Nedělní záchranná akce + emotivní video

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Akce LP a Archeo LP 2010

Koukám si takhle s manželkou na film v sobotu večer a v tom píše kolega, že nějací turisti ztratili ve vodě snubní prsten a shánějí ve hledačské skupině na Facebooku pomoc.Protože se tam k tomu nikdo moc neměl a potřeboval jsem doma záminku jak zdrhnout z dosahu dítěte a manželky, tak jsem to mile rád vzal a zanedlouho už se domlouvám pomocí své lámané angličtiny, jak to spácháme.

Celé to bylo ještě trochu komplikované, protože ve 13:00 už museli odjet zpět do Budapešti, takže celá akce musela zorganizovat na ráno, ať máme trochu času kdyby vše nešlo hladce. Po příjezdu na místo se nořím do vody a hledání bohužel trochu komplikuje velký nános větví, listí a dalšího hnusu. Pod tím takové to mazlavé bahno a šutry-takže lahoda.

Takže jako první jsem tam musel trochu uklidit, protože jinak se nebylo možné se sondou ani pohnout. Trochu sem se bál abych si při tom nehodil prstýnek někam mezi kameny odkud by se už blbě vyndával. Každopádně po chvíli jsem chytnul celkem silný signál, IDčko cca odpovídalo tak šel ven hned na první ránu :D. Trochu byl problém ho přes ty kameny nabrat- musel jsem si trochu pomoct a cíl si do síta nahrnout nohou.

Pohled na nefalšovanou radost, když se to našlo je k nezaplacení a ani já jsem nepřišel zkrátka. Proto pokud můžete nebojte se pomoct, odměna vás určitě nemine a uděláte i ostatním hledačům dobré jméno.

Takový člověk vás potom ze svého pole nikdy nevyhodí a nejspíš vám přinese i svačinu.

Jaccob

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jo takovéhle akce jsou k nezaplacení ;-)
Jednou se mě povedlo něco takového na pláži v Itálii, hledám si pro zábavu EURA a najednou ke mě přijde vyděšená Němka, a ptá se jestli jsem náhodou nenašel prsten... bohužel ne, ale nabídl jsem ji pomoc a prsten byl za pár minut na světě ... po dědovy, zlatý a připomínal spíš pořádnou matku než prsten... okamžitě následovala radost a dojetí ;-)

Jednou jsem vlezl na podmýcené políčko a za chvilku přijelo auto s majitelem. Žene si to ke mně a prý jest-li bych mu nenašel značku výškového bodu kterou zaneslo bahno. Práce za dvě minuty hotová. Dostal jsem poděkování a povolení si projít jeho pozemky :-)

Hezký příběh, pěkně napsáno.

Akce za palec.

Hledal jsem kdysi známému klíče od auta, které ztratila večer jeho manželka cestou od auta k paneláku. Spadlo jí to do čerstvého sněhu, který přes noc natál a pak zase zmrznul, takže z něj byla parádní ledovka. Ta cesta byla docela dlouhá, pod ledem samý kanál a spoustu kovového odpadu. Prokopávat se ledem kvůli každému signálu bylo zdlouhavé, musel jsem to odkopávat zeširoka, abych ty klíče netrefil, bylo to ještě v pravěku, kdy neexistovaly dohledávačky. Venku mráz, všude samí čumilové, to byla paráda. Trvalo snad dvě hodiny, než jsem ty klíče našel.

Pěkný příběh. Na loňské dovolené v Itálii přiběhl na pláži britský turista se žádostí o nalezení zlatého křížku, který ztratil na volejbalovém hřišti při urputném mači. Řetízek mu zůstal přetržený ležet na ramenou a kříž byl fuč. Vzhledem k velikosti hřiště bylo za 10 minut hotovo. Následovala pozvánka na večerní grilovačku a Heineken.

Pěkná radost. Já známému našel utopenýho ajfona, co v malém rybníčku ztratila jeho dcera. Po jednou dni ve vodě fungoval. On měl radost, ale ta jeho dcerka moc ne. Nejspíš už se těšila na novej.

jaccob-Ty si s tou vodou nedáš pokoj :-DJá jen dvakrát telefon(to už je cca deset let a tak z nich vypadla baterka a kontakty byli jen na simce),3x klíče,2x zemědělec(stejně jako OBI) ale dětskou au náušnici jsem na zahradě uprostřed vesnice na 800m2 rovnou vzdal.

Paráda

Jo to funguje, ke mě přijel přes celé pole farmář s přísným výrazem, čekal jsem problém, ale zeptal se kdy budu končit - potřeboval najít prasklou vodovodní přípojku před barákem.... po úspěšném nalezení mi popsal všechny své pozemky, s tím, že tam mohu kdykoliv kopat, pokud nebudou oseté.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru