6. 2. 2014 Kalendárium

6.2.2014 Během venčení psa našli poklad

Kategorie: Mincovnictví - Numismatika , Poklady , Kalendárium , Nálezy nejenom s detektorem kovů v USA, severní a jižní Americe

Mnoho mincí z období zlaté horečky objevila na začátku roku 2014 dvojice v Kalifornii, když venčila psa. Poklad byl ukrytý ve zrezavělých plechovkách. Jeho hodnotu odborníci odhadovali na více než deset milionů dolarů.

Přesně našli 1427 zlatých mincí, které byly ve výborném stavu. Odborníci určili, že pochází z poloviny 19. století. Někdo je ukryl do osmi plechovek, které zrezivěly a rozpadaly se. „V minulosti jsme našli vraky lodí, ve kterých byly nalezeny tisíce zlatých mincí ve velmi dobrém stavu, ale poklad pohřbený takovým způsobem jako v Kalifornii? To je neslýchaná věc,“ uvedl David McCarthy z měnové firmy Kagin’s.

Sám nikdy nic podobného v USA neviděl. „Nikdy nemůžeš vědět, co se kde v takovém stavu nachází,“ poznamenal ještě McCarthy. Firma Kagin’s odmítla prozradit identitu páru, který mince našel. Oba si totiž přáli zůstat v anonymitě, aby se na ně nesesypali lidi hladoví po nalezené pokladu a nechtěli prohledávat jejich pozemek, kde objevili plechovky.

O pokladu nalezeném v Kalifornii jsme psali také zde: 1427 zlatých mincí

Pár se procházel se svým psem, když narazil na rezavou plechovku trčící ze země. Poté, co uvnitř našli mince, hledali dál a objevili další plechovky. Tentokrát si poradili i bez detektoru kovu. Doposud není jasné, kdo plechovky se zlatými mincemi ukryl. Byly vyraženy mezi léty 1847 až 1894. Také plechovky pochází z 19. století.

McCarthy prozradil, že jednotlivé plechovky byly rozptýleny na různě hlubokých místech, což naznačuje, že je majitel zřejmě nepohřbil najednou. „Vzal jsem jednu z plechovek a vysypal jsem z ní dvacet zlatých mincí z roku 1890. Byly pokryté špínou,“ vzpomínal McCarthy na okamžik, když poprvé uviděl nalezené mince.

Jeho společnosti se pokladu ujala a mince roztřídila. Podklad oficiálně nazvali jako Saddle Ridge Hoard. Jedna z mincí z roku 1877 s dvojitým orlem je cenná už sama o sobě. Podle odborníků má hodnotu okolo jednoho milionu dolarů. Mince byly prodány na Amazonu.

Zdroje: www.reuters.com, www.bbc.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Nádhera. To je štěstí takovýto nález. :-O :-)

Hmmm, tak už i v Americe musí najít depot zvíře... ozaj čudná doba... :-)

V Americe najdou poklad se psem... Mince se střelí na Amazonu a nálezce je bohatý muž,
U nás najde namor poklad se psem, mince daruje státu, dostane hovno, a ještě mu vyhrožují policií....tak to je no
:-D

J.Deer + OBi - já se z vás po.eru :-D :-D :-D

Namor... V Americe maj se blaze, tam se pr*á na podlaze. :-D

V Americe se vůbec dějou věci.
Předevčírem ukazovali v TV jednoho starého, zastydlého hipíka a jeho vytuněnou káru. Vůbec nebylo poznat, že je to auto.Vypadalo to, jak prehistorická příšera. Při představě, že tohle přijede na českou STK jsem se hodně bavil ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru