Ve sklepě objevili milion měděných centů

Kategorie: Nálezy nejenom s detektorem kovů v USA, severní a jižní Americe

Přibližně jeden milion jednocentových mincí objevil John Reyes, když společně s manželkou vyklízel dům v Los Angeles po jejím otci. Poklad byl ukrytý v bankovních pytlech. Reyes mince nabízí prostřednictvím prodejní aplikace za 25 tisíc dolarů, což je zhruba trojnásobek nominální hodnoty.

Reyes, který je realitním makléřem, našel nejprve ve sklepě ruličku s mincemi. Vyklízení nemovitosti nebylo vůbec snadné, protože jeho tchán Fritz žil v domě společně s bratrem, který se teprve před časem odstěhoval, oba ale byli podle všeho spořiví a neradi se zbavovali věcí. A tak bylo v domě plno starých „krámů“.

Do domu se Reyes s manželkou a jejími dvěma sourozenci vracel asi rok, než se podařilo vše vyklidit. Nacházely se tam věci za poslední půlstoletí. Pytle plné mincí se ležely ve sklepě v úzkém prostoru. Právě sklepu se všichni dlouho vyhýbali. Nechali si až jako poslední prostor v domě, který bylo potřeba vyklidit.

Sklep byl plný pavučin a prachu. Dostat se tam navíc šlo pouze přes vratké schody, po kterých se samozřejmě nikomu dolů nechtělo. Pytle byly ukryté pod velkým srolovaným těžkým kobercem. „Přijde mně, že ho tam tchán dal schválně, aby někdo mince jen tak lehce nenašel,“ myslí si Reyes (41).

Fritz začal měděné mince hromadit po roce 1982, když prudce vzrostly ceny mědi. Americká mincovna na to zareagovala tak, že změnila výrobu centů. Do té doby se vyráběly v poměru 95 procent mědi a zbytek zinek. Po roce 1982 už byly převážně ze zinku.

Ze začátku byl nález mincí spíše „Danajským darem“. Nevěděli, co s měděnými mincemi dělat. Reyes kontaktoval nejbližší pobočku Wells Fargo Bank. Mince ale odmítli uskladnit, protože prý nemají v trezoru dostatek místa. Reyes se proto obrátil na pobočku poblíž domova v Ontariu v Kalifornii. Nejprve se mu vysmáli, když ale zjistili, o kolik mincí vlastně jde, přešel je smích.

„Moc dobře si na to pamatuju. Hleděli na mě s otevřenou pusou a nechtěli věřit, že jsme ve sklepě našli milion měděných mincí,“ pousmál se Reyes.

Vážením zjistili, že mincí je něco kolem jednoho milionu. Rodina musela pytle naložit do dvou vozů. Do trezoru jich nakonec odmítly uskladnit všechny oslovené banky. Tvrdí, že prostě nemají dost místa v trezoru. Reyes s rodinou se rozhodl, že mince prodá přes prodejní aplikaci. A to za 25 tisíc dolarů. Sbírka přitom může obsahovat vzácné mince, nikdo ji podrobně neprozkoumal.

Zdroje: www.washingtonpost.com, www.insider.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Počítat a hledat ty vzácné bych nechtěl... 😁

Naložit je do letadla a vysypat přes opida . :-D

Kdyby chtěl někdo kontrolovat každou mincí a měl by ji v ruce cca 10 vteřin, tak by mu to trvalo asi 115 dní, bez přestávky 🤭😁

:-O :-D :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru