Nález bombarderu s konce druhé světové války

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Nálezy techniky , Válka ve vzduchu

Bylo to neobvyklé setkání. Skupina hledačů s detektory kovu a německých detektivů se sešla na začátku dubna asi dvacet kilometrů jihozápadně od Stuttgartu v jednom z tamějších lesů, kde se mělo během druhé světové války zřítit americké bombardovací letadlo B - 24. Hledači na místě předali detektivům kosti, které v lese objevili.  Podle nich se může jednat o ostatky letců, kteří při nehodě před zhruba sedmdesáti lety zemřeli. „V Německu si vytipujeme málo známé místo, kde bychom mohli najít nálezy z druhé světové války. Je to náš koníček,“ řekl Kolby Lanham z hledačského klubu.
Na stejném místě, kde hledači našli lidské ostatky, objevili také válečné artefakty. Jsou přesvědčení, že to nejsou jen bezvýznamné nálezy. „Myslíme si, že patřily právě vojákům ze spadlého bombardéru. Předměty vyčistíme a poradíme se s odborníky,“ uvedl Lanham.

Nález letadla detektorem kovů 
 
Kosti odevzdali hledači detektivům, kteří je nechali podrobit analýze. Podle prvních výsledků se opravdu jedná o lidské ostatky, které by mohly pocházet z druhé světové války. „Na identifikaci kostí stále pracujeme. Pokud se potvrdí, že patří Američanům, převezeme ostatky do Miami, kde si je převezmou odborníci z laboratoří armády,“ uvedla za výzkumnou laboratoř Elizabeth Feeney. Podrobnější výsledky analýzy budou známé v polovině června.
Zatímco vědci zkoumají kosti nalezené v lese u Stuttgartu, hledači z klubu jsou zaneprázdněni bádáním v dalších lokalitách. Celkem je jich téměř sto padesát. Základnu mají ve městě Ramstein (Německo). Pravidelně hledají ve spolkových zemích Porýní – Falz a Bavorsko, občas také v okolí Berlína. „Pokud nalezneme například římské artefakty, odevzdáváme je do muzea v Trevíru. Nechceme s nálezy obchodovat,“ prohlásil Lanham. Hledání v Německu je podle něj pro hledače fascinující. „ Ať jdeme na téměř jakékoliv pole nebo do lesa, vždy najdeme vojenské helmy či odznaky,“ neskrýval nadšení Lanham.

Nález letadla s druhé světové války detektorem kovů
 
Les, kam se zřítil americký bombardér, měli hledači vytipovaný pro bádání už delší dobu. Podrobnější historické záznamy o pádu letounu zatím neexistují. Šest lidí při nehodě zemřelo, tři přežili. „byli součástí intenzivního bombardování Německa v létě roku 1944,“ tvrdí hledač. Podle záznamů jsou tři těla pohřbená v lese Doeffingin, část malé obce Grafenau, kde Lanham a a jeho přátele nalezli pozůstatky. Lokalitu už prohledávají archeologové.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak tam by mě to určitě bavilo, to je moje parketa ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru