Stručný přehled variant křížků typu IMMACULATA CONCEPTIO

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Recenze knih

Opravdu málokdy se na LP objeví takto nádherná práce. Milan Černý, kterého většina hledačů zná co by Cobru a velkého znalce svátostek, pro všechny udělal nádherný přehled variant křížků typu IMMACULATA CONCEPTIO.

Přehled je ke stažení ve formátu pdf. Buď zde z odkazu: Stručný přehled variant křížků typu IMMACULATA CONCEPTIO nebo poklepáním na obrázek. Přehled zítra navíc zavěsíme na LH.

Stručný přehled variant křížků typu IMMACULATA CONCEPTIO

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Je to nádherná práce! :-)

Díky ;-)

Parádně zpracovaný materiál, díky 😉👍👌👍👌..

Tohle je úžasná práce. Né, že bych nacházel tyto věci ve velkém, ale občas se zadaří, a tohle je pro mne obrovské vodítko, kam nahlédnout a něco nového se dozvědět.
To cobra- moc a moc děkuji. Je to paráda. :-)

To: Mysak Bohužel jsem se potýkal s obrovským problémem kompatability sady Office - doma mám jinou verzi v Noťasu i PC a v práci taky zas něco jiného. No tak prostě něco uteklo. Omlouvám se.

Ahoj, díky skvělá práce ;-)

cobra, Elmara - je to skutečně velice poučná záležitost, našel jsem si tam svoje a jsem za tuhle práci rád.
ALE, je to po novinářské stránce absolutně zmatené a nesourodé. Jsou tam věty, např. hned na začátku ...V období středověku..., které obsahují klidně 70 slov a je to všem jedno. Normálně by věta měla mít cca 18 slov, to je novinářské minimum.
Měli jste ke korekci přizvat Romana GM4PRO, ten se v těchto věcech bezpečně orientuje.

Já se omlouvám, že ohledně češtiny mám na LP neustále připomínky, ale ten článek si zasloužil více péče. Je to jinak perfektně zpracované a pokud má taková věc sloužit nadále ke studiu, je třeba to vychytat na 100%.

To namor: ta věta je špatně. Protože ty máš pořád připomínky. Není nic, co by na LP neprošlo tvojí neustálou kritikou....

:-D

Elmara - nemluvíš pravdu.
Právě na Tvou adresu a celého LP týmu jsem se vyjadřoval, řekněme poslední rok, veskrze pozitivně a ty to dobře víš. To, že neumíš přijmout jiný názor je obecně známá věc a proto odešlo z tohoto webu mnoho lidí.
Obsahově je ta práce skutečně dobrá a nechalo se to v klidu a v čas uvést do četby schopného stavu. Čeština není Tvoje silná stránka, tak proč nevyužít třeba toho Romana?

Rozhodně jsem nechtěl nikoho urazit, jen píšu co si myslím. Domnívám se, že zrovna ty bys s odlišnou názorovou presentací neměl mít problémy. Oháníš se tu demokracií dost často :-D :-D

To namor: Elmara s češtinou nemá nic společného, článek vznikl jen z mé iniciativy a Elmara ho pouze uveřejnil v plném znění. Ano "Novinář" opravdu nejsem a navíc můj záměr měl být ten, že článek měl být v původním záměru mnohem strožejší. Měl jsem přislíbenou i odbornou pomoc a do (jisté) míry i korekturu a to z řad několika odborníků. No bohužel je v současnosti doba taková, že se na to nedostalo. Což mne mrzí asi nejvíce. Článek mi zabral obrovskou spoustu práce a v podstatě každý den jsem jej upravoval. Nicméně mi bylo doporučeno zařadit i historii, což jsem sice chtěl ale spíš jen odkazem na daleko podrobnější a z odborného hlediska již perfektně popsanou práci od PhDr. Martina Omelky a spol. V žádném případě jsem to nechtěl vypustit ven nedodělané a to ti ostatně může potvrdit i Elmara, jemuž jsem ten článek nabídl. Několikrát jsem to musel oddálit, protože mi tam pořád něco chybělo. Každopádně teď vidím, jakou jsem udělal chybu, že jsem to pustil ven. Měl jsem to ještě lépe vychytat. Beru tedy tvé výtky jako opodstatněnou kritiku. Těch článků jsem zatím moc nenapsal což je také pravda. Nicméně ti přímo mohu nabídnout (v případě že ještě nějaký článek bude), spolupráci při korektuře textů.

cobra - tak nějak jsem čekal, až se ozveš, že nebudeš mít s mým komentářem takový problém jako Marek. Přece jen čtu jak se zde projevuješ a dokážu si o člověku udělat určitý úsudek. Vážím si Tvé reakce a díky za ní. Ale jsem rád i za Elmarovu reakci, byla to otázka cti se vyjádřit a každý to tedy pojal po svém :-)
Můj úmysl nebyl špatný, Tvoje práce musela zabrat mraky času a proto je škoda to nevyťukat na 100% po všech stránkách. A měl by to být i zájem provozovatele webu.

Nechci se nějak vykrucovat, ale musím odmítnout Tvou nabídku ke spolupráci na textech.
Jsou zde povolanější, kteří s LP již spolupracují. Např. zmíněný GM4PRO je „ostřílený kozák“ a hlavně, je lepší než já. Živí ho to a tak není co řešit.
Zdravím Tě a více takových námětů. Roman

To namor: je hezký, když mi někdo napíše, že nezkousnu jiný názor. Ale když ti napíšu svůj, je s toho takový elabort. Ano, řada našich známích nebo kamarádu je zde často pod jinými nicky než byly na začátku. Důvod je ale úplně jiný, prostě je přestalo bavit se dohadovat s lidmi, kteří často o věci nevědí vůbec nic, ale důsledně si trvají na svém názoru. Doufám, že když jsi nad věcí budeš můj názor respektovat ;-)

To cement: ;-) nemám co dodat

Cobra: Díky za rozsáhlou práci, která dala určitě zabrat. Myslím, že než styl, důležitější je obsah sdělení.
Mára: Hodil by se tu emotikon "palec nahoru" :-)

Dobře, něco zkusíme vykouzlit :-)

To Cement: Pro mne není žádný problém zapůjčit ti jakýkoliv kus z mé sbírky, tedy jen pouze pod zárukou že se mu nic nestane :-D . Můžeš si vytvořit modely jaké potřebuješ podle originálů. Stačí si vybrat ;-)

Cementa, Cobra: Vaše diskuze je doslova odměna. Právě proto ten web děláme. Díky za všechny, co něco dělají. :-)

Děkuji, jasné a přehledné 👍

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru