Z oceánu vylovili zlatý poklad

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Životní úlovek se podařil rodině ze Sanford (Florida). Roky se věnují hledání pokladů. V září objevili u pobřeží Fort Pierce pořádný balík zlata. Zlatý řetěz a mince se nacházely v oceánu. Hodnota nálezu se podle odborníků pohybuje přibližně okolo tří set tisíc amerických dolarů. Rodina Schmittových asi pořádně zbohatne. „Zatím mně připadá, že spím a zdá se mně krásný sen,“ popsal svoje pocity po objevení pokladu Rick Schmitt. Zlato se nacházelo jen patnáct metrů pod hladinou. Schmittovi ho vylovili společně s kamarádem Dale Zeakem, který je potápěč.

Nálezy detektory kovů

Poklad se skládá ze zlatého řetězu vážícího přes asi jeden a půl kilogramu, pěti zlatých mincí a zlatého prstenu. Z objevu je nadšený také Brent Brisben, který je spoluzakladatelem společnosti 1715 Fleet - Queens Jewels LLC věnující se hledání pokladů pod vodou. „Nalezené artefakty pochází ještě z období před občanskou válkou. Odhaduji, že to mohlo být kolem 150 let před tímto důležitým historickým milníkem. Schmittovi museli mít úžasný pocit, moc jim gratuluji,“ nechal se slyšet Brisben, který narazil na zlato letos v létě. Objevil jednapadesát zlatých mincí v hodnotě čtvrt milionu dolarů. Budou vystavené v muzeích. 

Nálezy detektory kovů

Schmittovi s 1715 Fleet - Queens Jewels spolupracují. Také hledají artefakty, které z flotily španělských lodí, která se téměř celá potopila 30. července 1715. Tenkrát řádil na moři hurikán. Potopilo se jedenáct z dvanácti lodí a zemřelo přes tisíc lidí. Hromady stříbrných a zlatých artefaktů jsou od té doby rozseté na dně oceánu. Hledači pokladů a historici se domnívají, že pod vodou se nachází miliony dolarů ve stříbře a zlatě. Kvůli katastrově pojmenovali zdejší pobřeží jako Florida's Treasure Coast.

Nálezy detektormy kovů

Pětašedesátiletý Rick Schmitt poprvé vyrazil na lov ještě jako teenager v roce 1964. Od té doby se vydal na stovky hledačských výletů po moři. Podnikat v záchraně artefaktů začal se svojí rodinou v roce 1999. O tři roky jeho syn Eric ještě jako student střední školy našel pod vodou stříbrný podnos pocházející z Mexika. Jeho hodnotu určili odborníci na pětadvacet tisíc dolarů. Nejchudší byl zatím pro rodinu Schmittových minulý rok, kdy našli pouze jednu vzácnou minci. V životě však mají stále větší prioritu než lovení artefaktů. „Největším pokladem je pro nás rodina,“ uzavřela Rickova manželka Lisa Smittová.

Nálezy detektor kovu

Nálezy detektory kovu

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Taková událost a fotky na totální h...o! Nepochopím, proč tohle vůbec otisknou! To ve slavných U.S.A. nemají ani na pořádnej foťák? Dělají všude machry a kde nic, tu nic!

No, tak třeba si za ty prachy už koupí kvalitní foťák, pokud to všechno neutratí za chlast a prositutky :)

to Crusader: Schmittovi s 1715 Fleet - Queens Jewels spolupracují. Také hledají artefakty, které z flotily španělských lodí, která se téměř celá potopila 30. července 1715. Tenkrát řádil na moři hurikán. Potopilo se jedenáct z dvanácti lodí a zemřelo přes tisíc lidí. Hromady stříbrných a zlatých artefaktů jsou od té doby rozseté na dně oceánu. Hledači pokladů a historici se domnívají, že pod vodou se nachází miliony dolarů ve stříbře a zlatě. Kvůli katastrově pojmenovali zdejší pobřeží jako Florida's Treasure Coast.

asi napíšu kamošovi z Floridy a pojedu na výlet :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru