Testování nového detektoru kovů Mars Gauss

Kategorie: Mars - recenze a testy , Detektor kovů Mars Gauss

I přes dříve těžko představitelné problémy se opět podařilo přivést novou zásilku detektorů Gauss a také dohledávaček Mars. Samozřejmě je to tak trochu partyzánská práce a z úplně jinými náklady. I tak jsme se rozhodli nepřenést nic s těchto nákladů na zákazníky.

Detektory Gauss máme obecně velice rádi, je to dle nás jeden z vůbec nejlepších detektorů s možností přepínání pracovní frekvence co kdy vzniknul.

Ceny detektorů tak zůstávají stejné a to minimálně do vyprodání zásob.


Jak si mnozí všimli, od podzimu tady probíhalo testování detektorů kovů Gauss. Detektor si nakonec otestovalo 7 hledačů, více se toho stihnout nedalo. Z tohoto testování pak vznikly 4 recenze.

Navíc, výrobce k dnešnímu dni vydal nové ceníky a došlo k docela zajímavému posunu ceny. Zejména u light verze, kde se cena dostala pod 15 000 kč, je to najednou velice zajímavý detektor, který rozhodně bude stát za to vzít v úvahu, pokud uvažujete o detektoru do této ceny.

Nové ceny detektoru Mars Gauss

Detektor kovů Mars MD Gauss Light.....................nová cena 14 990 kč s DPH
Detektor kovů Mars MD Gauss Pro ......................nová cena 17 990 kč s DPH


1. První test byl od Cobry: Detektor kovů Mars MD Gaus – praxe a seznámení v terénu

Kategorie: Mars - recenze a testy

Detektor kov§ Mars Gauss

První dojmy

Již při prvním pohledu se jeví konstrukce velice zajímavá a stabilní. Základní část tvoří profilovaná trubka s rukojetí pro jednotku, která je oproti jiným detektorů posouvatelná pomocí dvou imbusových šroubů z jedné strany. Je tedy možné měnit polohu vyvážení pomocí posuvu rukojetí a nikoliv loketní opěrkou. Měnit polohu s fixací je možné ve dvou polohách. Tyč pro připojení cívky je vyrobena z kevlaru kruhového průřezu a její délka je nastavitelná pomocí otočného šroubovatelného zámku. Rukojeť je zpracována velmi kvalitně a padne do ruky jako ulitá. Na přední straně jsou v rukojeti vytvořeny gumové výstupky, které krásně drží již při lehkém sevření dlaní a prsty. Je pravda, že asi po dvou hodinách mě pálily prsty, ale to se dá vyřešit rukavicí a je klid (já je v tom vedru nepoužívám). Co mě velice překvapila je jednotka, nejen že je krásně přehledná ale velké plus spatřuji ve snadném vysunutí z drážek v loži. Jednoduchým tahem jednotku sundáte, odpojíte cívku (i když ani to není potřeba) a pohodlně vložíte do batohu. Délka v plně zasunutém stavu se sklopenou cívkou je 98 cm a s odmontovanou cívkou jen 82,5 cm.....číst dále2. Druhý test dělal Habán: Pořádně vykoupaný test detektoru Mars MD Gauss

Kategorie: Mars - recenze a testy

Když jsem se konečně dočkal, samozřejmě o víc jak týden později (pošta či darební předchůdci...), bylo to asi nejhorší období čtyř dnů v měsíci. Jak by řekl klasik "chčije a chčije" .. Klasik ale netušil další superzážitky, jako že si někde zapomenu kanady a holinky a že bomber po letech není až tak nepromokavý jak bych čekal.

Těch pár hledání v teniskách fááákt nezapomenu, každopádně pro Gausse jsem si do Jílového zajel a zahájil přípravy na hledání. Na radu kamaráda jsem nainstaloval aplikaci Aladin (že prej super na déšť). Tak to jóóó...ráno vyrážím v 8 hodin s tím, že Aladin ukazuje, že pršet bude cca ve 13 hodin a stěrače v autě aktuálně hlásí : "hlavně nevylejzej z auta".  Přeci nejsem z cukru, TO DÁM ... Jedu na lokalitu, kde se dá občas ještě něco vyšťourat. Aplikace ONE SOIL hlásí spoustu hnědých polí v okolí, tak to snad půjde. Přijíždím za Brandýs nebo Starou Boleslav, dodnes nevím který břeh je čí :), a můj stěračový meteoradar jede na nejvyšší obrátky takže žůžo.

Z původního úmyslu, že natočím video z reálného hledání, nic nebude, protože slejvák je tak intenzivní, že to kamera  nedává. Chvíli ještě na mobilu hledám, zda je Gauss voděodolný , což bez brejlí na čtení je v tu chvíli úplně jedno, samozřejmě nemám u sebe ani pytlík na svačinu na překrytí jednotky a tak usuzuju podle zpracování krabičky, folie a tlačítek to bude OK. Zádrhel přišel ihned následovně. Tester přede mnou utáhnul zámek tyče tak, že jsem i přes veškerou snahu nebyl schopnej ho povolit. Od té doby co jezdím v autě, na kterém si ani nejsem schopen nic krom výměny kola opravit, nevozím s sebou ani nářadí. Mírně rozladěný odjíždím na nedalekou pumpu s dotazem, zda nemají na půjčení sikovky..... číst dále3. Třetí od GM4PRO: Šest dní s detektorem kovů Mars Gauss – trnitou cestou k vřelému přátelství

Kategorie: Mars - recenze a testy

Mars Gauss je prvotina známého ukrajinského výrobce sond a příslušenství k detektorům kovů. Známý je především tím, že jeho produkty se vždy vyznačovaly nadstandardní kvalitou nejen co do funkčnosti, ale také maximální odolnosti. Maně vzpomínám na video, kde některou ze sond Mars (snad Discovery?) přejížděli nějací borci terénním autem, načež ji stále v jediném záběru nasadili na detektor a sonda fungovala bez chybičky!

Když mi Gauss dorazil, nedočkavě jsem jej složil a vyrazil okamžitě hledat. Podle předpovědi mělo pršet několik následujících dní a já chtěl využít každou volnou chvilku. Bohužel, pět ze šesti dní, kdy jsem jej měl zapůjčený, totálně propršelo. Ujištěn od Elmary, že lehký deštík by měl Gauss zvládnout, jsem detektor i sebe vystavil takovým podmínkám, ve kterých by ani psa nevyhnal. Ale zvládli jsme to. S detektorem jsem nachodil asi 14 hodin v terénu, krátké separační a hloubkové testy jsem zkoušel doma na zahradě. Po prvotním seznámení, které neproběhlo zcela dle mých představ, jsem jej nakonec posílal zpátky opravdu nerad...číst dále


4. Čtvrtý od Carpathiana: GaussMD - letmý pohled na první detektor od ukrajinské firmy Mars

Kategorie: Mars - recenze a testy

Firma Mars funguje na poli detektorů snad přes 10 let, takže na její výrobky narazilo ať už fyzicky nebo alespoň virtuálně, mnoho z nás. Doteď se zabývali výrobou příslušenství - konstrukcí, dohledávaček a primárně cívek k jiným značkám detektorů. Právě tyhle zkušenosti protavili do svého prvního stroje. 

Do testu jsem se přihlásil ze zvědavosti. Znal jsem výrobky Mars jako kvalitní a bytelné, proto jsem nic jiného neočekával ani od nového detektoru. Svoje očekávání jsem však krotil s tím, že málo komu se povede dotáhnout všechny funkce a vlastnosti na první dobrou.

 

Po rozbalení krabice nastalo první překvapení. V Marsu mysleli i na klasická trápení všech hledačů, jako je ztráta drobných dílů. Krabička se šroubama a těsněním obsahovala velké množství náhradních kusů z každého druhu. Kdo skládal detektor někde v zabahněném terénu mimo auto (stává se mi, že v lese po náročném hledání ještě omývám v potoce cívku a jednotlivé tyče), ten ví, že takové těsnící gumy jde ztratit poměrně lehce. Tohle mi dalo první představu o tom, že na nás nechtějí zbytečně ušetřit.


Na recenzování jsem si stejně jako ostatní kolegové vybral období, kdy vydatně pršelo, pole byla podmáčená a všechno, co jsem si v hlavě krásně naplánoval šlo provést jen  polovičatě. I tak se mi povedlo testovat několik dní a vzít detektor i na svoji speciální lokalitu. Vyzkoušel jsem hledání v lese, na louce i na poli. Na konci článku pak najdete tři krátká videa, z toho dvě právě z prvních dvou dnů chození. Teď si ve zkratce povíme něco k jednotlivým dílcům a funkcím.... číst dále


 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Původně jsem chtěl dát hlas cobrovi ale nakonec jsem hlasoval pro test od GM4Pro.
Senzační fotky, dobrá recenze a velice povedený video.

Musím říct, že všichni „testeři“ odvedli perfektní práci, vo tom žádná.

To: namor Tak dík :-D :-D :-D

Nevím ani jestli se to hodí, ale musím napsat jedno: tenhle testík jsem si opravdu užil a fakt je ten, že tento detektor opravdu stojí za to. Takže ať již ho bude vlastnit kdokoli a to nejen z této ankety - určitě bude spokojen se skvělým strojem ;-)

cobra - video rozhodlo, tak se nezlob :-)

Ty jo , já jsem ani do soutěže nechtěl. Neměl jsem kvůli počasí šanci cokoliv natestovat , tak jsem to psal spíš populárním řekněme bulvárním stylem. Teď už s tím mám pár hodin naběhanejch a je to fakt zajímavej detektor , kterej ve své cenové kategorii zaslouží místo mezi špičkou. Zbylí tři kluci věnovali dost recenzím a sám mám problém komu dát hlas.. Milana řadím mezi přátele a napsal to pěkně , Roman udělal ,jako profík ,perfektní recenzi a video a Carpathian tomu také dost věnoval.. Tak napíšu tři papírky a vylosuju komu hlas dám ;-)

To: namor A to jsem si koupil GoPro 4 - akorát neumím stříhat a dělat videa :-P Jinak v pohodě - příště zainteresuju syna - ten fakt umí :-D

To: habán :-D :-D :-D

cobra - já věřím, že to není Tvoje poslední recenze a poslední soutěž. Zainteresuj synátora a bude to špička ;-)
GM.. dal to video fakt suprový. Dron a celkově záběry - to neumím a proto čumím.

To: namor Hlavně to bylo o tom co jsem si užil - pokud bych to měl dělat komerčně asi by mě to ani nebavilo :-( Synátor je profík a doslova z ničeho udělá trhák a to ale nechci. Každopádně mě testování baví a určitě - pokud Lovci dovolí budou další ;-)

cobra - já myslím, že na škodu by to rozhodně nebylo, naopak.

Za mě Super Test je tak Dále Kamaráde ;-)

Ahoj,
osobně moc děkuji všem recenzentům, protože mne jejich testy neskutečně posunuly ve způsobu přemýšlení, vnímání detektoru a celkovém přístupu k recenzi samotné. A to i zpětně. Jsem si vědom toho, že ta moje "video" recenze je plná chyb, neumím to jako třeba Carpathian a srovnání (/pokud to tak mohu nazvat) s jeho zkušenostmi a videi je pro mě velkou školou. Myslím, že Cobra tomu dal ze sebe opravdu dost, Habán je zkušený profík a je to z té jeho recenze vidět... Respekt všem!


Děkuju také Márovi za zapůjčení Marse k recenzi a možnost se něčemu novému naučit.
Hlas dávám tomu, kdo napsal dle mého názoru nejpřínosnější a současně fakticky nejpřesnější recenzi.

Dle mých zkušeností to měl nejlépe napsáno Cobra ostatní již nic podstatného nedoplnili i když měli tu možnost.Jinak cca týden je nedostatečná doba osobně jsem s detektorem strávil necelý měsíc a teprve potom jsem mohl sklidem říct že jsem se naučil detektor chápat a ovládat ;-)

Za me jednoznačne Carpatian.... ;-)To ostatní byl slabej odvar,, ;-)

ZA MĚ JEDNOZNAČNĚ p.COBRA.

Všechny recenze jsou supr, ani na zahraničních stránkách se člověk nedozví tolik ucelených informací k jednomu detektoru co tady! A už se těším na další články a recenze. Díky.

Cobra :-)

Nejlepší a profesionální recenze je od GM4PRO, tak hlas jedině pro GM4PRO ;-)

Tak myslím že situace se již nijak zásadně nezmění. Takže, jako první jsem testoval, jako první poslal článek a jako první gratuluji Carpathianovi k vítězství ;-) Pořádně ho provětrávej - je to pecka mašinka ;-) :-D

karpaťan - taktéž gratuluji k vítězství.
Gratuluji i k druhému místu cobrovi, gratuluji i k třetímu místu GM4Pro a nemohu zapomenout a pogratulovat ke čtvrtému místu habánovi (Sobota copyright) :-D

Tak gratulujeme vítězi a prosíme poslat adresu kam máme zaslat detektor :)

Carpathian: Ještě jednou gratuluji k zasloužené výhře!

A všem, co pro mě hlasovali: Díky za Vaši podporu.

to velký V mi tam nějak skočilo samo :)

Je po hlasování, tak to myslím můžu napsat. Nejlepší recenzce byla podle nás d GM4PRO. Romane jsi opravdu profík, ale myslím že profíka často ocení zase jenom profík :)

Všem ostatním děkuji za jejich práce. Ona to není sranda. Zvláště tady v ČR, kdy každý je především ostrý kritik ;-)

Gratuluju vítězi. Za mojí maličkost ale byla nejlepší nej-profi recenze od Romana GM4PRO ;-) Tak třeba příště ..

Tedy nezávisle - myslím že opravdu neprofesionálněji odvedená práce opravdu vychází z dílny GM4PRO ;-) Ale mě testování bavilo jako vždy 8-) ;-)

:-D :-D

Myslím že na názor má každej právo zdůrazňuju každej ;-) Jinak stardenc to jako vážně?? Neviděl jsem nic kromě reklamy na to nic :-D

Co je Stardance - nějakej novej detík ? :-D :-D :-D

To Cobra: jo, tady je to samí tanečník a krasavec. To bude něco pro nás :-)

:-D :-D :-D Tak to potom ja 8-)

Dotaz do diskuze pro majitele Gaussů? Zajimalo by mě jako máte dlouhodobé zkušenosti z režimy h1 a H2 na čedičích? Máme pouze krátky testík, který byl sice velice úspěšný, ale jak se říká, jedna vlašťovka jaro nedělá :-)

Tak zaplať pámbů - já jen s klasickými (horkými) kameny na poli. Ale v podstatě od té doby co mám Gause tak jsem žádný nekopal, tedy né že by tam nebyli, protože kolega s Deusem je kope pořád :-D :-D :-D

Hm..opravdu zajímavý posun ceny. :-/

To Cobra: budeme hledat i na lokalitách kde se motáš. Pokud to vyjde, dám ti vědět a můžeš se přidat. Obecně mi ale nejde o koks, ten je ok. Ale vyloženě o čediče. Jak v režimi H1 tak i h1 by to mělo být výrazně lepší než je na tom většina toho co je na trhu.

To Elmara: Tak to beru na to se těším ;-)

A nic :-P

jj a NIC.... :,-(

Kluci všimli jste si, že 3 měsíce ty detektory vůbec nebyly a že přišli teprve minulý týden, jelikož horda se snažila obklíčit Kyjev? Začneme na tom dělat, ale nebylo na čem. Jelikož i ten poslední chozený kus který jsme měli z nás tady někdo kdo měl objednávku dostal :)

To sem nevěděl dík za informaci :-P

Jasně ale tak nějak uběhl celý rok 8-)

Však se dočkáte, máme tady nyní celou paletu :)

Elmara... Paradoxně jsem onehda potkal ve vsi Ukrajince, a ten mi ukazoval dva detektory známé značky že je s velkou obtíží posílá známým na Ukrajinu, prý na miny........ Holt cesty detektorů jsou nevyzpytatelné

Ahoj. No, oni jich těď potřebují opravdu stovky nebo spíše tisíce. Je zaminovaná plocha o velikosti České republiky. Těžko si to i jenom představit. Odminování bude trvat desítky roků. Na tu práci si ale pořizují to samé co májí naši pyrotechnici (EQ600, EQ800 a CTX 3030). V řadě případů to i s nimi konzultují, chtějí reference atd.

Tím ale nechci říci, že by to Gauss nezvládl. Síše je to tak, že oni prostě chtějí vyzkoušené věci, kde také mají šancí se z někým, kdo to dělá poradit o tom jak se co hlásí, na co dát pozor atd.

Na Ukrajině také podniká řada našich zemědělských firem. Část z nich v Charkovské oblasti, tam se detektory nakupují i na to, aby traktory mohli bezpečně vyjet na pole a začít setbu. Jejich problémy jsou neuvěřitelné, ale tím tady nebudu zaplevelovat diskuzi.

Za mě nejlepší od Habána. To je borec! :-D

To jo ale čekám na to slíbené video o gaussu od Elmary

Nádherné recenze, Pro verzi mám od července tohohle roku a jsem maximálně spokojen :).

Tak to tady nějak zapadlo mezi text, tak bych se moc rád přimluvil, aby Mára dal nějaké to video o Gaussu. Stále si jeden držím a po pravdě řečeno, myslím že do dnes ho neumím využít naplno. Děkuji a budu se těšit.

Co je na něm tak složitého ?? ,,, ???Docela jednoduché intuitivní ovládáni pokud nechodíš čedič , tam už si je třeba si pohrat s podminkami vyhledávani Search .Případně snížit hodnotu průtoku civkou(Frekvence).

V podstatě pracuješ s s Gain citlivosti, Připadně s s frekvencí 16 nebo 48 kHz. A se Search hledáš většinou na Lo v případě těžších půd. podm přejdeš na no a je to .
Takže video není potřeba tak když tak se ozvi.

To Pawkabike: To bychom mohli/měli. Nějak to pořešíme :)

Díky kluci. Jerry68 i já se moc těšíme a věřím, že nejsme sami. Ať se daří a kdyby se chtěl někdo napálit a nechat si vyčistit účet, ať zkusí objednávku také z Ukrajiny, ale výrobek se jmenuje Air Metal Detector MD 😁😁😁 vypadá to dobře, ale fakt bacha, prachy fuč a nic nepřijde 😡☠😡😡

Už to tady procesíme. K Airu, byly na kickstarteru a pak jsme je zažil v UK a taky v Norimberku. Ale měl jsem za to že krachli někdy na začátku roku 2021. Tam už asi nidko telefony nebere :(

Tak tak. Ale když na těch stránkách (odkaz můžu přidat) vyplním předobjednávku, tak vše funguje a za pár dní přijde mail o údajném potvrzení výroby a najednou cink, prachy zmizí z účtu a pápá 😁😁😂😂😂😂 naser si, žádný klacek ti nepřijde. Pár dní jsem pročítal, překládal všechny možné články a příspěvky s komentáři a fakt jsou spousty lidí, kteří přišli o prachy a do dnes, nic nedostali...ani peníze zpět. Prý je ty hajzlové použili na nákup zbraní pro sebe.. Těžko říct, ale taky mi napsali dva lidé, kteří ten držák telefonu s cívkou mají, no mělo by jich být na celém světě cca 12 kusů, tak že všechny prototypy, které se vyrobili a projeli veletrhy a výstavy..asi 12 kusů 😕😕 No a takhle to je

Na kickstarteru jsem podobných provarů viděl hodně. Stále ještě čekáme na jeden přístroj na potápění.(kyslík z vody) Myslím že to bylo 290 USD. A taky převratnou čínskou infra kameru, která tedy nikdy nepřišla. Ale to je vlastně legrace, jelikož si klidně můžeš koupit pistoli na zlato, stříbro diamanty do vzdálenosti 3 km, kde je uvnitř pouze vybíjecí obvod baterie :) Jo, občas se to stane. Proč ale skončili tyhle opravdu nevím. Osobně bych řekl, že o to byl minimální zájem a taky proto, že to chování detektoru "na živo" bylo opravdu hodně divný -divně spomalený.

Pawkabike pokud máš manual tak na straně 16 je napsáno TIPY NA NASTAVENI a s tím se pracuje např. mimo jine na YOU TUBE máš videa na Gause nastaveni případně,jak se hledá ,dosahy na polnim polygonu,dosahy cívek ,reakce na depoty,mince vedle železa atd. ale Polsky třeba.
Jinak dík za upozornění což by možná Elmara mohl dát samostatné vlakno na nespolehlivé nebo podvodne prodeje. Protože tady se to ztratí ne každý bude číst o Gaussu.
Jinak moje nabidka na pomoc s nastavením a vychytávkama s Gaussem pro tebe skončila misto dotazu na provoz - napíšeš že se těšíš na video (to video muže byt tak max.instruktážní ) za prve Elmara to nemůže vychytat časově to by s Gaussem musel docela hodně chodit nebo by to stejně musel dát někdo kdo sním hledá dlouhodobě a hlavně ho testuje v různých situacích,les jíl,mokřady,atd.
Ja osobně bych doporučil nějaké blbonaučné video jak nastavit Noxe!!!!!!!!!!
Měj se ať se ti daří.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru