V Indii byl nalezen poklad vzácných stříbrných a zlatých mincí. Ale poté opět zmizel...

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Nález mincí Minulý pátek byl v obci Hardauta v Chhatarpurské oblasti objeven poklad stříbrných a údajně také zlatých mincí, který se ale „záhadně“ během několik hodin rozplynul vniveč. Mince, které měly být nalezené při silničních pracích u obce Hardauta buď rozebrali vesničané, anebo policisté. Případně si každý odnesl „něco“. Vznikla tak zcela absurdní situace, kdy se vesničané a policie vzájemně obviňují z krádeže vzácných mincí...

Místní traktorista Jitendra Lodhi, který měl poklad při práci odhalit, se údajně ihned po nálezu snažil pobrat co nejvíce mincí a okamžitě zmizel. Mezitím, co byl nález ohlášen policii a oblastním archeologům, vesničané rozebrali další část depotu a po příjezdu mužů zákona (dle tvrzení místních) skončil zbytek na policejní služebně.

Nálezy mincí i bez detektoru kovů

Během soboty byla nalezena a z pokladu zachráněna pouze jediná stříbrná mince. Podle všech indicií spadá do Mughalské éry z období dynastie Gond; v této době byla oblast významným obchodním centrem. Údajný počet mincí se pohybuje mezi 300 a 400 a kromě stříbrných měly být v hliněné nádobě i mince zlaté.

Archeologové se na místo dostali v neděli a okamžitě započali se záchrannými pracemi. Ale zřejmě pozdě... Po opětovném překopání vytěžené zeminy nalezli jen jedinou minci. Z celého pokladu tak dosud zbyly pouhé dva kusy. Spolu s archeology se na místo vypravila také oblastní zástupkyně a politička Rekha Yadav, která informace předala novinářům. Mimo jiné oznámila, že: "Podezřelý traktorista Lodhi uprchl s cennými a starými mincemi". A pokračovala: „Zatímco vesničané tvrdí, že mince byly zabezpečeny policií, nikdo z nich není schopen identifikovat kteréhokoli ze zasahujících policistů“. Následně dodala, že policejní šetření k této otázce stále probíhá.

Jeden z vesničanů, kteří bydlí v blízkosti nálezu, tvrdí, že ve výkopu spatřil hliněnou nádobu, která obsahovala stovky tříbrných a zlatých mincí. Uvedl, že řidič traktoru Jitendra Lodhi sebral největší část pokladu, přičemž někteří další vesničané také části pokladu rozebrali. Nicméně také řekl, že některý z policistů také část mincí odvezl na policejní stanici a současně místní varoval, aby se nesnažili kteréhokoli policistu identifikovat.

Nezbývá, než v zájmu archeologů a místních úřadů doufat v zázrak, že se spolu s traktoristou Lodhim poklad najde i napodruhé. Případně mezi vesničany a na místní policejní stanici napotřetí a napočtvrté...

Video: http://news.webmarked.net/treasure-unearthed-in-chhatarpur-village-goes-missing/

Zdroje: hindustantimes.com, onenewspage.com, news.webmarked.net

Zdraví GM4PRO - Roman

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jitendra Lodhi je ve vatě. :-D A nebo po smrti. :,-(

Jitendra Lodhi : použitý detektor =bagr :-D Tak přemýšlím, že koupím JCB a v neděli vyrazím do lesa bez detíku :-)

Zadna skoda, stejne nejsou moc hezky, nase agecka jsou krasnejsi:))

Poradil si nekdo s tou hindstinou z videa? :-)

Lidi a fízlové jsou všude stejný,jak jde vo nákou tu zlatku ;-)

A uředník splakal nad ..............no prostě chtěli taky a ono nic a za vše muže bagrista 8-) :-D

Docela mě to pobavilo, zřejmě si takhle bagrista vydělal víc, než aby seděl za bagrem...A policisté a vesničani také nepřišli zkrátka...Inu, původ se nezapře. Kdyby se totéž našlo třeba v Chánově, tak tam nezůstal ani ten bagr... :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru