Před 47 ztratila prsten v USA, našel se ve Finsku

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí , Nálezy nejenom s detektorem ve Skandinávii

Zní to až neuvěřitelně. Třiašedesátiletá Debra McKennová před 47 lety ztratila prsten v americkém Portlandu, před pár dny ho našel hledač detektorem kovu poblíž lesa ve Finsku. Šperk daroval žene její přítel a budoucí manžel na střední škole.

Prsten se nacházel asi šest centimetrů pod zemí v lese u finského města Kaarina. „Byla jsem v šoku. Nemohla jsem uvěřit, že jde skutečně o můj prsten, který jsem téměř před půl stoletím ztratila. Potřebovala jsem ho vidět. Nechápu, jak se dostal do Finska,“ přiznala šokovaná McKennová. Stejně překvapený byl také osmatřicetiletý Marko Saarinen, který prsten našel.

Příběh ztraceného prstenu začíná v Portlandu v roce 1973. Tehdy Debře přítel Shawn daroval tento šperk, šlo o jeho absolventský prsten z Morseovy střední školy. Odjížděl totiž studovat na vysokou škol a chtěl, aby na něho milovaná dívka měla vzpomínku. Tehdy bylo Debře teprve šestnáct let.

„Pamatuji si přesně, jak jsem o prsten přišla. Ztratila jsem ho, když jsem si umývala ruce na toaletě v obchodním domě v Portlandu, kde jsem byla s kamarádkou. Sundala jsem si ho z prstu, protože jsem si nechtěla namočit kousek látky, kterým jsem si ho vycpávala, protože mně byl prsten velký a prostě jsem ho zapomněla na umyvadle. Když jsem se o pár minut později vrátila, byl již bohužel pryč. To bylo naposledy, kdy jsem prsten viděla. Byla jsem strašně rozzlobená, ale Shawn ne. Nikdy mně ztrátu prstenu nevyčetl,“ zavzpomínala žena.

Debra na sebe nechala v obchodním domě kontakt, kdyby někdo šperk našel. Nikdo se však již neozval. Shawna si nakonec v roce 1977 vzala, tedy o čtyři roky později. Zůstali spolu čtyřicet let, než Shawn před třemi lety po šestiletém boji s rakovinou zemřel.

Žena už na prsten téměř zapomněla, než přišla zpráva z Finska. Marko Saarinen ho našel poblíž lesa, když se vydal na hledačskou procházku s detektorem kovu. Nejprve si myslel, že jde o hračku z automatu. Dříve se mu již podařilo vybádat různé mince či vršky od lahví, nešlo však o nic cenného. „Že prsten není jen cetka jsem si uvědomil, když jsem začal zkoumat, co je na něm vyryto. A sice Morse High School, rok 1973 a iniciály S.M. to mně stačilo k tomu, abych mohl začít pátrat po majiteli. Zveřejnil jsem fotku prstenu na sociálních sítích,“ uvedl nálezce.

Ozvali se mu absolventi, kteří pomohli s hledáním původního majitele prstenu. Nebylo to vůbec těžké, protože v dotyčné třídě neměli žádného jiného muže s iniciálami S.M. „Jsem šťastný, že jsem mohl poslat prsten paní McKennové. Doufám, že díky němu bude mít pocit, že manžel je stále s ní,“ řekl Saarinen. Jak se prsten do Finska dostal, zůstává tajemstvím.

Nález detektorem kovů

Nález detektorem kovů

Zdroje: www.wtva.com, www.independent.co.uk

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Docela zajímavý příběh. Díky. :-)

Super článek, ale jak se dostal z USA do Finska, opravdu zarážející.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru