Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Třeba pod reproduktorem

no neviem... :-/ ale už ta nejdem znasilnovať.
https://i.imgur.com/WzviXMg.jpg
https://metaldetectoritalia.forumfree.it/?t=74496817

Máš starou verzi , nová je zde https://uloz.to/!aEffiU9rCFLo/24852d1a-24d6-42ed-ac4d-d7de7d92ec48-jpeg?fbclid=IwAR3gAKmIkcQ7JKCtJ3snjzFLc13gXzIS0s_2wBnQqWmmAUu8tLKkFqBoPbE

Ano to mas recht ja mam prvu verziu CTX. Ale podme späť k EQUI... nech to tu zbytocne nesvinime s CTX.

chýba ti tam g na konci ;-) :-D

Ahoj lidi. Máte nějaké vyzkoušené nastavení na stříbrné mince na noxe 600.Nějaké ty vychytávky.diky moc. ;-)

Ahoj, když se bavíte o nastavení, tak mám takovou otázku: režim gold, dá se v tomto nastavení hledat pod vodou(nebo aspoň brodit)? Pokud to chápu, tak asi né. Zkoušel to někdo?

určite ano a čo chces presne hladat?

Mám tady v okolí dvě přehrady, ale šíleně zaneřáděné. Tak jsem tam na podzim vběhnul a to byl mazec,na třiceti centimetrech třicetpět signálů z toho třicetčtyři do barvy. To bylo jen na břehu, zkoušel jsem různá nastavení a taky i gold režim, zatím jsem z toho pako. V tom gold režimu se mi to zdálo asi nejlepší, ale makkačka a to jsem na to čumněl, tak pod vodou...protože je to hodně prochozené tak se snažím zaznamenat hlavně ty nejtitěrnější věci jako jsou úlomky ag a au.Tož tak asi. Tady se hlavně probírá pole a železo, ale na téma pláže a nastavení o tom tu toho moc není, jako by to byla brnkačka a pokud to brnkačka je tak jsem asi ....mamlas? Dík za každou radu.

Ahoj, četl a hodně mi pomohly, ale o gold režimu pod vodou ani ň, tak jsem chtěl nějaké info. asi na těch plážích to prostě bude prdel, ale nevím si to představit ve vodě.

Gold režim pod vodou jde ale musíš stáhnout citlivost a tresshold a není to vubec komfortí , každé olůvko ti pípne a propadne sítem takže to ani nelze vysbírat.

jen škoda, že ty olůvka nejdou brát magnetem

..na třiceti centimetrech třicet pět signálů? Tak u toho bych chtěl být,brepto.

Jednoduchý, stav se, ty nevěřící Tomáši ;-)

jo, jo nebude to žádná procházka růžovým sadem, "vo tom to je". Počkám až se umoudří počasí a budu zase zkoušet a učit se , jak to říkal ten jeden pán učit se, učit se, učit se .Pořídil jsem si malou cívku, tak to možná taky dost pomůže, snad. Jinak díky moc za rady.

Jdes na to dobre..tj. jses odhodlanej tomu prijit na kloub a poprat se s tim. To je zaklad ;-) Hele apriori pokud je tam tak hodne cilu, bych se ted tomu gold rezimu asi vyhnul. Je to opravdu hodne citlivej rezim a pokud to tam neni vysbirany od oluvek atd., bude asi lepsi, kdyz si to tam nejdriv projdes v nejakem klidnejsim rezimu a trosku si to tam vycistis. Az bys mel vysbirano, tak pak ten gold. Ale pro vysbirani tech vetsich veci (ktere ti zakonite mohou prekryvat ty mensi) to bude bohate stacit (doporucuju vyhazovat na breh i zelezo, aby ti pripadne nekrylo maly, barevny cile). Navic si udelas prehled o tom, kde se tam vyplati hledat. Ja znam jeden rybnicek tady v Praze a tam se toho ag a au uz naslo fakt hodne. Stesti je, ze tam skoro nikdo nechodi..jeste tam tedy nekdo krome me chodi, ale asi ne moc dobre, kdyz jsem po nem nasel jeste spousty veci. Tam se mi jasne ukazalo, kde ma smysl hledat (kde byla plaz) a kde jsou jen oluvka a blbiny. Zajimavy bylo, ze na jedny strane byly mince, sperky, vyznamenani z prvni republiky, od komancu atd...a na druhe strane byla jen zrezivela munice. To je zrovna misto, ktere uz dava hlavne hluboke signaly a pokud si spocitam ze 11g zlaty prsten se tam nasel az, kdyz jsem tam byl ja (a nekdo tam pry kazdy rok chodi hledat - to mi rikali policajti, co tam za mnou dojeli), tak predpokladam ze ten nekdo neumi, nebo nema ten spravnej detektor. Naopak verim, ze tam zlato jeste bude. A to se hleda urcite hure, nez stribro. Takze tam bych ted urcite ten gold rezim zkusil. Ale pokud tam mas milion signalu na jedno machnuti civkou, v tom Ti gold nepomuze. Holt bude potreba to vysbirat...a doufat, ze do toho prijde i nejaka ta tresnicka. A pokud by se neco naslo, jiste by pak stalo za zkousku to tam narvat a vytahat i ty hluboky cile :-)

Díky, zase sem o něco moudřejší a je mi teď jasné, že než to tam pořádně prohledám(nebo aspoň některé úseky) tak budu i o něco víc starší, ale zato krásný jak popelka :-D. a taky budu štíhlý(hm).Doufám, že tím zobáním se neutluču :-( Víš jak se zbavíš manželky,? : Nasypeš ji zrní na stůl pod sklo, a ona už se utluče sama :-).

Hele neboj, stejne na to asi nebudes sam. Nekdo Te zmerci a zacne Ti tam chodit taky ;-) Ale co je dobry...ze tam je tolik signalu. Takze jsi tam asi prvni! Ted jen zjistit, jestli se tam krom rybaru taky koupalo dost lidi, kteri ve vode neco poztraceli. Tak good luck a doufam, ze pak podas fotoreport i s textem ;-)

Budu se snažit, zázraky se dějí i v dnešní době.Terazky mám po noční a konečně pár dní volna volna, tak idu na poštu posílat balíček ;-)

Ok, tak uvidis no. Snad se zadari a budes se moct pochlubit s nejakym peknym ulovkem ;-)

Jo pockej..s balickem. To je ten pro me asi? 8-) Tak moc dekuju ;-)

Teď se EQX blejsknul v Raplovi II. Hezké, hezké.

??:

Kolegové pomozte! Už pár hledaček zpátky mi nox 800 vytruboval nějaký neznámý tón! :-O Nějakou dobu chodím multitón, ale tohle jsem ještě neslyšel. Je to mimo škálu obvyklých zvuků a neozývá se to v souvislosti s pohybem sondy, nebo signálem pod ní. Už mi takhle breptal i opřenej o strom. Ten tón je vysoký a zastřený, utlumený oproti zvukům běžným a není nijak pravidelný.

Aby toho nebylo málo, tak dneska začalo hrabat bezdrátovým sluchátkům. Nejdřív se nechtěli zapnout a spárovali se spíš zázrakem a po hledačce jsem je už nevypnul. Tlačítko vyp/zap jako kdyby vůbec nefungovalo. S noxem chodím od řijna 18 pravidelně, takže jsem myslel, že párovat umím a zvuky znám... Jsem z toho jelen o:-) Díky za každou radu! :-)

potrebujem radu ohladne GB. Je nejaký dôvod nechodiť stále GB v auto vo všetkých režimoch? Na CTX auto funguje skvele no na NOXA odporucate polo auto. Ked mi hadze na poli GB okolo 60+ znamena to ze je zem viac mineralizovana? (pravdepodobne hnojky) rozsah je 0-99. na akej citlivosti robit GB polo auto ma na to vplyv nastavenie citlivosti? Dakujem

Ahoj. V podstatě empiricky vyzkoušeno:

Pokud ručně odladíš zem a hodnota GB je pod 45 je lepší chodit v ručním nastavení. Detektor jde o chlup hlouběji. Pokud při ručním nastavení dostaneš číslo 55 a vyšší, nastav automat. Detektor se bude chovat stailněji a kupodivu jde o chlup také hlouběji. Těch deset čísel mezi je taková šedá zóna... nejde posoudit rozdíl ;-)

moc diki zaujimavy postreh a co ta citlivost ma na to nejaky vplyv? je jedno ci budem robit GB pri citlivosti 15,20,25?

Ahoj. Hele já chodím všude 20 - 22,23. Tudíž takto od boku, je to jedno ;-)

Jestli jsem to správně pochopil, tpatl se freexxx, při jaké citlivosti provádět GB?

Někde jsem četl, že ideální snížit citlivost na 15-17?

Detektor by měl být klidný, jiné omezení není

Poznatek, zatím takto jen dvě hledačky, Equinox 600 s modulem WM08 a sluchátky Koss spark plug. A světe div se dohledávačka Fisher F-Pulse do sluchátek detíku neštěbetá. Zato u bezdrátů ML80 jsem detík musel odkládat trochu více stranou. :-O

Používám bezdráty u EQ 800, dohledávačku Minelab 30, nemám problém. Teď jsem si udělal přestavbu ze starších sluchátek, použil jsem z nich ten regulovatelný plocháček přes hlavu a upevnil k tomu špuntíková sluchátka od mobilu spolu s WM 08, nebudou se mi potit uši a uslyším vše okolo, kdyby na mě třeba vyrazila bachyně. Špuntíky jsou velmi dobré kvality a slyšet je v padesátitónu každý zvuk odpovědi. Reakce super, a o váze sluchátek ani není nutno hovořit, má to celé hmotnost 26,09 g. Z uší to taky klouzat nemůže, zítra bude próbefárt, má být krásný den. ;-)

skutečná rychlost pohybu by měla korespondovat s rychlostí nastavenou na detektoru, tímto nastavením buď zvýhodňujete separaci na ukor dosahu nebo naopak. Kazdopádně je špatně pokud s nízkou rychlostí chodíte rychle to nastavení pak logicky nefunguje správně tak jak by mělo. To je jako když s garrettem budete švihat jak o závod s rozdílem že cíl už bude dva kroky za vámi :D

Osobně měním rychlost na detektoru hlavně ve dvou případech ,když pominu okolní podmínky
a) Ve vodě , odpor vody logicky působí a se sondou se pohybuju daleko pomaleji
b)Při změně cívky ,s menší sondou která je taková obratnější se chodí spíš rychleji, s větší zase pomaleji.



Prumerna rychlost pohybu je 2 az 3 sekundy ze strany na stranu a zpet. Citace z manualu.Jinak mam stejny problem,jinak naprosta spokojenost.

minelab znamená pomalu mávat u všech značek

Mysak .... Nastavenia Recovery speed..u Equinoxu ( čo je...Ground filter- filter signalu od zeme+ Recovery delay-rychlost obnovy filtra-... v jednom nastaveni spolu)... ma 3 vlastnosti:

1. "Hlbku detekcie ",-vecšinov su to nizsie filtre- nizsie recovery speed..1-3,...-V málo mineralizovanom terene budu najhlbsie,a tiez maju najhlbšie ID-..z druhej strany tie filtre maju rady ,stredne až pomalsie zametanie cievkov,.. Dokonca možeš zametat aj rýchlejsie-pracuje dobre-ale može sa stat -ze prejdeš- už odfiltruješ nejaky dobry signal..,alebo sa ti ozve signal od zeme..

Situacia sa výrazne Mení ked pouzivas nizke recovery pri normalnom zametani v silne mineralizovanej zemy...-Rýchlo zistiš ze musiš velmi spomalit- a...velmi.prisposobit zametanie cievky-aby si nepresiel hlboky signal..a dostal aj dobre ID , . Vtedy je lepšie prejst ...na vyžšie Recovery Speed 4-5... a možes zametat normálne ,..alebo rýchlejšie zametat-na recovery 6 ..a neprejdeš hlboké signaly..

2."Rýchlost...Detekcie"" -čo znamena .....aj separáciu v železe .. -Tu lepšie pracujú vysoké filtre--vysoké recovery speed 6-8... Na tychto nastaveniach je detektor najrychlejší,a je najmenej ovplyvnovaný železom... tak -ma najlepsie separčne vlastnosti. V Separacií nie je problém na týchto vysokých Recovery Speed filtroch 6-8 zametat pomaly .-a tak.výborne-separujú ..Ale na málo znecistenom terene znamená Rychle zametanie na Recovery Speed 6-8 znamená =hlbši signal... Zase-Pri pomalom zametani už stracaju svoju največšiu hlbku..ale v separaci-v zeleze to nevadi..


3."Odolnost na Silnú Mineralizáciu terénu". :Taky kompromis: Dobrá hlbka,a.tiež.-správna detekcia signalu-ID, .od ciela aj v silne mineralizovanom teréne.. Tu sa najviac osvedčia
Recovery speed 4-5, niekedy až do 6.. -Umožnia dobru detekciu ..aj ID ciela pri normalnom zametani..-a pritom su ešte dost hlboké..., -prakticky v Mineralizovanom Terene su Najhlbšie a maju najlepsie ID .-optimum...

Vysoké recovery speed 7-8 budu v mineralizacii tiez velmi dobre pracovat ,...ale vyžaduju rýchlejšíe zametanie...,a aj tak...už nebudú mat takú hlbku ,a tiez ID v hlbke... ako Recovery speed 4-5,6..

Zdravím Kolegové, mám na Vás jeden dotaz....Měl jsem Noxe 800 a v asi slabé chvilce jsem vyměnil za deuses s X35 cívkou a se sluchátky...Deus je fajn jen mi něco furt říká že jsem udělal chybu...Mám dotaz...Jak je na tom Nox 600 s drobnými předměty??Oboly a archeo věcmi??Bohužel by mi má momentální situace nedovolila pořídit si 800 zpět ale jen 600....Děkuji všem za Vaše zkušenosti a postřehy 🙂🙂🙂

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru