Železa jako ve snu :)

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Zdar borci, rád bych se s vámi podělil o pár fotek mého top nálezu, co se mi povedl den před Vánoci. Řekl jsem si, že příspěvek vložím, až to odevzdám do muzea...

Celej den sem marně chodil po lese, když už zazněla krásná barva, byla to buď brokovka nebo jinej cajk..o železech ani nemluvím. Zbytky oplocenek a jinýho bordelu. Už sem se smířil s tim, že si domu neponesu ani soc.korunu. Vzal sem mobil, píšu ženský, jestli už má uvařeno, že už půjdu domů... Tak sem dal pauzu, kouřím, koukám tak po lese, říkám si ještě to půjdu zkusit támhle, tam to vypadá krásně. Jdu, najednou krásná barva. Říkám si, jooo konečně něco, ale vykopu majku..naštvanej, jaky sou lidi prasata, jdu dál a pak to přišlo. Velkej železnej, říkal sem si, že by aspoň podkova... kopnu, vyndal sem kleště.. říkám super aspoň něco. Automaticky přejíždím díru znova, furt to řvalo, snad ještě víc. Jako druhej byl nůž, to už se mi navalil adrenalin. Pak sáhnu znova do díry, dohledaváčka se mohla po***t, tak opatrně vyndavám a najednou kopí a to sem se už na místě posr*l já :D. Archeologové taky čumeli jak péra z gauče a to sem myslel, že je nic nepřekvapí :D Tak dávám pár fotek na pokuk :)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Krásný nález :)

Chtěl bych k tomu napsat pár řádku. Doom se mi před pár dny ozval, že by potřeboval kontakt na nějakého archeologa. Hned jsem nevěděl, nemám kontakty všude :) Ale Jindra mi ho obratem poslal. Doom se domluvil na předání a napsal mi, že to proběhlo naprosto skvěle. Příště už má za kým jít. Je to snadné a jde to. :-)

Jasně že to jde když se chce ale musí to bejt oboustranný já si spolupráci nemůžu vynachválit :-) bylo to super dozvěděl sem se spoustu zajímavostí kouknul jsem jak to dělaj profici :D atd. Nic negativního

Ahoj, gratuluji,no to je tedy paráda, někdo řekne blbé železo, ale mě se moc líbí. Jen škoda, že nevím, co je to za nástroje a k jakému účelu sloužili. ;-)

Opravdu krásný nález, blahopřeji ! Přístup skvělý a poděkování za to, že to neskončilo ve šrotu nějaké sběrny kovů. :-D

Doome, jestli se dozvíš z jaké doby to je, dej prosím vědět. Já bych to tipnul na "cajky" kovářské dílničky...kováře doprovázející nějakou armádu. Vždycky táhli s nima. Tipuji to na období 30ti leté války :)

Dle mého se jedná o Kelty. Podobný depot jsme odevzdali do muzea v Uherském Hradišti.

To Ondy, já bych pár století ještě ubral.... ;-) ;-) , necháme se překvapit, každopádně je to super paráda :-O :-O :-) :-) :-) :-)

Ondy: 30 letá válka -2000 let :-D :-D :-D

Tvar kopí, sekera = kelt.

Podle té sekery to vypadá na Kelty. Co ti k tomu řekli archeologové?

Doba železná, latén. Tvar sekery a listové kopí se středovím žebrem.
Moc pěkné.

Nádhera. Děkuji za pokuk a žes to odevzdal.

paráda

slušnej majetek, na železo pěkná zachovalost

Někdo se žene za bronzem já zase po stříbrnejch kolečkách,ale to železo to je základ,kus řemesla a krása, velká gratulace!Já hledím taky jak puk a od teď v lese vždy bez diskriminace železa!

Páne jo, sen.To je prostě nádherný :-O

Tak to je nářez ,gratuluju k ke superkopu a Tvůj přístup tě zaháčkoval do hisotrie prostě paráda :-) :-) :-) :-) :-)

Paráda,gratuluju. Pěkně nafoceno .:-)

Děkuju hoši :D

gratuluji - želízka mám též rád - pěkný přistup k nálezu - at se stále daří
;-)

Psal se rok 1938 když své dílo konečne dokončil kováč ve své malé útulné dílnê.Byl známej široko daleko.Delal pres čas protože jarmok začíná už pozítrý hned za kopcem ve vedlejší vesnici.Vetčšinu svých výrobku prodal ale zbytek vláčil zas spátky cez horu unavený z celodenného jarmoku a proto se rozhodl své veci zakopat veď už o dva týdně má být další jarmok tak je jednoduše vykope a ponese zpátky.Své veci zakopal a s radostou sa vracal k svojej rodine so svojou celodennou tržbou.Bohužel tato cesta byla jeho posledná ...Sorry za pravopis (sk) ;-) ;-)

Masakr :-O :-O :-O :-) ;-) ;-)
Opravdu krásný nález !!
Gratuluji :-) ;-)

Samé železo :,-( ;-) Ale i tak je to pro mě paráda :-O ;-) Krása a gratuluji!!!

Neuvěřitelně zachovalé ta rašple je zajímavá a vůbec všechno, ti Latéňané byli fakt šikovní... ;-)
Nemáš ještě nějaké nálezové fota? ;-)

Jo Jo, už jsme to s Doomem rozebrali. Tak to jsem se fakt seknul...Tolik železa pohromadě a s takovými nástroji bych z Laténu nečekal. Tak to bude holt Kelt - kovář no :)

:) jojo

Tak datováno do 3-1 stol.př.n.l.

Mazec :-)

Prostě fantazie. ;-) :-)

Krásné, blahopřeji k nálezu. Pěkný článek i přístup. Tak ať se daří i nadále.

Sakra, to jsem neviděl :-O. No to je čistá nádhera 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru