Zápisník dobrodruha – Experimentální archeologie

Kategorie: Recenze knih

Jestli jste stejně jako já vyrostli na ABC a máte potomky, pro které tento v pravdě kultovní časopis stále kupujete, asi Vám neřeknu nic nového. Pokud tomu ale tak není a máte doma děti, které byste rádi zvedli od tabletu a PC, rozhodně Vám stojí za to tuhle malou recenzi přečíst.

Stejně jako vše i ABC se mění a tak když listuji v těch současných, nemohu se ubránit nostalgii, že ty z našeho dětství byly lepší :-). Teď ale nechci smutně zamačkávat slzu za vlastním dětstvím, ale představit Vám knížečku ze speciální edice ABC Zápisník Dobrodruha – Experimentální archeologie.

Na 98 stránkách se spolu s dětmi můžete dostat od doby kamenné po slovanskou hlaholici. Vyzkoušet si s dětmi výrobu kamenné sekery, pazourkové vrtačky, nějaké ty oštěpy, keramické sošky nebo uvázat svébský uzel. Knížka je prostě plná archeologie a myslím, že při řadě pokusů zažijete spoustu legrace. Mě navíc vrátila zpět do časů, kdy všechna ABC vypadala takto :-).

Cena je 49 Kč a koupíte ji v každé pořádné trafice. 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Parádní :-O ;-)

To Cobra: u nás je jasno, bude se dělat sekera. Je třeba sehnat kvalitní kus břidlice :). Pokud by sem někdo napsal, kam ji zajet ulovit, byl bych mu zavázaný :)

A nechceš Máro přímo kus Obsidiánu - mám ;-) Ne nalezenej ale je to z přebytků z experimentální archeologie klubu: "Mamuti" ;-) :-)

To cobra: tak to bych byl rád, necháš mi ho u Jindřicha? Koncový výrobek pak z klukama tady vypublikujeme :)

Dle návodu z ABC před "mnoha" lety vyrobena pravěká sekera ...no prostě paráda 8-) 8-)

To Elmara - jj nechám ti to u Pilota ;-)

To Cobra: Super :) a díky moc :)

Taky to kluci mají, zétra dem dělat vrhač oštěpů a po sekerce se taky ptali, za Sovincem je 10 vytěžených jezírek z Břidlicí tak asi půjdem něco pohledat.Díky za info ;-) - přes tu všednost a práci člověk ani nestíhá všechno sledovat. o:-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru