne deset tisíc stříbrných a bronzových mincí.  A to na poli blízko Srewsbury. Mince se nacházely v hliněném hrnci, který vážil přes třicet kilogramů. Jsou přes 1700 let staré a podle odborníků patřili jednomu z rolníků, který je dostal za sklizeň.  Více v článku První hledání a deset tisíc mincí.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

už vim kde se stala chyba u mě-nepodíval jsem se na youtube...:D

no aspoň jeden by som bral :-D zlatý ríman hotovej poklad to by bol kop roka.

keksos1 spíš kop života
:-)

ja byl hledat poprvy vcera a nasel sem "jen" rissky pfennick

:,-(

Najsť aspoň jednu tak asi ma trafí šľak :-P

Hledat nebyl furt jsem na youtube a studuju to pak po večerech dlouho do noci čtu a študuji veškeré knihy rovněž si vypisuji mapku kde se něco našlo a kde je hovn... pak grafem sleduji a počitám jsem přesvědčen až půjdu poprvé hledat najdu železný žejdlík plný zlatých dukátů. ...ale zatím jen studuji abych mohl najít ....

To ma nekdo stesti :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru