Testování nového detektoru kovů Mars Gauss – Finále

Kategorie: Mars - recenze a testy

Jak si mnozí všimli, od podzimu tady probíhalo testování detektorů kovů Gauss. Detektor si nakonec otestovalo 7 hledačů, více se toho stihnout nedalo. Z tohoto testování pak vznikly 4 recenze.
Jak jsme na začátku slíbili, jeden z autorů dostane testovaný detektor a o tom kdo to bude rozhodnou všichni na LP. Hlasování skončí 15.12. tak aby výherce dostal detektor ještě pod stromeček.

1. První test byl od Cobry: Detektor kovů Mars MD Gaus – praxe a seznámení v terénu

Kategorie: Mars - recenze a testy

Detektor kov§ Mars Gauss

První dojmy

Již při prvním pohledu se jeví konstrukce velice zajímavá a stabilní. Základní část tvoří profilovaná trubka s rukojetí pro jednotku, která je oproti jiným detektorů posouvatelná pomocí dvou imbusových šroubů z jedné strany. Je tedy možné měnit polohu vyvážení pomocí posuvu rukojetí a nikoliv loketní opěrkou. Měnit polohu s fixací je možné ve dvou polohách. Tyč pro připojení cívky je vyrobena z kevlaru kruhového průřezu a její délka je nastavitelná pomocí otočného šroubovatelného zámku. Rukojeť je zpracována velmi kvalitně a padne do ruky jako ulitá. Na přední straně jsou v rukojeti vytvořeny gumové výstupky, které krásně drží již při lehkém sevření dlaní a prsty. Je pravda, že asi po dvou hodinách mě pálily prsty, ale to se dá vyřešit rukavicí a je klid (já je v tom vedru nepoužívám). Co mě velice překvapila je jednotka, nejen že je krásně přehledná ale velké plus spatřuji ve snadném vysunutí z drážek v loži. Jednoduchým tahem jednotku sundáte, odpojíte cívku (i když ani to není potřeba) a pohodlně vložíte do batohu. Délka v plně zasunutém stavu se sklopenou cívkou je 98 cm a s odmontovanou cívkou jen 82,5 cm.....číst dále2. Druhý test dělal Habán: Pořádně vykoupaný test detektoru Mars MD Gauss

Kategorie: Mars - recenze a testy

Když jsem se konečně dočkal, samozřejmě o víc jak týden později (pošta či darební předchůdci...), bylo to asi nejhorší období čtyř dnů v měsíci. Jak by řekl klasik "chčije a chčije" .. Klasik ale netušil další superzážitky, jako že si někde zapomenu kanady a holinky a že bomber po letech není až tak nepromokavý jak bych čekal.

Těch pár hledání v teniskách fááákt nezapomenu, každopádně pro Gausse jsem si do Jílového zajel a zahájil přípravy na hledání. Na radu kamaráda jsem nainstaloval aplikaci Aladin (že prej super na déšť). Tak to jóóó...ráno vyrážím v 8 hodin s tím, že Aladin ukazuje, že pršet bude cca ve 13 hodin a stěrače v autě aktuálně hlásí : "hlavně nevylejzej z auta".  Přeci nejsem z cukru, TO DÁM ... Jedu na lokalitu, kde se dá občas ještě něco vyšťourat. Aplikace ONE SOIL hlásí spoustu hnědých polí v okolí, tak to snad půjde. Přijíždím za Brandýs nebo Starou Boleslav, dodnes nevím který břeh je čí :), a můj stěračový meteoradar jede na nejvyšší obrátky takže žůžo.

Z původního úmyslu, že natočím video z reálného hledání, nic nebude, protože slejvák je tak intenzivní, že to kamera  nedává. Chvíli ještě na mobilu hledám, zda je Gauss voděodolný , což bez brejlí na čtení je v tu chvíli úplně jedno, samozřejmě nemám u sebe ani pytlík na svačinu na překrytí jednotky a tak usuzuju podle zpracování krabičky, folie a tlačítek to bude OK. Zádrhel přišel ihned následovně. Tester přede mnou utáhnul zámek tyče tak, že jsem i přes veškerou snahu nebyl schopnej ho povolit. Od té doby co jezdím v autě, na kterém si ani nejsem schopen nic krom výměny kola opravit, nevozím s sebou ani nářadí. Mírně rozladěný odjíždím na nedalekou pumpu s dotazem, zda nemají na půjčení sikovky..... číst dále3. Třetí od GM4PRO: Šest dní s detektorem kovů Mars Gauss – trnitou cestou k vřelému přátelství

Kategorie: Mars - recenze a testy

Mars Gauss je prvotina známého ukrajinského výrobce sond a příslušenství k detektorům kovů. Známý je především tím, že jeho produkty se vždy vyznačovaly nadstandardní kvalitou nejen co do funkčnosti, ale také maximální odolnosti. Maně vzpomínám na video, kde některou ze sond Mars (snad Discovery?) přejížděli nějací borci terénním autem, načež ji stále v jediném záběru nasadili na detektor a sonda fungovala bez chybičky!

Když mi Gauss dorazil, nedočkavě jsem jej složil a vyrazil okamžitě hledat. Podle předpovědi mělo pršet několik následujících dní a já chtěl využít každou volnou chvilku. Bohužel, pět ze šesti dní, kdy jsem jej měl zapůjčený, totálně propršelo. Ujištěn od Elmary, že lehký deštík by měl Gauss zvládnout, jsem detektor i sebe vystavil takovým podmínkám, ve kterých by ani psa nevyhnal. Ale zvládli jsme to. S detektorem jsem nachodil asi 14 hodin v terénu, krátké separační a hloubkové testy jsem zkoušel doma na zahradě. Po prvotním seznámení, které neproběhlo zcela dle mých představ, jsem jej nakonec posílal zpátky opravdu nerad...číst dále


4. Čtvrtý od Carpathiana: GaussMD - letmý pohled na první detektor od ukrajinské firmy Mars

Kategorie: Mars - recenze a testy

Firma Mars funguje na poli detektorů snad přes 10 let, takže na její výrobky narazilo ať už fyzicky nebo alespoň virtuálně, mnoho z nás. Doteď se zabývali výrobou příslušenství - konstrukcí, dohledávaček a primárně cívek k jiným značkám detektorů. Právě tyhle zkušenosti protavili do svého prvního stroje. 

Do testu jsem se přihlásil ze zvědavosti. Znal jsem výrobky Mars jako kvalitní a bytelné, proto jsem nic jiného neočekával ani od nového detektoru. Svoje očekávání jsem však krotil s tím, že málo komu se povede dotáhnout všechny funkce a vlastnosti na první dobrou.

 

Po rozbalení krabice nastalo první překvapení. V Marsu mysleli i na klasická trápení všech hledačů, jako je ztráta drobných dílů. Krabička se šroubama a těsněním obsahovala velké množství náhradních kusů z každého druhu. Kdo skládal detektor někde v zabahněném terénu mimo auto (stává se mi, že v lese po náročném hledání ještě omývám v potoce cívku a jednotlivé tyče), ten ví, že takové těsnící gumy jde ztratit poměrně lehce. Tohle mi dalo první představu o tom, že na nás nechtějí zbytečně ušetřit.


Na recenzování jsem si stejně jako ostatní kolegové vybral období, kdy vydatně pršelo, pole byla podmáčená a všechno, co jsem si v hlavě krásně naplánoval šlo provést jen  polovičatě. I tak se mi povedlo testovat několik dní a vzít detektor i na svoji speciální lokalitu. Vyzkoušel jsem hledání v lese, na louce i na poli. Na konci článku pak najdete tři krátká videa, z toho dvě právě z prvních dvou dnů chození. Teď si ve zkratce povíme něco k jednotlivým dílcům a funkcím.... číst dále


Hlasování

Každý registrovaný hledač na LP má jeden hlas. Hlasování skončí o půlnoci 15.12.2020

Nejlepší recenze detektoru kovů Mars Gauss
1. První test od Cobry: Detektor kovů Mars MD Gaus – praxe a seznámení v terénu
30
2. Druhý test od Habána: Pořádně vykoupaný test detektoru Mars MD Gauss
4
3. Třetí od GM4PRO: Šest dní s detektorem kovů Mars Gauss – trnitou cestou k vřelému přátelství
16
4. Čtvrtý od Carpathiana: GaussMD - letmý pohled na první detektor od ukrajinské firmy Mars
55
Celkem hlasovalo 105 lidí

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Původně jsem chtěl dát hlas cobrovi ale nakonec jsem hlasoval pro test od GM4Pro.
Senzační fotky, dobrá recenze a velice povedený video.

Musím říct, že všichni „testeři“ odvedli perfektní práci, vo tom žádná.

To: namor Tak dík :-D :-D :-D

Nevím ani jestli se to hodí, ale musím napsat jedno: tenhle testík jsem si opravdu užil a fakt je ten, že tento detektor opravdu stojí za to. Takže ať již ho bude vlastnit kdokoli a to nejen z této ankety - určitě bude spokojen se skvělým strojem ;-)

cobra - video rozhodlo, tak se nezlob :-)

Ty jo , já jsem ani do soutěže nechtěl. Neměl jsem kvůli počasí šanci cokoliv natestovat , tak jsem to psal spíš populárním řekněme bulvárním stylem. Teď už s tím mám pár hodin naběhanejch a je to fakt zajímavej detektor , kterej ve své cenové kategorii zaslouží místo mezi špičkou. Zbylí tři kluci věnovali dost recenzím a sám mám problém komu dát hlas.. Milana řadím mezi přátele a napsal to pěkně , Roman udělal ,jako profík ,perfektní recenzi a video a Carpathian tomu také dost věnoval.. Tak napíšu tři papírky a vylosuju komu hlas dám ;-)

To: namor A to jsem si koupil GoPro 4 - akorát neumím stříhat a dělat videa :-P Jinak v pohodě - příště zainteresuju syna - ten fakt umí :-D

To: habán :-D :-D :-D

cobra - já věřím, že to není Tvoje poslední recenze a poslední soutěž. Zainteresuj synátora a bude to špička ;-)
GM.. dal to video fakt suprový. Dron a celkově záběry - to neumím a proto čumím.

To: namor Hlavně to bylo o tom co jsem si užil - pokud bych to měl dělat komerčně asi by mě to ani nebavilo :-( Synátor je profík a doslova z ničeho udělá trhák a to ale nechci. Každopádně mě testování baví a určitě - pokud Lovci dovolí budou další ;-)

cobra - já myslím, že na škodu by to rozhodně nebylo, naopak.

Za mě Super Test je tak Dále Kamaráde ;-)

Ahoj,
osobně moc děkuji všem recenzentům, protože mne jejich testy neskutečně posunuly ve způsobu přemýšlení, vnímání detektoru a celkovém přístupu k recenzi samotné. A to i zpětně. Jsem si vědom toho, že ta moje "video" recenze je plná chyb, neumím to jako třeba Carpathian a srovnání (/pokud to tak mohu nazvat) s jeho zkušenostmi a videi je pro mě velkou školou. Myslím, že Cobra tomu dal ze sebe opravdu dost, Habán je zkušený profík a je to z té jeho recenze vidět... Respekt všem!


Děkuju také Márovi za zapůjčení Marse k recenzi a možnost se něčemu novému naučit.
Hlas dávám tomu, kdo napsal dle mého názoru nejpřínosnější a současně fakticky nejpřesnější recenzi.

Dle mých zkušeností to měl nejlépe napsáno Cobra ostatní již nic podstatného nedoplnili i když měli tu možnost.Jinak cca týden je nedostatečná doba osobně jsem s detektorem strávil necelý měsíc a teprve potom jsem mohl sklidem říct že jsem se naučil detektor chápat a ovládat ;-)

Za me jednoznačne Carpatian.... ;-)To ostatní byl slabej odvar,, ;-)

ZA MĚ JEDNOZNAČNĚ p.COBRA.

Všechny recenze jsou supr, ani na zahraničních stránkách se člověk nedozví tolik ucelených informací k jednomu detektoru co tady! A už se těším na další články a recenze. Díky.

Cobra :-)

Nejlepší a profesionální recenze je od GM4PRO, tak hlas jedině pro GM4PRO ;-)

Tak myslím že situace se již nijak zásadně nezmění. Takže, jako první jsem testoval, jako první poslal článek a jako první gratuluji Carpathianovi k vítězství ;-) Pořádně ho provětrávej - je to pecka mašinka ;-) :-D

Díky, už je konec hlasování? V tom případě děkuji za každý hlas a ostatním recenzentům za super recenze, fotky a tak dále. Každý to vzal po svém a výsledek byl na úrovni. Já mám spoustu nápadů na testy a pokusy, tak snad je budu moct zrealizovat.

karpaťan - taktéž gratuluji k vítězství.
Gratuluji i k druhému místu cobrovi, gratuluji i k třetímu místu GM4Pro a nemohu zapomenout a pogratulovat ke čtvrtému místu habánovi (Sobota copyright) :-D

Tak gratulujeme vítězi a prosíme poslat adresu kam máme zaslat detektor :)

Carpathian: Ještě jednou gratuluji k zasloužené výhře!

A všem, co pro mě hlasovali: Díky za Vaši podporu.

to velký V mi tam nějak skočilo samo :)

Je po hlasování, tak to myslím můžu napsat. Nejlepší recenzce byla podle nás d GM4PRO. Romane jsi opravdu profík, ale myslím že profíka často ocení zase jenom profík :)

Všem ostatním děkuji za jejich práce. Ona to není sranda. Zvláště tady v ČR, kdy každý je především ostrý kritik ;-)

Gratuluju vítězi. Za mojí maličkost ale byla nejlepší nej-profi recenze od Romana GM4PRO ;-) Tak třeba příště ..

Tedy nezávisle - myslím že opravdu neprofesionálněji odvedená práce opravdu vychází z dílny GM4PRO ;-) Ale mě testování bavilo jako vždy 8-) ;-)

:-D :-D

Přátelé, to co tady předvádíte je stejně nechutný, jako zpochybňování výsledku voleb trapákem Trumpem. Opravdu nerozumím tomu, že ten, kdo soutěž vyhlásí, a tedy nastavuje podle jakých pravidel se vybere vítěz tady brečí, jak malej kluk. Jejda, oni mu lidi náhodou vybrali jiného vítěze, než by se mu líbil! Elmare, chováš se opravdu neskutečně trapně. Vítěze podle tvých pravidel zvolili hlasováním lidi a takové zpochybňování, že by ti, kdo hlasovali snad nebyli dost profíci, protože profíka pozná jen profík - tedy ty - je opravdu hodně slaboduchý.

Pokud se tobě osobně líbí víc recenze jiná, než vítězná, můžeš to například vyjádřit tak, že GM4PRO oceníš nějakou mimořádnou cenou nad rámec soutěže. To by bylo fér a všichni by řekli jo, ten Mlejneskej je fakt frajer! Takhle ale za mne máš jen obrovský nevermore. Výsledkem soutěže je parádní recenze s puncem hořkosti.

Pokud ti komunikace a porádání soutěží dělá problémy, svěř tu aktivitu někomu, kdo to umí. Rada zdarma. Není zač.

Karolvs : Máš špatnej úhel pohledu.. Elmara to udělal dobře . Napsal svůj názor až po skončení soutěže aby neovlivňoval průběh.

Habán: Zkusím ti to přiblížit na paralele, kterou popchopíš i ty. Představ si, že v televizní soutěži, třeba Stardance zvítězí Veronika Khek Kubařová. Marek Eben ji gratuluje a po chvilce řekne: "..Podle mně, měl zvítězit Matouš Ruml, protože tancoval líp, ale to ty lidi neoceněj, to pozná jen profík.."....

Garantuju ti, že druhej den by byl ve všech mediích Marek Eben označen za debila, v soutěži by skončil a do konce života by chodil kanálama.

aha?

Myslím že na názor má každej právo zdůrazňuju každej ;-) Jinak stardenc to jako vážně?? Neviděl jsem nic kromě reklamy na to nic :-D

To Karolvs: přirovnání k tomu hovadu mě docela uráží. Ale možná jseš to ty kdo mu je podobný. Já jsem nenapsal, že vyhrál někdo jiný? Navíc jsem pogratuloval vítězi a ocenil všechny recenze a svůj názor, jsem napsal až po skončení soutěže. Tak si tak říkám, že by jsi se měl omluvit, jelikož jsi tady napsal několik urážek a lží a i když je to všude jinde normální, tady si na to zvykat nebudeme.

Kluci, nehádejte se :-) Vše je v pořádku, s Romanem jsme si hned na konci soutěže napsali a pokud bude zájem, tak mu půjčím výherního Gausse na další testy, protože vím, že ten týden je prostě málo a snad všichni jsme měli taky docela špatné počasí.

To Carpathian: on se nikdo hádat nechce a ani nechtěl. Ale Romanovi opravdu stálo za to poděkovat (z mého pohledu) navíc to bylo až po soutěži. Na to nám tady Carolus napsal, že svůj názor napsat nesmím/e a spoustu dalších nesmyslů a urážek. Těžko se tak neozvat.

Co je Stardance - nějakej novej detík ? :-D :-D :-D

To Cobra: jo, tady je to samí tanečník a krasavec. To bude něco pro nás :-)

:-D :-D :-D Tak to potom ja 8-)

Kdyby to mělo být opravdu spravedlivé tak by Carpathian nemohl vůbec soutěžit protože protože tu za něj hlasovalo spousty sledujících které má na Youtube a také použil informace které jsem mu napsal pod videa takže to vůbec při testu nezjistil a nevěděl :-)

Brainscan: jako že jsi mi poradil, že ve skupině se řesí updaty a co bude v dalším updatu? Já myslel, že když mi něco poradíš, tak je normální, že si z toho něco snažím vzít. To, že mi to vyčítáš ale dokazuje, že jsi moji recenzi četl, a toho si opravdu cením.


Jinak za ostatní soutěžící zas hlasovali lidi, kteří tady čtou už několik let jejich články a třeba je znají osobně ze srazů a akcí. Já jsem na LP neznámá osoba a hlasovalo se na LP, ne na youtubu. A tam ani tady jsem nikoho nevyzýval ke hlasování.


Chápu, že se ti nelíbí, že nevyhrál tvůj favorit, ale opravdu nevím, co je nespravedlivé na tom, že jsem se mohl zapojit do testování. Příště tedy můžeš intervenovat u Elmary, aby soutěž měla v pravidlech, že lidi, kteří se věnují tvorbě videí nebo mají na instagramu svoje nálezy a sleduje je hodně lidí, nemohli soutěžit a recenzovat. A pak budou psát a soutěžit jen lidi, kteří jsou známí na LP a to bude velmi krásné a spravedlivé.

Možná moje recenze a videa nedosáhly kvality, jakou bys od toho požadoval - to mi je líto a můžu ti slíbit, že se budu snažit zlepšovat.

Vzhledem k tomu, kolik nesmyslů (o detektorech), tady nick brainskan píše, pouze doufám, že jsi jich tam moc nepoužil... :)

Chce to kus odvahy, jít napsat text a pod svým jménem. Všichni ultrakritici by si to někdy měli zkusit.

Hezké vánoce všem :)

To Carpathian nikdo nebyl můj favorit rozumný člověk se zamyslí a hned ví odkud voda teče. Četl jsem všechny "recenze" ale ani jedna nebyla natolik dobrá aby v ní zazněli důležité věci navíc obsahují spousty chyb některé se dají omluvit ale některé ne. Pravidla nastavil Elmara já pouze vyjadřuji svůj názor. Kdybych soutěž pořádal já tak by se žádný youtuber účastnit nemohl protože je to k ostatním nespravedlivé.

To Elmara jaký nesmysli o detektorech jsem tady napsal? Mimochodem recenzující jsou podepsáni jenom dva pod svým jménem 8-)

To Breinscan: Stačí se podívat v podstatě pod každou recenzi z poslední doby. Aniž by jsi dané přístroje znal skutečně do hloubky (a to nemluvím o používaných technologiích) bezproblému věci srovnáváš, hodnotíš a radíš. Je to takový obraz doby a jde to napříč všemi obory. Vlastně by mi to mohlo být jedno, pokud bych nemusel já a nebo Petr podobné rady pak vysvětlovat.

P.S: hlasovat mohou jenom ty co jsou tady přihlášení. Je tak jedno, kdo a co a kde dělá vedle. (tedy až na vyjímky, jakou je propagece nácků a komoušů kterou nedáváme a takový lidé prostě na LP nepatří) To bychom se mohli s tou cenzůrou rychle dostat k tomu, že tady budou o detektorech smět psát jenom lidi, co o nich taky něco vědí :)

To Elmara: Jak vy můžete vědět jestli ty přístroje znám nebo ne, to co je napsáno v papírech neznamená že je to pravda. Mne třeba osobně vadí že když si někdo chce objednat detektor na lovci tak mu hned cpete Equinox "nejlepší detektor ze všech" ale ono to není vůbec pravda záleží na spoustě okolností. Bohužel klasický přístup prodejce který se snaží prodat za každou cenu. S detektory chodím již přes 20 let a troufám si trvdit že mám nachozeno daleko více než většina uživatelů a prodejců za tu dobu mi prošlo rukama více než 10 druhů detektorů každý měl své pro a proti ale ani u jednoho bych netvrdil že je "nejlepší detektor ze všech". To jak se hlasuje je věc toho kdo hlasování pořádá já píšu jen svůj názor a jestli si myslíte že tu nejsou přihlášeni lidé co odebírají youtube kanály tak žijete asi v jiném světě. Hezký nový rok

To Brainscan: myslím, že chodíš tak 7 let. To je ale jedno. Narozdíl od pojmů a dojmů se snažíme hodnotit nejenom pocity, ale také technologie. Ano Equinox je naprostou hvězdou, ale není to žádným utajeným nastavením nebo ještě ostřejší a ostřejší jenou frekvencí. Oni prostě pracují současně na 5 harmonických a věř, že všechny další špičkové detektory se již vydají pouze touto cestou. Výhodou Minelabu je, že oni mají praxi v multifrekvenci od roku 1993 kdy vzniknul první detektor s technologií BBS.

Rozhodně se ale snažíme podporovat řadu dalších značek a to vlastně daleko silněji než ty Minelaby. Trochu se zamysli a sám se podívej co jsme tady třeba celý podzim dělali pro Mars. Který se nám opravdu líbí a skutečně se snaží jít svoj cestou a detektor se jim povedl. To ale neznamená, že budu lidem vyprávět nesmysli. Každý si může vybrat a každý ať chodí s tím co má rád. Ty tady svá tvrzení vždy potpoříš pouze svým názorem, což je pro tebe automaticky pravda a každý kdo to napíše něco jiného se s tebou okamžitě dostane do hádky. Děje se to už řadu měsíců a tak se nesmíš zlobit, že jsem tu už něco musel napsat i já.

Hádat se ale nechci, není to za potřebí. Možná jsem ti to napsal i zbytečně ostře. Už tak je dnes doba doslova vymknutá z kloubů a tak chceme, aby LP bylo co nejvíce o pohodě. Pokud tady ale šíříš podobné věci, vyzíváš k tomu kdo se čeho smí zůčastni atd. tak k tomu opravdu nepřispíváš.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru