Trocha očima

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Odevzdané archeologické nálezy na LP

V místě kde bydlím osídlili lidé už v bobě lovců mamutů a tak při potulkách po polích můžete najít i štípanou industrii.Střepů co krok to nález od moravské malované až po cibulák =)) úštěpy a jadérka moravskokrumlovského typu kam se kouknete.Prý se u nás v neolitu konaly festivaly práce.Probíhají zde výzkumy údajně nejstarších rohovcových dolů ve střední Evropě.Měla jsem tu čest prohlédnou si je s doc.M.Olivou.Kdo chce vědět víc zadejte si Tajemství krumlovského lesa.

Zatím se kdo chce koukněte na pár kousků štípané.

Retušované rohovce
Retušované rohovce
Střepy
Střepy
Další můj koníček polodrahokamy
Další můj koníček polodrahokamy

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Vím o čem mluvíš, taky mám tyhle štípané artefakty v oblibě. Vycházky s doc.Olivou jsem se účastnil, je to fajn člověk. Hlavně o něm znám spoustu historek :)
Někdy taky třeba přihodím pár fotek nálezů z neolitu, ale nechci to tu zahltit :-D Letos tu budeme provádět nějaké záchranné výzkumy, tak si toho užiju vrchovatě.

Moc hezké rohovce. Také jsem se zůčastnil vycházky s doc. Olivou štípané industrie do jelení obory,místní znají . Zároveň bych chtěl pozdravit autorku článku dadla jsme kolegové snad se jednou potkáme na poli nebo louce, troubení podzim za kolejemi .

Jsou krasny, ja mam surovy diamat. Holka jich videla hodne tak jeden vzala, pry se leskly na poly z hliny. Nojo tak musim pockat na vhodne podestikove pocasi a pujdu hledat :-D ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru