Šperk jako malá urna

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Neobvyklý šperk objevil na Floridě hledač detektorem kovu. Na první pohled jde o nijak zvláštní přívěšek na řetízku. Po bližším zkoumání ale Shawn Rauch zjistil, že uvnitř šperku se nachází lidský popel. Našel malou urnu, kterou od začátku plánoval předat původnímu majiteli.

Šperk našel na procházce s detektorem kovu po Siesta Beach na Floridě. Rauch není žádný nováček, je dokonce členem místního klubu hledačů. Procházel nejenom pláž, ale hledal i pod vodou. Právě tam malou urnu našel. Když už byl skoro po bradu ve vodě. „Hledal jsem fakt dlouho. Několik hodin. Když se blížil západ slunce, byl jsem připravený vzdát to. A najednou můj detektor vyslal signál a ejhle, našel jsem šperk,“ zavzpomínal Rauch.

Aby šperk vytáhl z vody, musel se potopit. „Hned na břehu jsem si ho začal prohlížet. Po chvíli mně bylo jasné, že jde o malou runu. Nic takového jsem do té doby v ruce nedržel, docela mě to šokovalo. Na šperku je totiž napsáno – maminka. Takže jde o velmi osobní věc,“ řekl ještě hledač.

Na hledání takových ztracených předmětů má Rauch talent. Za posledních šest let jich našel na tři desítky. Skoro vždy se snaží najít původního majitele a v případě malé urny udělal totéž. Tentokrát však byl připravený udělat skutečně maximum, aby našel majitele šperku. Sám by byl rád, kdyby se mu takový ztracený předmět vrátil. „Je to zatím nej předmět, který jsem chtěl vrátit majiteli. Dovedete si představit, jak mu je? Někde se nachází kousek jeho mámy a neví kde. Možná je nenávratně pryč… Proto jsem udělal vše, abych majitele šperku vypátral,“ povyprávěl Rauch.

Rozhodl se jít cestou sociálních sítích. Na Facebooku zveřejnil fotku s příspěvkem, ve kterém prosí o pomoc. Kdo šperk pozná, má se hledači ozvat. Za necelých 24 hodin sdílelo tento příspěvek dva tisíce lidí. A podařilo se. Hledači se ozvala Brianna McCollum, které 2. ledna někdo na Floridě ukradl tašku s podobným náhrdelníkem.

„Oslavovali jsme na pláži s přáteli příchod nového roku. Sedla jsem si, položila tašku vedle vedle sebe a najednou byla pryč i s náhrdelníkem.  Hrozně jsem se vyděsila a pomyslela si jen: Bože můj, náhrdelník je pryč. Nenapadlo mě, že se může něco takového stát, byla jsem mezi přáteli,“ zavzpomínala žena.

Náhrdelník dostala od babičky, aby do něho mohla dát popel maminky, která zemřela před dvěma lety. „Je to nejvzácnější věc, která mně ji připomíná. Denně náhrdelník nosím,“ přiznala majitelka šperku.

Nedávno zase jiný hledač našel na Laguna Beach foťák s fotografiemi ze svatby. I v tomto případě se podařilo najít majitele, a sice novomanžele Powellovi. Zachránilo se zhruba 700 fotek ze svatební párty. Stejně jako v případě malé urny se podařilo najít majitele pomocí sociálních sítí.

Zdroj: www.ktvu.com, www.theepochtimes.com

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

wow

Příběh hezkej ale ten šperk je hnus , přijde mi to dost morbidní o:-) :-D

Uff, dost bych váhal s vrácením. Mohlo to tam být úmyslně pohozeno.. No což, trefil se a vrátil to tam, kam to patří. Super příběh ;)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru