19. 8. 2014 Kalendárium

19. 8. 2014 Dělníci našli zlatý poklad, koupili si auta a motorky

Kategorie: Poklady , Kalendárium , Nálezy nejenom s detektorem v západní Evropě

Francouzští dělníci objevili ve skleněných nádobách pod zemí 16 zlatých cihel a 600 zlatých amerických dvacetidolarových mincí. Nález ale zatajili. Nakoupili si nová auta a motorky. Hrozil jim kriminál…

Trojice dělníků objevila poklad během práce na pozemku jednoho domu v Normandii. Hodnotu cihel a mincí později odborníci odhadli na 900 tisíc eur. Nálezci poklad zatajili před majitelem domu i úřady, čímž poručili zákon a dopustili se krádeže.

Dělníci našli ve skleněných nádobách pod zemí 16 zlatých cihel a 600 zlatých amerických dvacetidolarových mincí datovaných do let 1924 až 1927. Každá z cihel vážila kilogram, mince po 33 gramech.

Dělníci ve věku 40, 33 a 20 let z Francie si nakoupili nová auta a motorky. Prozradily je dva šeky na vysokou částku. Jeden z nich si totiž chtěl jeden ze zlodějů převést na svůj účet, ústav však informoval ochránce zákona.

Poklad podle policie zloději prodali sběrateli. Muži byli obviněni z krádeže a k soudu musel i zmíněný sběratel, který se zpovídal z překupnictví kradeného zboží. Majitel domu nechtěl o pokladu říkat ani svým dětem. Prozradil, že s dělníky na toto téma žertoval, než začali na jeho pozemku pracovat. „Kdybyste našli nějaký poklad, určitě mi o tom řekněte,“ prohlásil prý tehdy s úsměvem.

Nejde o jediný takový případ krádeže zlatého předmětu. Loni v Berlíně například padly tresty za krádež největší mince na světě, která zmizela v roce 2017 ze zdejšího Bodeho muzea. Zloději sebrali stokilogramovou minci, která měla hodnotu kolem 3,75 milionu eur. Zloději ji nejspíš rozdělili na malé kousky a rozprodali. Mince měla průměr 53 centimetrů a silná byla tři centimetry.

Vzácná mince, na níž byla vyobrazena britská královna Alžběta II., vznikla v roce 2007 v Kanadě a na světě existovala jen v pěti exemplářích. Dva obžalovaní ve věku 23 a 21 let dostali tresty vězení v délce čtyři a půl roku. Další obžalovaný, jedenadvacetiletý Němec, který v muzeu pracoval jako hlídač, dostal trest tři roky a čtyři měsíce vězení.

Zdroje: www.aktualne.cz, www.rozhlas.cz, www.idnes.cz, www.france24.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkné 👍😊

19.8.2014 nalezen poklad dle bulváru Čr.
11.8.2014 začíná soudní přeličení dle bulváru Fr.


https://www.ladepeche.fr/article/2014/08/11/1932712-normandie-ouvriers-viennent-travailler-chantier-repartent-gros-tresor.html

https://atlantico.fr/article/pepite/normandie--trois-ouvriers-subtilisent-des-lingots-et-des-pieces-d-or-estimes-a-plus-de-900-000-euros

https://www.leparisien.fr/faits-divers/evreux-les-ouvriers-s-emparent-d-un-tresor-decouvert-sur-un-chantier-11-08-2014-4058303.php

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru