Životní nález

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR

Zdravím Vás přátelé

Včera 20. června se mi podařil, troufám si říct životní nález depotu. 14 bronzových seker, jednoho kopí a bronzového dlátka. Odhadem 800-1000 l. pr. n. l. Po vyzvednutí třetí sekerky z jednoho kopu, jsem kontaktoval Elmaru, jak mám dále postupovat. Ten se spojil s archeology z mého kraje, kteří mě po chvíli kontaktovali. (velké díky za ochotu a pomoc Elmaro)

Po domluvě a navigaci kde se nacházím, jsme byli na místě (mezitím přítelkyně hlídala u místa nálezu :D). Páni archeologové místo zdokumentovali a poté jsme ve spolupráci dohledali další předměty. Vše se odehrálo v naprosto přátelském duchu, moc jsme si to užili a dozvěděl jsem se mnoho informací k nálezu přímo od profíků. :)

Druhý den ráno (dnes) jsme se na místo vrátili a místo nálezu ještě jednou pořádně prozkoumali. Detektor jsem přiznal, jelikož s jeho pomocí jsme dohledali zbytek. Tudíž žádné nálezné ani neočekávám. Ted se předměty budou odborně čistit a konzervovat, poté by měla byt zorganizována výstava v Náchodském muzeu. Budu rád když budou k vidění i pro další generace, protože jak už někdo psal ,,historie neroste zas a znovu jako houby'' děkuji za přečtení s pozdravem

Martin G :)

Depot sekerek

Depot sekerek

Depot sekerek

Depot sekerek

IMG_20200720_173210.jpg

Depot

depot

Depot

depot

Depot

Depot

Depot

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Velká gratulace ;-)

Není za co ;-). To je naprosto samozřejmé. :)

Skvělý nález, ještě lepší přístup. Prostě to jde, když je vůle na obou stranách. V podstatě všechny depoty za posledních 20 let tady našli hledači. Pokud si dobře pamatuji z přednáčky Ondry Chvojky, tak před cca. 20 let jich bylo zpracovaných více jak 400. Prostě hledači zcela změnily pohled na všechny "kováky" ;-)

Velká gratulace 👏

Gratulace. To musím být nádherný, když tohle vykoukne z hlíny.
Jinak super přístup, borec ;-)

Ano byl to super pocit, který ve mě dlouho přetrvá :-) Snad by si toho mohli všimnout i ti pánové nad námi, kteří budou rozhodovat o dalším působení detektoringu v Čechách :) :-/

Dobrá práce 8-)

Gratulace. Moc pěkný nález.

Gratulace k životnímu kopu a klobouk dolů za přístup. Přesně takhle se chová slušný hledač, kterého zajímá historie a ne mamon, ještě jednou gratuluji kolego.

Krása a hezké fotky přímo z terénu :-) Gratulace

Veliká gratulace, nádherné, krásná práce ;-) ;-) ;-)

Parádní, možná opravdu životní nález. Velká gratulace a palec za přístup. :-)

Dooooost dobrý...... ;-)

Nález absolutně perfetní a přístup taky. Takhle by to mělo ideálně vypadat. Dost mě zajímá, jak se tomu postaví náš český stát . (záměrně píšu malé č) . Odměna, poděkování, nic, jen domovní prohlídka, trestní řízení. Dej vědět, jak to dopadlo. U mě to zatím bylo jen za 4 .

doufam že to oceni hlavně ti co by detektory chtěli zakazat jen tak dalll.Jinak veeellka gratulka ;-) :-P :-O.Pohřbeno je toho hodně,ale diky detikařum se maji lide naco koukat v MUZEU jen tak dal. :-P

Parádní - sice bych volal už při nálezu druhé sekerky ale i tak je to ukázkový přístup za MEGAPALEC. Samozřejmě MOC gratuluji k nálezu ;-)

To je sen slušného hledače!!!!!!

Velká gratulace k nálezu.Velké díky za přístup.Doufám,že je to další plus pro tenhle náš krásný koníček ;-)

Masakrrrrr gratulace :-)

Gratuluji,super kousky ! ;-)

Gratuluji, super nález. Krásný případ, jak má nálezce v takovém případě postupovat.

Je to možné, páč nikdo nikdy neví jak dlouho potrvá takové to hledačské štěstí. Ale dokud je píle, bývá i výsledek. Každopádně upřímná gratulace a podle fotek to nebylo zrovna mělký. Děkuji za všechny za příkladné počínání, jen takhle se může změnit názor a přístup na náš "koníček".

Připojuji se také ke gratulaci, tohle je opravdu životní nález. A skvělý přístup. Ne jako Gnom co tahal za nos archeology s Pražským Grošem z Aukra za osmdesát korun.

Velká gratulace a ten pocit znám, když září oči nejen Tobě žes´ to našel,
ale i archeologovi, který má zase co studovat...
a nemusel za to vysypat spoustu peněz z pokladny muzea..
Tomu se říká dobrá spolu-práce.
:o)

Wooooow 8-) gratulujem :-)

Gratuluju k nálezu a jak bylo již řečeno,pouze takoví to přístup může náš koníček zachránit a případně "odměnit"čestného a poctivého nálezce ,přeji mnoho dalších hledačských infarktů ;-)

Nádhera...gratuluji k nálezu a přeji archeologům v Čechách a na Moravě tiež 😉...více takových lidí jako jsi Ty. 👍🏻

Nádhera, bezva fotky.
Historie samozřejmě neroste ale tvoří se nová a nová, je to nekonečný koloběh. Počkej, jak budou hledači za 500 let vodvařený ze zátek od piva. Dochová se jich totiž jen nepatrný zlomek, rozhodně méně než takových sekyrek ;-)

Moc Krásný nález, gratulace.
Jen by me zajímalo co s tím ti archeo-osoby budou dělat.
Jedna možnost je to asi vystavit a ta druhá položit (uložit) někam to do skříně...
To už je lepší nechat to v hlíně....
Ale jinak krása jak jsem řekl ;-) :-D

Luxuuuuuus, krásná práce a gratuluji 💪💪 8-) 8-)

Super :-O ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru