Podzimní spolupráce

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Odevzdané archeologické nálezy na LP

Nazdar pacienti,

po dlouhé době se opět hlásím z předuralí. Tentokrát vás nešokuji neskutečnými nálezy jako v minulých příspěvcích, páčto by jste se z toho nevzpamatovali. Ani já se z nich nejsem schopnej vzpamatovat. Prostě nálezy co nikdo nikdy neviděl. Takže chci jen tak stručně poreferovat o tom co kdy kde co kdo viděl (ty kjávo to je zájmen..skoro jako kriminalistické desatero).
Mnohokráte je zde řešena otázka jestli má vrtání žížal vliv na rotaci země a globální oteplování a jestli spolupráce s archeology nese ovoce..respektive zeleninu. odpověď zní..ano.

Sice se vám neplní krabice od bot značky Asidas a Puna nicneříkajícími nálezy, ale zato se (aspoň mě a pár dalším), plní jistý dětský (chlapecký, mužský) sen o hledání pokladů. // mé pubertální a současné sny nebudu raději prezentovat//.
Když se k tomu nakonec přidá super parta chlapů završená šíleným a nadšeným archeologem...je to vše hnáno do úplně jiných rovin.
jak už to tak pochopitelně bývá, vyráží se na společné akce většinou na místa, která už jsou pravidelně dlouhá léta plundrována egomasturbátory, kteří potřebují mít v každém šuplíku nějakou tu zeleninu, nezávisle na čemkoliv. O to je pak větší radost, když se povede při společné ( a nejen společné) akci najít nějaký artefakt, který se váže k určitému místu a historickému datování. :) Pravda, většinou jsou to jen zlomky, které nemají pro jiné "tusprávnoucenu", ale pro historiky a archeology ano. A pro nás/mě(nebo mně...sakra, to já nikdy nevím), má každý nalez obrovský náboj a mám pak radost.
O to víc si cení důvěry a spolupráce s oficiálními institucemi a spoluúčast na akcích. Pravda, šuplíky nemám plný zeleniny (nepočítám ředkvičky a mrkef v lednici), ale mám radost, že maj radost a že mám radost já. :)
V průběhu září a října byly podniknuty společné oficiální výpravy na nějaká ta místečka, kde se nacházely keltské a germánské vesnice, stejně jako na starou zaniklou tvrz. Nene..milé děti, nečekejte nový trojský poklad...jen hromady bezcených střepů :), zlomky srpů, občas nějakou sponu, dva bronzové nožíky, hromady slitk, zlomek sekerky, prostě věci co "maraudery" nelákají :).
Na tvrzi a v okolí se pak podařilo najít mezi kily starých hřebů také kušovky, podkovy, kování, středověké srpy a pár dalších železných artefaktíků, které nemají historickou ani peněžní hodnotu, ale zato mají obrovskou vypovídající hodnotu :). A o tom to je :)

Konec keců (chtěl jsem jen zaplnit ten prostor, kterej tu je :) ). Přeposlat pár fotek a vůbec se grafomansky vyblít. :) On možná Kulda pošle pár dalších fotek. Hlavně svých nálezů :).
(vážně nečekejte poklady :)
Merlin

***ps: některý fotky nemám, donutili mě tahat foťák a gps až pod nátlakem a hrozbou fyzickou likvidací

 

Výprava
Výprava
Bronzový závěsek (opasek?)
Bronzový závěsek (opasek?)
Zlomek srpu
Zlomek srpu
První kušovka
První kušovka
Druhá
Druhá
Třetí se srpíkem
Třetí se srpíkem
čtvrtá.....(nakonec jich bylo šest/nožík/dva srpy/čepel meče??????/....
čtvrtá.....(nakonec jich bylo šest/nožík/dva srpy/čepel meče??????/....

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

super článeček kámo, nenapsal bych to lépe :-D výlety byly parádní a genius loci potvrdí každý kdo s námi byl :-) jo...a konečně jsi začal nosit fotografův přístroj!! :-D fotky z terénu jsou stejně nejlepší ;-) jen mě štve že kušovky se mi vyhýbají, ale asi to přežiju. Fragment nože a prsten z naší akce je na lovcích historie :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru