Ranně Keltský Stonehenge objeven v Black Forestu

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Objev byl proveden výzkumníky z Römisch-GermanischesPress Zentralmuseum z Mainz v Německu, když chtěli zhodnotit starší plány vykopávek. Pořadí pohřbívání kolem středové královské hrobky přesně odpovídá seskupením hvězd na obloze Severní polokoule.

Ranně keltský kalendář


Zatímco Stonehenge byl orientován na slunce, více než 100 m široká pohřební mohyla Magdalenenberg byla zaměřena k měsíci. Stavitelé nasměrovali dlouhé řady dřevěných sloupků z mohyly tak, aby směřovali na Lunární cykly. Tyto Lunární cykly se opakují každých 18,6 let a byly základními pilíři Keltského kalendáře.
Poloha hrobů v Magdelenebergu představují seskupení hvězd, která jsou vidět v období mezi zimním a letním slunovratem. Za pomoci speciálních počítačových programů, Dr. Allard Mees, výzkumník z Römisch-Germanischen Zentralmuseum, byl schopen rekonstruovat pozici hvězdných seskupení v ranném Keltském období a následně přejít do těch, která jsou viditelná v období letního slunovratu. Tento archeo-astronomický výzkum pramení z období letního slunovratu r. 618 př. n. l., což vytváří nejrannější a nejkompletnější ukázku Keltského kalendáře, který je zaměřen na měsíc. 

Julius Caesar své válečné komentáře o měsíci založil na kalendáři Keltské kultury. Po jeho dobytí Gálie a zničení Galské kultury, upadly tyto kalendáře v Evropě do zapomnění. S příchodem Římanů byl přijat jejich kalendář, který byl zaměřen na slunce. Konečný rozměr ztraceného Keltského kalendářního systému nyní opět vyplouvá na povrch díky monumentální mohyle Magdalenenberg.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Výborný článek,to mě zajímá super čtení :-)

Pokud to půjde, ještě text doplním. Víc informací ale nyní nemám ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru