Válečný bunkr na zahradě

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí , Nálezy nejenom s detektorem ve Velké Británii a Irsku

Na zahradě svého domu objevil Lee Moran společně s dcerou ukrytý bunkr z druhé světové války. Přestože se o existenci krytu veřejně mluvilo, nikde o něm nebyla žádná hmatatelná zmínka. A tak zůstal desítky let skrytý.

Kvůli koronaviru mnoho lidí zůstalo doma a mělo čas na věci, na které běžně moc prostoru nebývá. To je i případ jednoho muže z Velké Británie, který na své rozsáhlé zahradě objevil bunkr z období druhé světové války. Dlouhé roky na něho nikdo nenarazil, protože byl ukrytý pod zemí.

„Měl jsem v posledních týdnech docela hodně volného času, a tak jsem se věnoval práci na domě a zahradě. Právě tam jsem našel zahrabaný bunkr z druhé světové války, který se nacházel asi třicet centimetrů pod zemí,“ uvedl Lee Moran z Wreccleshamu.

S nálezem se pochlubil na sociálních sítích. „Nejprve jsme narazili na něco betonového v zemi, tak jsme kopali a kopali. Kromě samotného bunkru jsem našel i odznaky královského regimentu z první světové války a National Fire Service z období druhé světové války. Dále pak lucerny ze šedesátých let,“ přiblížil Lee, co všechno se mu podařilo najít.

 

Jeho manželka v domě se zahradou vyrůstala, s rodiči tam žila od tří let. „Tchán s tchýní v domě žili celkem 23 let. Před čtrnácti lety se ale museli přestěhovat. S manželkou jsme dům se zahradou před dvěma lety koupili. Slýchal jsem zvěsti o starém bunkru plném starých motocyklů a dalších věcí, ale nikdo nebyl schopen to potvrdit. Když jsme nemovitost znovu získali, procházeli jsme staré dokumenty, ale nic jsme v nich nenašli. Ani nikde jinde jsme neobjevili žádný důkaz,“ vzpomíná Lee.

Začal proto prohledávat zahradu pomocí detektoru kovu a objevil několik pozoruhodných věcí jako odznak z první světové války či obrovský starý stříbrný prsten. „Byla to vlastně moje dcera Kyrah, která přijala výzvu, že bunkr najde a pustila se do kopání. Když lopatou hrábla do země, narazila na betonovou desku. Společně s přáteli jsme pak kopali dlouhé hodiny, než jsme odkryli horní část bunkru,“ povyprávěl ještě současný majitel domu.

Také on pak pomáhal s kopáním. Trvalo týdny, než odhalili celou střechu, schodiště a dostali se do první místnosti, kde se nacházela spousta starých věcí. Kromě již zmiňovaných odznaků také vzácná britská tří pence z roku 1941. „Zjistil jsem, že bunkr sloužil jako úkryt před nálety,“ poznamenal Lee.

Podobný bunkr se našel také nedávno na zahradě domu v Shortheath Road. Nejprve si Lee myslel, že úkryty jsou si velmi podobné. Ten dříve objevený měl ale vyrobenou střechu z vlnitých plechů.

skleněné láhve

nález detektorem kovů

mince a prsten

bunkr

bunkr

Zdroje: www.liphookherald.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

:-O :-O :-O hustý

Normální běžný venkovní sklípek, zahrabany slušným bordelem. To, ze to byl bunkr, byla asi bujná fantazie autora článku. A to, ze nikdo nepozná zahrabanou betonovou desku 30 cm pod povrchem, na které v létě musí byt rozhodne sucha tráva (to totiž vím, protože stejně velikou desku mam zakopanou na zahradě já, jen jde o starý, zasypany septik podobným bordelem) se mi nechce věřit. Možná by stalo za to, začít hledat ten bunkr s motocykly😀

A na spodní fotce v pravo dole je jasne vidět, jak ten článek asi vzniknul☝️

Uvádí se že pence je z roku 41,ale ta na fotografii je z roku 44 ;-)

shadow: Je to tak :-) Moc děkuju za upozornění :-)

podle fotek to vypadá že to schodiště bylo zakopaný jen do poloviny ( hlína na bocích ) poslední foto .

velmi zajímavé :-/

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru