Šli venčit psa a našli 1427 zlatých mincí

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Pokud byste byli pirát Černý Bart, který přepadl osmadvacet dostavníku v severní Kalifornii, a chytli ho pouze jednou, schovávali byste zlaté mince do plechovek a pohřbili je vedle dubu, abyste na ně nezapomněli. Nebo možná kdybyste byli umučený bandita Joaquin Murrieta, jehož gang zabil více než čtyřicet lidí, ukryli byste si lup do hlubokých děr na západním svahu hory Diablo.  A asi vůbec nejlepší je nekrást a podobnou skrýš potom najít…
Podařilo se to dvojici Američanů, když venčili psa. V severní Kalifornii našli šest zrezavělých plechovek, které obsahovaly přesně 1427 zlatých mincí. Pochází z období mezi léty 1847 až 1894. Odborníci odhadli hodnotu tohoto pokladu na 10 milionů dolarů. Nález byl zcela náhodný. Dvojice šla venčit psa a na svém pozemku uviděla kus zrezavělého železa, jak trčí ze země. Chtěli ho vytáhnout. Mysleli si, že je to jen nějaká bezvýznamná plechovka a ona byla ve skutečnosti plná zlatých mincí.

Severní Kalifornie ukrývá další poklady

Historici a archeologové už předpovídají poprask. Domnívají se, že severní Kalifornii nyní ovládne zlatá horečka. Hledači s detektory kovu budou bádat po pokladech. Jejich hlavním cílem pravděpodobně budou lokality, kde se v devatenáctém století těžilo. Tenkrát řádili zloději, kteří vykrádali banky a peníze si schovávali do různých úkrytů. Právě v tomto období 1861-1864 byla ve Spojených státech amerických občanská válka a neuznávali bankovky jako platidlo, jedinou měnou byly zlaté mince.

U banditů jakým byl Černý Bart je velice nepravděpodobné, že by si schovávali lup doma pod postelí. Vymýšleli různé skrýše, ale venku. Ukradené mince a předměty ukrývali v dutinách stromů, pískovcových kráterů nebo pod balvany. Místo si označovali zvláštní značkou. Jednou zloděj dokonce pohřbil mince v pytli, který dal do rakve, kterou zakopal na vojenském hřbitově.


 
Na mnoha místech USA je však zakázáno používat detektory kovu k hledání pokladů a jejich následné kopání. Zákaz platí například pro státní a federální parky a samozřejmě také archeologická naleziště. Tam kde je hledání dovolené se doporučuje prozkoumat oblast v mapách. Pomoci k nalezení pokladu prý mohou i staré fotografie těžebních oblastí. Jsou na nich často vidět hlušiny podél řek, kdy by mohly být ukryté zlaté mince. Nejlepším obdobím pro hledání je léto, kdy klesne hladina řek a mnoho starých důlních táborů se zpřístupní.
Foto: www.sfgate.com, www.komonews.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak to by mě asi položilo,pěkný ;-)

Moc pěkny :-D

Nádhera :-) Můj sen něco podobnýho najít :-)

Dnes jsem se dozvěděl kde přesně byl nalezen v Modřanech ten poklad.Na staré vinici tak že tím prý padá teorie o židovském pokladu

Já si přečet první tři slova z nadpisu, kouknul na fotku s hrncem a uviděl v něm guláš.
Asi moc hulim ... :-)

Já si přečet první tři slova z nadpisu, kouknul na fotku s hrncem a uviděl v něm guláš.
Asi moc hulim ... :-)

Já davám palec dolu stejný článek jsem četl už před měsícem ......ale na druhou stranu opakovaní je matka moudrosti...

Sakra to najít,ten mejdan by trval 10měsíců,jak ta starých časů :-D

super ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru