Expedice

Podkategorie

Námořní expedice Monoxylon IV.

Námořní expedice Monoxylon IV.

Brumla
1090 4
Dne 19.června 2023 započala nová, v pořadí již čtvrtá akce Monoxylon, tedy námořní výprava doc. PhDr. Radomír Tichého, Ph.D. z Univerzity Hradec Králové, zakladatele archeoparku ve Všestarech. Cílem bylo experimentálně proplout námořní migrační trasu z Blízkého Východu do Evropy, kterou se k nám před 9000 lety mohlo šířit zemědělství. Smyslem těchto expedic je praktické ověření různých technologií výroby monoxylů a jejich vlastností při námořní plavbě. Formou archeologického experimentu testují monoxyl jako typ plavidla, které mohlo být používáno při šíření raných zemědělských populací ve Středomoří před 9000 lety.
Konečně film - Stará garda

Konečně film - Stará garda

Tomislav
27369 10
Venku je zase hnusně, mince už jsou zařazené v šuplíku a najednou jsem si vzpomněl, že se nemá slibovat ale konat.
Opuštěný a zatopený retardérový jez

Opuštěný a zatopený retardérový jez

namor
49901 21
V minulém článku jsem Vás seznámil se zbytky Vltavo-Týnské pevnostní linie, která díky velkému poklesu hladiny v Orlické přehradě spatřila po letech znovu světlo světa a dnes bych rád na toto téma navázal.
Prázdninové hledání v zahraničí

Prázdninové hledání v zahraničí

Elmara
13256 24
Prázdniny se blíží každým dnem a tak zase jako každý rok vyvstávají otázky, zda si vzít a nebo nevzít klacek sebou. S Oldou jsme Vám sem vypsali naše vlastní zkušenosti z několika Evropských zemí. Byly bychom rádi, kdybyste nám také napsali svoje vlastní zkušenosti, které bychom do článku doplnili.
Expedice Porta Bohemica

Expedice Porta Bohemica

casey
24120 6
Ve dnech 21. - 25. 1. 2015 proběhl pod záštitou ÚAM FF MU revizní výzkum říčního koryta řeky Labe v trati "Tříkřížová" za pomocí podvodních detektorů kovů.
Hledání pokladů v Britské Columbii

Hledání pokladů v Britské Columbii

pedro
7973 10
Ano, nadpis zní tajemně.  Dalo by se dokonce říct, že to by mohla být dobrá volba, prostě trefa, zahledat si v Kanadě. (speciální vánoční článek od našeho kamaráda Pedra, žijícího v Kanadě,. Opravdu stojí za to )
V zemi šopských salátů, aneb do třetice všeho dobrého

V zemi šopských salátů, aneb do třetice všeho dobrého

Elmara
16185 14
Když jsme na jaře uvažoval, kam naše povedená partička vyrazí, Bulharsko už v úvahu moc nepadalo. Přeci jenom už jsme tam byli dvakrát. Nakonec se ale z různých úvah nic nevyklubalo a pozvání od Vlada bylo naprosto jasné. Tudíž bylo rozhodnuto, jede se znovu do Bulharska.
Raport z naší rychlodovolené :-)

Raport z naší rychlodovolené :-)

Rada76
8782 7
Původně jsme měli v plánu úplně jiná místa a hlavně hodně lyžování, ale moje práce to určila jinak a ubytování jsme sehnali den před odjezdem.
Hledání u Puerto Plata

Hledání u Puerto Plata

Litrfree
9730 19
Kryštof Kolumbus se údajně na jedné ze svých objevitelských výprav skryl s flotilou před bouří v zátoce ozářené tehdy měsícem, že vypadala jako stříbrná. Přístav je španělsky puerto, a stříbro plata. O čtyři roky později, v roce, 1502 už tam bylo město, jmenovalo se nejinak než Puerto Plata a mělo svého královského místodržícího. Kousek od Puerto Plata jsou vyhlášené pláže v Sosúa

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru