ZELENINKA a co s ní ?

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Odevzdané archeologické nálezy na LP

Jak jsem se k DETEKTOR HUNTINGU vlastně dostal. Hledáním se zabývám jakožto koníčkem cca 5 let. Rozhodnutí padlo při poslechu vyprávění kolegy který pochází z Krkonoš. V podstatě on mne přivedl ke koupi prvního detektoru a vidiny budoucího adrenalinu v podobě ukrutného ?bohatství?. Ovšem jak už to tak bývá ? bohatství se nekonalo a já z hrůzou zjišťoval že naučit se poslouchat tóny chce určitou zkušenost a trpělivost. Nálezy byly, to ano ale většinou to co člověk po sobě potupně zanechává (všelijaký binec a odpadky). Svůj první stříbrňák jsem našel zhruba rok po poměrně trpkých začátcích a musím přiznat že jsem vlastně ani nevěděl že ten prcek je stříbrný a ještě k tomu dost starý nejrůznější WEBy věnované hledání jsem samozřejmě sledoval i dříve předtím než jsem začal sám hledat.

A podle uveřejňovaných fotografií jsem si bláhově myslel že stříbrňák je pořádné koleso. Teprve tehdy jsem si začal uvědomovat že to není o zbohatnutí ale o historii a začal jsem si představovat komu asi patřil,za jakých okolností se tam dostal a jak je to úžasné že po tolika letech v zemi ho právě držím já a čtu letopočet 1648. K tomu pobyt na vzduchu, příroda,vůně jara a zdravý pohyb. Postupem času jsem začal potkávat podobně švihnuté lidičky a tak jsme probíraly úlovky a zároveň vznikalo přátelství. Takto jsem poznal skvělé lidičky jako je : Daja, Jonage, Miky400,Pavouk007. Napadlo nás založit si takové malinkaté společenství s názvem ?Spolek Amatérských Detektorářů Brandýs nad Labem. Založili si vlastní webové stránky a nabídli spolupráci muzeu v Brandýse nad Labem. Vlastně jsme o tom uvažovali již dříve a nutno dodat ? návodem k nabídce spolupráce nás přivedl skvělý program přednášek. Oslovili jsme proto muzeum v Brandýse nad Labem. Po prvním setkání a srdečného přivítání s Mgr. Andreou Němcovou (zástupkyně ředitelky) a předání několika zajímavých předmětů byla první zkušenost s odborníky na světě.

Byly nám přislíbeny možné účasti na přednáškách pořádaných muzeem jenž jsme se zúčastnily a to nám přineslo opět rozšíření obzorů a vědomostí . Máme i zkušenosti s Policií a především pak přímo s pyrotechniky z Milovic. Musím říci že mohu pouze pochválit přístup, jak běžné hlídky PČR tak i samotných specialistů na likvidaci munice. Chlapi jsou opravdu výborní! Závěrem bych chtěl vyjádřit svůj názor na spolupráci s profesionálními archeology. Nebojte se na ně obrátit . Opět má zkušenost s určením a evidencí nalezených žetonů. Nálezy jsme odnesli na evidenci a zjištění původu panu Mgr.Kamilovi Smíškovi . Vše zaevidováno a spokojenost na obou stranách. Nutno dodat že naše sbírka nebyla o tyto exempláře nijak ochuzena po prozkoumání nám byly vráceny. Přikládám několik fotografií a přeji všem ty nejúžasnější nálezy a oboustranně užitečnou spolupráci s odborníky.

Cobra

Bronzový náramek na povrchu pole
Bronzový náramek na povrchu pole

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Super, gratuluji :-O :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru