Nejkrásnější hledačský příběh roku 2016 - hlasování

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Tak je to tady, finále soutěže o nejkrásnější příběh. Pokud Vám nějaký unikl, stačí klepnout na nadpis. Příběhu se sešlo opravdu hodně, nečekali jsme to a je to skvělé. Jsme prostě národ Jiráska a Haška.:-)

Jak hlasovat? Každý kdo je registrovaný na LP muže dát hlas pouze jednomu příběhu. Text by mělo vypadat takto: Hlasuji pro příběh číslo X. a název.

1. Hledačský příběh od Antonína Veselého

Možná, že se Vám to taky někdy stalo. Najednou se Vám vybaví nějaký dávno zasunutý zážitek, třeba z dětství a Vy pak začnete přemýšlet, jak to vlastně tenkrát bylo, a jestli to nebyl jen nějaký sen nebo fantazie. Mně se to stalo někdy začátkem roku 2007...

 

2. Štěstí z neštěstí - hledačský příběh

Začátkem mého příběhu bych chtěl pozdravit všechny lovce, lovkyně a hledače pokladů. Příběh, který Vám chci vyprávět, je výsledkem několika náhod, které kdyby se neodehrály, asi bych na takové místo a na poklad, který tohle místo ukrývalo, nikdy nenarazil. Pohodlně se usaďte, vypusťte z hlavy veškeré starosti a  naslouchejte.

 

3. S podkovou za zlatem - hledačský příběh

Takže jednoho horkého dne jsem se rozhodl, že prohledám taky lesy v okolí naší vesnice. Tak jsem vyrazil asi okolo té 8:00 hodiny ráno. Když jsem byl na místě, tak jsem zapnul detektor (LP Zero 30) a vyrazil jsem.

 

 

 

4. Príbeh Majstra - hledačský příběh

Prvý krát zablúdil pri kontrole stavby kláštorov až na sever Karpát. Keby nebolo obchodnej cesty Via Magna tak do dnes je tento kraj úplne neznámy kultúrnemu svetu. Spolu s ďalšími piatimi bratmi rádu a svojim mladým sluhom pridali sa cestou nazad od Ružomberka ku skupine kupcov smerujúcich do Janova s jantárom.

 

5. Wilhelm Steiner - hledačský příběh

20. Dubna 1945. Po třech letech jsme zpět na místě, které jsme již dávno obsadili. Bojujeme o každou hloupu ulici,dům, prostě o každý metr. Kamarády které jsem znal už dávno leží pod nánosem hlíny, nebo jejich části těl se nacházejí roztrhány po celém bojišti.

6. Hledačská povídka - Klekání

Klekání jistě zná každý z nás. Ale málo kdo se zamyslí nad jeho posláním, i nad tím, že právě onen hlas zvonu provázel při rozlišných osudech toliko pokolení před námi...

 

 

 

 

8. Prostřelená známka dokončení příběhu

Jak  je napsáno  v minulém příspěvku tak 81 pluk / IV prapor  který bojoval od začátku  války  na Italské frontě  byl  ve dnech 24-30  června  1916  přesunut  na Haličskou frontu aby posílil  Rakouské vojska proti Brusilově  ofenzivě.

 

 

 

9. Hledačský příběh od Spaustolobiga

Začátek vyprvy se trošku zkomplikoval, jelikož jeden kamarád to odpiskal a my nakonec musely jet vlakem.
Cesta byla dlouhá,samá vyluka, už jsem si jen řikal at jsme na miste i když jízda vlakem ma taky něco do sebe.

 

 

 

10. Studna

Ačkoliv vlastně příběh začal absolutně katastrofálně ba i spíše trochu tragicky přeci jen nás na sklonku večera čekalo adrenalinové překvapení.

 

 

11. Zapomenutá bitva

 "Modely bitev se v muzeu tak často nevidí, co? Co je vlastně na tomhle?"
"Počkej, tak co je tady napsané. "Přepadení pruské posádky císařskou armádou u Bystřice". Kde je vlastně ta Bystřice?"
"Jo, to je z ruky, někde na Vysočině."

 

 

 

 

 

 

12. Dva stromy  - hledačský příběh

Jedné krásné zářijové neděle se žena rozhodla navštívit rodiče, vzít děti s sebou a mě nechat doma. Byl to takový její běžný odjezd. Asi čtyřikrát se vrátila, tu pro doklady, tu pro mobil. Vždy když se vzdálila od auta, neposedné děti vylezly ven a ona je pokaždé pak naháněla zpátky do vozu jak slepice do kurníku.

 

 

13. NEOBYČEJNĚ OBYČEJNÁ HLEDAČKA - HLEDAČSKÝ PŘÍBĚH

Dovoluji si Vám nabídnout svoji povídku o hledání a zachraňování hystoricko-kulturního dědictví naší krásné země. Jelikož jsem úplný začátečník a v mém repertoáru není žádná echt hledačka a příběh samotný, je poměrně nudný , byl jsem nucen jej malinko okořenit humorem.

 

 

14. Dvě kušovky a nečekanej obrat

Jak to vlastně začalo.... Jednoho víkendového květnového sobotního modravého rána, kdy jaro jelo na plné obrátky, přišel na mě hledačskej absťák. Něco s tím musím udělat a tak juknu do map a sonduju okolí do těch pětadvaceti kilometrů. Důvod je ten, že mě zajímá hlavně historie blízkého okolí a s tím spojené události. S romantikou se člověk asi rodí a zůstává mu po celý život.

 

15. Zlatý prsten

Hledání.. něco co nás naprosto uchvátilo. Nehledáme pro vidinu zbohatnutí, ale pro to jedinečné kouzlo.. Pro ty chvíle svobody, krásy přírody, ticha a dobrodružství.

 

 

 

16. Příběh jedné mince

To jsme jednou zase trávili víkend u rodičů, ve středních Čechách. Samozřejmě detektory cestují vždy s námi. Toho dne nebylo extra počasí, ale to není pro nás žádná překážka, už jen proto, že máme rádi přírodu.

 

 

17. Hledačský příběh od Zdenalmat

Zdravím všechny tady,i ty co tady nejsou a chtěl bych vám popsat můj hledačský příběh. Když jsem poprvé začínal hledat,bylo to už dávno, ještě jsem byl v učňáku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


18. Děkuji ti krajino - hledačský příběh

Utíkám k Tobě a ty mě nikdy neodmítneš. Objímáš mě svou náručí ze stromů, všech těch vůní, zpěvu všemožného ptactva, šelestem větru v korunách stromů. Obejmeš mě při každém mém útěku z betonové džungle. Bloudím tebou. Ptám se Tě, a ty mi tak trpělivě odpovídáš a provádíš mě sama sebou.

 

19. HLEDAČSKÝ PŘÍBĚH - ZAČÁTEK

Můj příběh hledače se začal psát někdy na jaře loňského roku. Bylo to v podvečer a najednou zvoní na služebně telefon, když ho vezmu, ozve se v něm náš operační, že nějakej blázen  vyhrabal v poli granát a že čeká na místě, aby nám ukázal, kde to je, a my že se máme podívat, jestli to je granát nebo není.

 

 

20. Hledačský příběh od Stewensina

Asi nejsem jediný, kdo tak vášnivě miluje hledání. Jsem ochoten nachodit i spousty kilometrů s mým zlatým žlutým společníkem Alfrédem (detík), a pokud je to v krásné přírodě, kde hodím za hlavu všechny učitele a starosti, se do mojí krve dostává zvláštní látka (snad možná droga), díky které jsem nabuzen pocitem štěstí a chuti jít stále dál a dál.

 

 

 

 

21. Tip od dědy z hájenky

Bylo ráno jednoho podzimního pošmourného dne roku 2015. Už několik týdnů jsem se těšil na hledačku v Krkonoších a dnes jsem měl konečně po dlouhém čase volno. Už jsem potřeboval hodit za hlavu všechny ty všední povinnosti a stereotyp.

 

 

 

22. Za ostatky Tety Ju - Hledačský příběh

Josef Ploužil právě vyšel z lesa, když zaslechl zvuk blížícího se letadla. Na tom nebylo nic neobvyklého, v tomto případě však zpozorněl. Motor přetížením téměř kvílel, a navíc se zdálo, že jeho chod není úplně stabilní. ... a druhá část. Za ostatky Tety Ju 2

 

 

23. 21 let spolu

O koho že jde? No přeci o moji ženu. Je naprosto skvělá , tolerantní a hlavně trpělivá. Tu trpělivost zdůrazňuji. Ale nepředbíhejme. Je to víc jak rok, co jsem začal gůglovat různé detektorářské webovky. Neangažovaně, pozvolna, občas. Jenomže to "občas "se začalo měnit na "čím dál častěji "až to přerostlo v "každou chvilku, večer, víkend ".Usadil jsem se zde na lovci, protože pro mě, laika to zde bylo nejvíce srozumitelné, jasné, přehledné a tak dále. Jenomže v tom byl háček. Spíš megaháček.

 

 

24. ŠTĚSTÍ V NEŠTĚSTÍ

Zdravím všechny hledačky a hledače, dlouho jsem přemýšlel, jestli mám poslat svůj příběh. Nakonec jsem se rozhodl podělit. Můj příběh není o zlatých mincích nebo o pokladu, ale mohl by někoho zaujmout. Ale to nakonec posoudíte sami.

 

 

 

25. Příběh o hledání a třech infarktech

Kdyby Vám někdy někdo říkal že svatý Mrcas neexistuje tak mu nevěřte. Je to mamlas. Svatá prostoto!!Kdo jiný tahá za nitě marionety hledajícího a vede jeho kroky? Zdali při hledání s detektorem půjde horem nebo dolem,pět kroků doprava nebo tři do leva?Zdali jeho cívka spočine na tom správném místě, protože o kousek vedle je to už jak se říká na betla.Tak tedy žil,byl za devatero nákupnímy centry,za devatero logistickými areály u toho velikého města...

 

26. Setkání po 78 letech

Vždycky jsem si při hledání s detektorem v duchu představoval, kdo to tudy šel, co to bylo za člověka, co ztratil minci nebo knoflík? Netušil jsem, že se mi jednou podaří zjistit, kdo si knoflík tehdy zapínal a jak vypadal.

 

 

 

27. Říman

Před čtrnácti dny v sobotu ráno mi zavolal kamarád Mates.

 

 

28. Jak můj starej poklad hledal

Nejprve jsem byla ráda. Pepa dřív jen sedával u televize s lahváčem v ruce a za vrchol zábavy a zdravého pohybu považoval přepínání kanálů v době hlavních zpráv. Od té doby, co si pořídil ten pekelný stroj, se pořád jen někde pachtil s rejčem, chodil domů unavenej, ale za to šťastnej.

 

 

29. Hledačský příběh Německo

Podělím se o skutečný příběh jednoho hledání, který není o nálezech samotných, jako o neuvěřitelné souhře okolností, které hledačku provázely.

 

 

 

30. Nejkrásnější hledačský příběh aneb jak to bylo doopravdy

V staré dobré Hledlandii, kde hledání bylo v naprostém pořádku, v jisté podzemní noře bydlel jeden LPhobit. Nebyla to žádná ošklivá, špinavá, vlhká díra po granáte, měla dokonale okrouhlé dveře které vedly do předsíně s podlahou pokrytou koberci, dále vedlo mnoho okrouhlých dvířek (ložnice, koupelny, sklepy, depozitáři (měl celé místnosti vyhrazené nálezům), kuchyně, jídelny.

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeHlasuji pro příběh číslo 21. Tip od dědy z hájenky

Hlasuji pro příběh číslo 21. Tip od dědy z hájenky

Hlasuji pro příběh číslo 10. Studna.

Hlasuji pro příběh číslo 26. Setkání po 78 letech

Dávám hlas č. 18

Hlasuji pro příběh číslo 10. Studna.

Hlasuji pro příběh číslo 15. Zlatý prsten.

23, protože závidím ;-)

10. Studna :-)

hlasuji pro příběh 2. Štěstí z neštěstí - hledačský příběh

Za mě 22, jako letadýlkář prostě nemůžu jinak :-)

Hlasuji pro 18.

Hlasuji pro číslo 7.

Hlasuji pro 7. - Byla to moje asi 6tá hledačka

Hlasuji pro 10. studna :)

hlasuji pro 18.děkuji ti krajino ;-)

Hlasuji pro 16

Za mě 23 . nádherný konec ,,bezcenného" artefaktu s krásným příběhem ;-)

Hlasuji pro 7. - Byla to moje asi 6tá hledačka

Hlasuji pro příběh č.23.
Nálezy ze studny jsou senzace a snem mnoha z hledačů ale příběh č.23 je z mého pohledu lidsky hřejivý.
Ten mě oslovil nejvíce.

Jinak děkuji všem za snahu.

Hlasuji pro příběh č.10 - Studna

;-) :-)

Hlasuji pro příběh č.10 Studna

Hlasuji pro příběh č.10 Studna

Hlasují pro příběh číslo 8.Prostřelena známka dokončení příběhu. Příběh z obce kam mé oko z naší obce přes kopec nedohlédne.A kde moje prabábi se narodila. ;-)

hlasuji pro č.10 Studna

Za mě jasně Studna č 10

Hlasuji pro příběh číslo 12 Dva stromy

Hlasuji pro příběh číslo 16. Příběh jedné mince.

Hlasuji pro příběh č.23

18 - Děkuji ti krajino.

Hlasuji pro č.24.štěstí a zdraví jsou k nezaplacení... .

Můj hlas patří číslu 15. Zlatý prsten

Hlasuji pro číslo 7 byla to moje asi 6 hledacka...

Hlasuji pro č. 29 ale ostatní jsou super čteníčko všem palec nahoru ;-)

18.

Hlasuji pro příběh číslo 21. Tip od dědy z hájenky

Hlasuji pro příběh 21

Hlasuji pro příběh č. 29. Hledačský příběh Německo.

Hlasuji pro příběh č.10 Studna

Č. 24 - Štěstí v neštěstí

Můj hlas pro příběh č.21

Dávám svůj hlas číslu 10. - Studna.

Dávám svůj hlas číslu 10. - Studna.

dávám svůj hlas č.10 studna

Hlasuji pro příběh číslo 10. Studna, Jedná se o unikátní hledání a vtipně napsaným textem, pro mě naprosto super čtení a co je nejdůležitější, je to pravda, né FAKE 8-) 8-) 8-)

Hlasuji pro 22. Za ostatky Tety Ju.

28. Jak můj starej poklad hledal :)

Hlasuju pro cislo 10 :)

číslo 28-pěkně jsem se zasmál

Pěkný storky se tu sešli. Těžký vybrat top. Dam 21. Sic me válka nebere ale obyčejný pribeh s pěknýma nalezama.

Hlasuji pro číslo 18.

Hlasuji pro č.18 Děkuji ti krajino

č. 18 - Děkuji Ti Krajino .. a taky děkuji všem, za Vaše hlasy.. ;-)

16. Příběh jedné mince ;-)

Hlasuji pro příběh 21. Tip od dědy z hájenky
Hezky napsané, ze života pamětníka

Hlasuji pro příběh 21

Hlasuji pro příběh 10 .
:-)

Číslo 14. Dvě kušovky a necekanej obrat

28. Jak u nás doma. Hlasuju pro 28! ;-)

10 studna

Hlasuji pro příběh č.21

Hlasuji pro článek číslo 7 - Byla to moje asi 6tá hledačka - hledačský příběh

..omlouvam se,ale...pokud nemuzu hlasovat pro vsechny,tak ani hlasovat nebudu...zaslouzi si to kazdy kdo sem svuj pribeh poslal...vim kolik prace je s tim,cokoliv napsat,vytvorit,slozit..svou kuzi na trh vlozit..a jak uz jsem napsal,a rekl i Kim...strasne moc prace je tady, za tim vsim....a tak posilam vsem podekovani,za to krasne povidani,co jste sem poslali detektoru pani..doufam ze Mara vypise souteze pokracovani..treba i bez cen,jen pro ten pocit skvely,ktery jsme pri cteni pribehu meli..DEKUJI..Kurt

Hlasuji pro 7. Byla to moje asi 6 hledačka.

Tipuji 7× pro přìběh č. 10. studna

Hlasuji pro č. 19, je to ze života...

Za mě studna č.10

Hlasuji pro č. 22 Teta Ju

Hlasuji pro č. 10 "Studna". Děkuji všem co si dali práci a příběh napsali :-)

Hlasuji pro příběh číslo 10. Studna.

Hlasuji pro č. 22

Hlasuji pro příběh číslo 23 - 21let spolu.

Hlasuji pro 24. ŠTĚSTÍ V NEŠTĚSTÍ

Co zrušit to hlasování a rovnou poslat detektor tomu chlapci Hanibalovi, když se tak snaží. :-D

Hlasuji pro příběh č. 27. Říman

Beru ;-) :-( :-( :-(

Škoda že nemůžu hlasovat ještě jednou :-D :-D barboraF s hlidacem568 a Tezze společně se Shell, erma, Milllan, bubu, Stepanka69, Ivanhoe, Miroslavek, neOn, opickabezbananku, gero, Adam1993 mě začínají přesvědčovat že jsem vsadil na špatného koně :-P

Fanfulo, už to jede na chatu. Pojď , nebudeme je tady rušit při hlasování ;-)

Hlasuji č 10

Hlasuji pro číslo 10, ale gratuluji všem, skvělá práce :-O

Že se vždy musí objevit jeden trapnej žebrák... hlavně nenápadně...

Smutné, leč poučné pro příště. Hlasy všech nově vzniklých nicků byly smazány, jelikož se v tomto případě jedná o jednu osobu. V pravidlech bylo jasně řečeno, že každý muže hlasovat jenom jednou.

Za mně č. 10 Studna

hlasuju č.10 studna

Hlasuji pro příběh č.21 .

Hlasuji pro č. 10 Studna

7. odstoupila ze soutěže. Hlasy a registrace byly od nějakých kamarádů na FC.

Hlasuji pro příběh číslo 12 Dva stromy.

Příběh č. 10 ;-)

Hlasuji pro č.10 - paráda ;-)

Dávám Hlas pro Příběh 15. Zlatý prsten. Hezké povídání s dostatečnou obrazovou podporou.

Ostatní také hezké čtení. I když v mnoha případech z toho kouká až moc Fake.
Stálo by za to ubrat plyn a dodat hezkou fotku nebo ilustraci !

Ať se daří ;-)

Hlasuji pro příběh 16 ;-)

Ten večer byl otec poněkud neklidný.Já a "starý Brůna"dáváme hlas studně č.10 :-)

Hlasuji pro příběh číslo 6 - Klekání. A děkuju za hlasy, kterých se mi dostalo. :-)

Hlasuji pro příběh číslo 18 Děkuji ti krajino. Filozofie krajiny - zastavení,zamyšlení,dějiny,přítomnost.
Děkuji tomu co stvořilo tento svět, lesů,vod a strání, povídkářům za příběhy a lidem dobré vůle.
Při tomhle koníčku nelze zestárnout ... ;-)

Hlasuji pro příběh 21.Tip od dědy z hájenky.Nejsem válkař,ale příběh moc hezkej ;-)


Hlasuji pro 21.

Hlasuji pro číslo 10

Hlasuji pro číslo 23. 21 let spolu ;-)

Hlasuju pro 21

Hlasuji pro příběh číslo 3 - S podkovou za zlatem

Jako jediný odpovídá zadaní soutěže o nejkrásnější příběh.

´´A prsten byl ztracený tak, že když praprababička kdysi krmila kozu, tak ji dávala trávu z ruky a ona ji tu trávu i s tím prstenem sežrala. Tudíž ho asi potom vy…….:D.´´

Krásně až romantické. ;-)

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat všem kteří jste mi poslali svůj hlas a zároveň obdivuji a gratuluji všem co se soutěže zúčastnili ať již to dopadlo jak koliv. ;-)

Cobra - zasloužil jsi to ;-) ;-) ;-) ;-)

Já konec hlasování prošvihnul, ale cobře jsem to přál. 8-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru